Slezský Dvůr – info

Projekt Slezského dvora Opava řeší komplex novostaveb bytových a komerčních objektů.

Autor: TECHNICO Opava s.r.o.

Popis projektu v PDF ZDE.

Celkem se jedná o šest budov. Přízemní část komerčních objektů bude sloužit k provozování obchodů a služeb. Ve vnitrobloku bude vytvořen nový neveřejný prostor, jehož součástí budou relaxační zelené plochy s místy k sezení a dětské hřiště. Zeleň ve vnitrobloku bude doplněna zelenými střechami na všech budovách.

Komerční budovy
Jedná se o čtyř a pěti podlažní budovy, které zároveň tvoří akustickou clonu obytným objektům, které jsou umístěny v zadní části areálu. V komerčních budovách se budou nacházet obchodní prostory, kanceláře, služby, gastronomické prostory. Povrchovou úpravu fasády bude tvořit kombinace zdiva, skleněného a cementového obkladu s omítkou šedého odstínu.

Obytné budovy
Byty ve všech třech objektech jsou spíše malometrážní, nejčastěji o dispozici 1+kk a 2+kk. Ke každému bytu náleží balkón či terasa a sklepní kóje. Obytné terasy budou částečně zazeleněné. Povrchovou úpravu fasády bude tvořit bílá omítka.

zdroj: technico.cz

Související články


Komentáře

 1. Dejv :

  Jde vidět, že Opava držela krok s německými městy kdysi i dnes.

  Líbí se mi doplnění bloku domů. Přitom z Nákladní ulice je dodržena uliční čára. Domy navíc krásně odhluční cestu pro bytové domy ve vnitrobloku. Bytové domy taky fajn. V zelení, přitom v centru. Parkování v objektech. Super je také „schodišťový“ průchod mezi domy z ulice U Fortny.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 2. Pavel :

  Doufám, že po výstavbě konečně zmízí ze sousedního domu na Nákladní ul. ty odporné reklamy, stejně by pak nebyly moc vidět: https://www.google.com/maps/@49.9416895,17.9025853,3a,75y,112.41h,105.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKn0P3mtEiNYjiQwTr_b3hQ!2e0!7i16384!8i8192

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Slosor :

  Pavel: Přesunou ty plachty jinde. Opava je reklamou zamořená šíleně. Tam pomůžou jen restrikce.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.