Slezský dvůr, Opava

V projektu rezidenčních a komerčních budov, pod názvem Slezský dvůr v Opavě, probíhá povolení výjimky z odstupových vzdáleností.

Tento legislativní proces moc čtenářům neřekne. Nicméně budovy budou více městotvorné a nebudou svými odstupy připomínat periferní sídlištní zástavbu. Z přiložené situace je také lehce patrné, jak budou budovy na pozemku umístěny.

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Přivítal bych, kdyby byl znovu odkryt městský náhon, který od 70. let v úseku podél Nákladní ulice vede v podzemí. Stromová alej a stezka po nábřeží by taky byla městotvorná. Jestli změti čar v uvedeném nákresu rozumím dobře, tak přímo nad náhonem se stejně nic stavět nemá.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Slezský dvůr :

  Zrovna tam myslím že by se urychleně stavět nemuselo. Slouží jako parkoviště pro LPG vozy atd. Jsou v Opavě horší volná místa, která by mohla být zastavěna. První z nich hned naproti na Nákladní ulici, dále Karnola, dále celá oblast k Polní ulici atd.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. LK :

  Slezský dvůr: ano, ale taky je to o tom, kde investor získá pozemek ;-) když ho má tam, tak proč by tam nestavěl?

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.