Smyčka Klášterského

Situace představuje možnou novou podobu přestavby smyčky Klášterského městské hromadné dopravy v Ostravě-Výškovicích.

Zastávka nevyhovuje ani pro odbavení cestujících ani pro provoz stávající linky 27, kdy na smyčce každý druhý spoj končí a musí se odstavit tak, aby nepřekážel autobusu, který jede v opačném směru od Proskovic. To mimo jiné znamená, že končící autobus se odstavuje vlevo a cestující musí vystupovat do vozovky. Od 1. 9. 2014 bude sice linka č. 27 částečně redukována, ale to jen z toho důvodu, že zde bude nově končit linka č. 41.  Projekt je nyní ve fázi investičního záměru.

Cíle přestavby jsou:  Umožnit odbavení dvou (až 18 m dlouhých) autobusů najednou. Vytvořit místa pro odstavení dalších autobusů bez vlivu na autobusy projíždějící od Proskovic. Umístit sociální zázemí pro řidiče končící svou linka na této zastávce a  zlepšit komfort odbavení pro cestující.
Vzhledem k očekávanému rozvoji bydlení v této oblasti byly dalšími cíli zřídit zastávku (pro dva autobusy=přestup z končící linky 41 na linku 27 pokračující směr Proskovice) i v opačném směru a s tím  zlepšit podmínky pro bezpečné přecházení ulice Proskovická, případně napojit nové chodníky záměru Vilapark Proskovická s předpokládanými pěšími vazbami přes ul. Proskovická.

točna Klášterského

Součástí návrhu je i idea malé kavárny, které v lokalitě chybí a místo by příjemně zpestřila.
tocna klasterskeho

 

materiály zaslal čtenář.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.