Hotel Svinov – aktuálně

Projekt novostavby hotelu v Ostravě-Svinově změnil investora BB Raw Hotels. Ten nyní žádá o prodloužení platnosti úředních povolení.

svinov hotel

Vizualizace:
hotel svinov

Související články


Komentáře

 1. Moon :

  :-( Byl se někdo podívat do Brna nebo Olomouce? Tam se zuřivě staví, u nás se jen prodlužuje a prodlužuje a prodlužuje… a vyčkává… a pak se to někdy v budoucnu uskuteční. Proč musí vše být takový proces?

  Thumb up 9 Thumb down 2
 2. balde :

  protože investoři nevěří že by v Ostravě měli úspěch

  Thumb up 2 Thumb down 8
 3. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Protože radnici Moravské Ostravy ovládá developer a současný primátor je již dva roky ve funkci a stále se ptá, co vlastně má dělat.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 4. balde :

  martin [msstavby.cz]: jj primator je marný, typ úředníček žádná vize, ani tah na branku, a když mu někdo příjmou otázku tak jen vyhýbavé odpovědi a výmluvy jsme v koalici a já nic nemůžu.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 5. Adam :

  Moon:
  1. Protože Ostrava má výrazně jiný mediální obraz, který navíc úplně unikátně nevzniká na místě.
  2. Protože všichni, kteří nechápou bod 1, jsou tímto zvenku vnuceným medálním obrazem silně ovlivnění.
  3. Protože vliv z bodu 2 přímo způsobuje Ostravě a kraji mizernou situaci vnitrostátní migrace.
  4. Protože všichni mají přístup ke statistikám vnitřní migrace z bodu 3, což je vede k propagaci specifického mediálního obrazu, především pokud jsou odjinud.
  5. Bod 1.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 6. aggu :

  balde: Primátor je jedna osoba, loutka vláčkové starostky druhá osoba a loutkář třetí osoba. Nezaměňovat ;) U primátora je fajn, že alespoň, na rozdíl od MOaP nebo bolševického krajského úřadu, neškodí. Má i rozumné názory a je přístupný názorům jiných, což třeba beru u českého politika jako velké plus. Ale činy zatím nulové :-/ Otázka je, co sám zmůže.
  Moon: Když už se teda nebudeme bavit o statistikách bytové výstavby (ČSÚ), ale tak nějak „kvalitativně“, tak bych řekl, že v Brně se tedy zuřivě nestaví, a v Olomouci už vůbec ne. Pokud, tak v Praze a v SČK. Na české poměry samozřejmě.
  Druhá věc, jestli brát kvantitu výstavby jako čisté plus. Dovedu si představit spoustu projektů, i v Ostravě, kde „plus“ by bylo právě jejich „pozastavení“ ;)
  Mediální obraz bych neřešil. Jen hlupák bere v noviny vážně. Realita kraje je pozitivní, až na karvinsko. To čeká 20-30 let velkých změn. Ostrava si tím prošla taky.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. Rýša :

  Moon: V Brně jsem poslední měsíce nebyl, ale v Olomouci ano a musím Vám dát zapravdu – staví se tam a napsal bych, že Olomouc prostě jede…., tak nechápu, když někdo prochází Olomoucí a nevidí, že se tam staví daleko víc, než v našem městě.
  Primátora na tomto webu především chválila skoro do nebes vynášel Danek. Už docela dávno – po shlédnutí jednoho tv pořadu (byl na něho tady odkaz), jsem Dankovi napsal, že současný primátor jen žvaní obehrané věty – namátkou – třeba jak je Ostrava nejzelenějším městem a na vše ostatní nemá názor a na zastavenou výstavbu centra měl odpověď – vedení MOaPu přece ví, co je dobré…..

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Moon :

  aggu: Neznám statistiky. Soudím podle toho, co jsem viděl, když jsem tam byl. Především v Brně bylo v centru téměř v každé ulici ještě před 2 měsíci k vidění staveniště. V Ostravě, ať se člověk prochází, kde chce, toto nevidí nikde.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. aggu :

  Rýša: Já pokud něco nechápu, tak si nedělám názory na procházce po Olomouci.
  Za posledních 25 let se postavilo bytů:
  Praha – 128 000 (z toho 15 000 RD) 1. místo v ČR
  Střední Čechy – 119 000 (72 000 RD) 2. místo v ČR
  Plzeňský k. – 46 000 (20 000 RD)
  Jihomoravský k. – 93 000 (39 000 RD) 3. místo v ČR
  Olomoucký k. – 40 000 (17 000 RD) 8. místo v ČR
  MSK – 66 000 ( z toho 31 000 RD) 4. místo v ČR

  Třetina výstavby v Česku se odehrává ve středních Čechách. Zbytek jsou drobky. Názory jako „zuřivá výstavba“ nebo „něco jede“ bych si nechal na články o tom, co se děje v Číně.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 10. Rado :

  aggu: Já bych si právě už podle toho, co vidím, názor udělal, protože dlouhodobě sleduji, že tady ubíjíte lidi čísly a statistikou a přijde mi, že to musí být život neobyčejně smutný přístup k životu. Jestli Rýša vidí v Olomouci 4 jeřáby, v Ově ani jeden, tak na dojem toho, že se něco děje, to bohatě stačí. Navíc Ostrava by z titulu 3. největšího města v ČR měla mít mnohem navíc ve všech směrech. A pokud se poohlédnu ještě více do minulosti, po Praze by to mělo být 2. nejbohatší město, ale akorát veškeré nadstandardní mzdy, které zde po 40 let byly, protekly trubkami v hospodách a nikde to není vidět. Bohužel.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 11. balde :

  Rado: tak v Ostravě se nestaví protože tu je dost nevyužitcýh budov, které stačí rekonstruovat – bohužel, byty to samé, spousta volných bytů, v Brně a olomouci tento problém s volnými nemovitostmi levnými pozemky a byty nemají.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. aggu :

  Rado: Rado, tady nejde o čísla, ale o nadhled a chápaní věci v kontextu, nejlíp v dlouhodobém. Půlhodinová procházka po ulicích v Olomouci, s jasně subjektivním hodnocením, vs. 25-letý vývoj. No nevím ;)
  Co je na číslech ubíjejícího? Jsou to jenom čísla.
  Na kterém místě je Ostrava je mi jedno. Co by mělo nebo nemělo být závisí na bzilionu věcí. Pokud někdo nechápe, čím Ostrava od roku 1994 prochází, a co je tím ovlivněno, si asi žije ve vlastním světě.
  Proč by měla být Ostrava druhá nejbohatší? Proč ne první? Nebo osmá? LOL.
  K poslední větě asi tolik. Urážíš lidi. Třeba můj táta pracoval jako dělník ve Vítkovicích celý život. Plat měl normální. Nepil. Jeho plat protekl rodinou. Myslíš, že byl sám?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. balde :

  jsou i pozitiva http://byznys.ihned.cz/c1-65300950-maly-zazrak-na-severu-moravy-frydek-mistek-je-na-vzestupu-laka-nove-firmy

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Navrhuji přejmenovat blog „Jak z libovolného příspěvku pohanět všechny politiky v Ostravě“…chtělo by, abyste se vrátili ke kořenům…(viz stavba ve Svinově, ale Martin klasicky útočí na MOaP – ikdyž si to zaslouží, a na primátora – ikdyž si to zaslouží). Kluci, jste příliš mladí, abyste byli takhle nenávistní…wake up!

  Thumb up 4 Thumb down 4
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Věk není určujícím faktorem, ale osobní zkušenosti. Nehodlám jen sedět.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. Rýša :

  Nimrod: Ale politici musí být za svou práci zodpovědni svým voličům a tudíž kritika je na místě a v pořádku. A je to jedno jestli je to v novinách, v tv nebo na blogu MSS. A bohužel ti naši si moc chvály zatím nezasloužili, sami dělají vše pro to, aby je lid ostravský příště nevolil.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Rado :

  aggu: Pokud někdo nechápe, čím Ostrava od roku 1994 prochází, a co je tím ovlivněno, si asi žije ve vlastním světě. Na té větě něco pravdy je, něco ne, ale už je na to dost dlouhá doba, aby těch změn bylo mnohem víc. Samozřejmě, město si žilo svými problémy, stejně tak jako jiná města v ČR, díky transformaci ekonomiky se ten problém podařilo celkem úspěšně vyřešit, ale taková doba se už nevrátí. Ale bavíme se zde o tváří města a zde Ostravě od r. 1994 systematicky ujížděl a ujíždí vlak. Je otázkou proč. Jakou si Ostrava image udělala, takovou ji má. Že se nikterak nestarala o svůj mediální obraz, to se také na ní dost podepsalo. Čili nikde jsem neviděl vůli aktivně budovat přes problémy města pozitivní mediální obraz a vůli politiků s městem něco dělat. Skoro na každou výstavbu v podání kraje či města se můžete ptát, proč takhle a proč tak pozdě. Samozřejmě hodně si beru od svých zahraničních přátel, kteří Ostravu navštěvují opakovaně, ale ti změny nechválí. Zrovna před týdnem jsem zde měl přátelé z Austrálie a více než centrum Ostravy se jim líbilo centrum Karviné, Příbora, Nový Jičín, Ostrava je nechala chladnou.

  A že se poslední věta dotkla vás, tak se to prostě děje. I moji rodiče, prarodiče, praprarodiče pracovali v důlních a těžkých provozech, také všechno věnovali rodině a přesto jsem napsal, co jsem napsal. Proč? Protože ta výše nadstandardních výdělků (v násobcích průměrných mezd) v době minulé byla tak výrazná, že se opravdu ptám, proč to není nikde vidět. Možná právě proto, že těžký průmysl vyžadoval pracovní síly, ale ty přišly z celé republiky a s Ostravou nebo s Ostravskem se nikdy neztotožnily. Prostě doma bylo někde jinde v Ostravě se pouze pracovalo a lidé k tomuto městu neměli/nemají vztah.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 18. Jirka :

  Rado: za socialismu byly na Ostravsku prijmy 106% nad republikovy prumer . To jako ze tech 6% by melo byt 27 let po revoluci nekde videt? vy jste komik

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. aggu :

  Rado:
  Co si mám představit pod „Ostravě systematicky ujížděl a ujíždí vlak“. Jaký vlak? V Česku? Kdo ho řídí? :-) Jsou to jen floskule.
  Image čehokoliv dělá bulvár a ten sídlí jinde a vytváří si realitu po svém. I kdyby magistrát měl PR oddělení přes celé patro radnice, k čemu by to bylo? Vždyť jsou (např.) ty neustálé odkazy na zelenou Ostravu (při pohledu z věže) každému ostravákovi k smíchu. Každý ví jak to vypadá dole a že není zelené jako zelené.
  PR ano, ale až po práci, až se jaksi bude čím chlubit. A tu zatím ostravští politici neodvedli. Doporučil bych jim přesný opak toho co navrhuješ ty. PŘESTAT se starat o mediální obraz a začít pracovat na věcech, které jsou podstatné. Veřejný prostor. Ekologické zátěže. Kulturní infrastruktura. Atd. Většina z nich je popsána i na tomhle webu. Jejich „upřímná“ starost o mediální obraz, v téhle době, totiž Ostravu a každého z nás stojí obrovské peníze, které jsou vyhozené z okna a nemají na lepší život v Ostravě žádný vliv (vítkovický stadion pro Tretru a focení se s Boltem, idiotské akce typu Centrum žije, atd). Jsou to jenom lži a ty stojí vždycky velké úsilí a prachy.
  A k tomu poslednímu. Za těch pár korun navíc si stát koupil zničení zdraví lidí a přírody okolo. Brečet nad osudem a nespravedlností světa nemá smysl. Stačí vyřešit jen jedno. Bylo tady černé uhlí. Stát tady udělal bordel. Tak ať si ho uklidí. A rychle.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 20. pavel :

  balde:
  Že se přesunuje ekonomické centrum Ostravska na jih je fakt. Důvody jsou 2: Příroda(životní prostředí) a pracovní příležitosti. Ostatně i město Ostrava má průmyslovou zónu v sousedním okrese. Problém pro Ostravu je, že se zároveň přesunují i lidé. Nezůstávají bydlet v Ostravě a dojíždět z ní. Raději se přestěhují někam na jih.

  Pokud si srovnáte situaci se sousedními kraji, tak třeba z Olomouce je běžná vyjížďka za zaměstnáním v průmyslu mimo město. Přesto ti lidé ve městě bydlet zůstávají, protože je natolik rezidenčně atraktivní. Počet obyvatel se tam pořád drží na 100 tisících. Naopak okolní města jako Prostějov a Přerov ztratila 10% obyvatel za posledních 20 roků. Byť má Prostějov nižší nezaměstnanost než Olomouc, tak se tam staví málo oproti Olomouci.

  Ve Zlínském kraji je ve Zlíně i přes nízkou nezaměstnanost znatelný odliv obyvatel. Přírodní rámec je hezký, ale je to lokální díra. Cesta do Prahy trvá déle než z Ostravy. Sousední hospodářsky slabé Kroměřížsko je v mnohých částech periferie podobná Sudetám.

  Jen jsem chtěl říct, že je lépe, ale i hůře než v Ostravě ;)

  Když už se dnes někdo stěhuje do města, tak si vybírá dle atraktivity. A v Ostravě je problém najít atraktivní městskou čtvrť, která by se mohla rovnat i průměrným lokalitám v Brně nebo Olomouci.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 21. aggu :

  pavel: Kam že se přesunuje ekonomické centrum ostravska? Do Frenštátu? Nebo do Čeladné? Na základě čeho tak soudíš? Podle článku mladé pražské novinářky v ihned? LOL.
  A k té poslední větě. Přestaňte proboha psát bláboly. Co to je průměrná atraktivita?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. Rado :

  Jirka: 106 procent, dostal jste mě, ale jde o logiku věci a lá Werich, já jsem měl celé kuře, Vy žádné a každý jsme měli půlku. To je holt kouzlo průměru. Stačí se podívat i na dnešní průměrnou mzdu, 60 procent populace ji stejně nemá. Jde o to, že zde byla velmi příjmově silná a početná skupina lidí a obávám se, že dnes již taková v Ostravě není, která se mohla podepsat na tváři města, protože peníze zde byly. Také společenská odpovědnost zde působících firem zde byla nebo je mizerná. Tím vším chci říct, že ta transformace města, kdyby se chtělo, mohla proběhnout zcela jinak, kdyby se chtělo. Mnohem lépe.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. Jirka :

  Rado: cisla jsou cisla a to se obkecat neda . sorry… clovek by mel mit alespon zakladni znalosti o veci o ktere chce diskutovat a ne jenom pocity prevzate z medii

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Rado :

  aggu: Že Ostravě ujíždí vlak není žádná floskule, je to fakt a image města nevytváří bulvár, ale město samotné, lidé v něm žijící a média, která když si nepohlídám, se zařídí po svém. A to i ta seriózní. Podívám-li se třeba do éry Tošenovského, tomu město, jak vypadalo, bylo ukradené. Mediální obraz tehdejší doby byl konec hornictví, integrovaná centra a všude a všemi omílaná rómská otázka. A také, Ostrava jako město problémů. A co je problém? Převlečená příležitost. Samozřejmě, z pohledu životního prostředí to tu nebyla nikdy žádná sláva, ale také to byla na druhou stranu jedna velká příležitost změnit věci výrazně k lepšímu. Což se nestalo. Takže shrnul bych to tak, všechno je v lidech a o lidech. A Vaše vize s uhlím? Trochu utopie :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. meechee_n :

  Dřív to tady byl web o stavbách, architektuře, o tom, co se v této oblasti děje nebo dělo v minulosti. V poslední době se tady z toho stává web plný žlučovitých nadávek na politiky a vzájemného osočování z toho, kdo a za co může … téměř pod každým příspěvkem se řeší MOaP, Semerák, Macura, ANO, Ostravak … atp. Vím, že autoři webu jsou mladí kluci, co jsou pořád ještě v životní fázi, kdy „zachraňují svět“, ale trochu nadhledu a hlavně „odpolitizování“ tohoto webu o stavebnictví a architektuře by fakt neškodilo …

  Thumb up 5 Thumb down 8
 26. Jirka :

  meechee_n: uplne presne…je to skoda

  Thumb up 1 Thumb down 2
 27. aggu :

  meechee_n: Jak bych slyšel takyprofesora Klause. Proč by se veřejnost neměla zajímat o věci veřejné, navíc když si je a jejich správu platí? Proč by neměla být kritická? Jen blb by se choval opačně. Politik je placen z daní a má povinnost se 24hod denně 365 dní v roce zpovídat z toho co dělá.
  Na vysvětlenou, veřejný prostor je ve správě státu/obcí a tvoří většinu z toho co kolem sebe na ulici vidíš. Takže logicky, jakýkoliv web zabývající se architekturou nebo urbanismem nemůže dělat, že neexistuje.
  Kritika není synonymum nadávky. Náboj diskuze je daný tím, jak aktivní část veřejnosti reflektuje jejich práci. Názory ignorantů si snad každý dokáže odfiltrovat sám.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 28. meechee_n :

  aggu: Já samozřejmě vím, že politika, zejména ta komunální, je s lokální výstavbou spjata, nicméně, tento web už pomalu přestává být o tom stavění a je více o tom politikaření, což je škoda. To je vše, co jsem chtěl říct – pod každým článkem čtu, že „MOaP, Semerák, Bernfeldová, Macura, ANO, ODS, Kajnar, Palyza, Novák …“ a ne „okna, fasáda, architektura, estetika, kvalita zpracování, projekt … atd“. Pokud budu chtít nadávat na politiky, nebudu primárně chodit na web, který se jmenuje MSSTAVBY, ale třeba na iDnes, Deník nebo jiné noviny … ti kluci, co to tady vedou, jsou budoucí architekti, tak by se – podle mě – měli více na tomto webu věnovat té architektuře, než té politice. A mimochodem, věřte, že já se o věci veřejné zajímám velmi intenzivně, ať již osobně nebo i profesně …

  Thumb up 1 Thumb down 6
 29. thvari :

  meechee_n: „tento web už pomalu přestává být o tom stavění a je více o tom politikaření“ … „pod každým článkem čtu“: Kvalitu webu hodnotíte ne podle článků, ale podle diskuze pod nimi? To je minimálně…zajímavé.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 30. meechee_n :

  thvari: ach jo – to musím skutečně všechno psát doslova a „polopatě“ ?? to neumíte abstrahovat ?? je fakt tak nepochopitelné, co jsem napsal ?? nebo jen nechápete psaný text ?? Takže speciálně pro vás: pod články v diskuzích, kterých se aktivně účastní i provozovatelé tohoto webu, ale i nad téměř každým článkem v úvodnících, které píší provozovatelé tohoto webu, čtu nejrůznější kritické odkazy na různá politická uskupení, případně konkrétní osoby – politiky, přičemž této kritice oněch politických uskupení a oněch konkrétních politiků či developerů je věnováno více prostoru, než by na webu, který je – nebo alespoň v minulosti byl – zaměřen na stavebnictví a architekturu, podle mého názoru mělo být … už je to jasné i vám ??

  Thumb up 1 Thumb down 2
 31. Martin [msstavby.cz] :

  meechee_n: První fail. Z nás 3 v redakci studuji již jen já. A architektura to není. Takže budoucí architekti z nás nerostou.

  Máme ( mám ) 2 možnosti. Buď budeme nečině přihlížet a být potichu. Nedělat si problémy, nečachrat nervy úředníkům / politikům. Nebo se aktivně budeme zapojovat do dění ve městě a do toho jak vypadá a jak se vyvíjí. Zvolil jsem si druhou variantu. Jasně mohl bych si vylívat srdíčko jen v komentářích, jak to dělá většina lidí, ale to by byla nuda a k ničemu by to nevedlo.

  Rozhodně se pod každým článkem neřeší politika. Nebo snad ano? Tvrzení, že se méně věnujeme architektuře je vyčarováno odkud? Je to rok, co jsme spustili rubriku OVASTORY…

  Jestli je věnováno více prostoru tomu, či tomu developerovi.. Pokud by se objevila jiná osobo ve střetu zájmu ovládající vládnoucí politickou stranu a vlastnící developerskou firmu a dělo by se, co se děje, zachoval bych se stejně. Když o něm mluvíme… Měl by se pořádně podívat, kde v ÚP je rezerva pro tramvaj na sever Poruby. Tlačit trať za cca 800mil kč územím, kde již stojí stavby. No nevím… Nebo vytáhnout projekt přestavby náměstí Republiky, protože se v centru nic nepostavilo a volby se blíží.

  Že vedu web tak jak ho vedu, ne jak je mi zdejšími jedinci raděno, může být i to, že nás kontaktovala Česká komora Architektů a pomoc s propagací arch. soutěží v kraji, jelikož je jich zde nejnižší počet.

  Že jsme mladí. Argument nulové hodnoty. Pokud by byl věk určujícím faktorem, tak by nevznikaly projekty typu lanovky z DOV do centra, přestupních terminálu, sluníčkových fasád apod.

  Závěrem, je mi celkem jedno, že někomu klesají volební preference ;)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 32. thvari :

  meechee_n: Musíte psát doslova. Diskuze, ve které plácáte od boku a pak čekáte, že vám všichni vidí do hlavy a přistupuje se k ní stylem – vždyť je ‚přece jasné‘, co jsem myslel – jsou o ničem. Záměrně tlačím na to, ať se lidé vyjadřují stručně a přesně.

  A k tématu, je dobře, že se na politiky tlačí i zde. Politik by měl být vytrvale sledován, kritizován, kontaktován a ponoukán k tomu, co chtějí různí občané. Jinak u nich nastane pocit, že nemusí nic, jen tak nějak odbýt čtyři roky v úřadě. Odpolitizovaná společnost a představa, že to máme vést „technicky“ a soustředit se jaksi čistě na stavebnictví a architekturu bez přihlédnutí ke kontextu (který je v tomto případě to, že každá stavba tvoří veřejný prostor a ten je primárně spravován politicky) je naivní idealismus. A ten je politicky bohužel často zneužíván.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 33. Nimrod :

  martin [msstavby.cz]: Neříkám, že máte sedět, ani že věk je určujícím faktorem. Když si přečtete mou poznámku ještě jednou, třeba to pochopíte. Pokud ne, tak si jen potvrdím svá slova.

  Rýša: Nepochopil jste, jak jsem to myslel, kritika je v pořádku, šak jsem s tím taky souhlasil. Mě šlo jen o to, že Martin (a je v pořádku, že se angažuje) je čím dál tím více nenávistný a někdy mu ta nenávist zaslepuje vidění. Tak, aby mu z toho nepraskla pumpa…o nic víc nešlo :-)

  Thumb up 0 Thumb down 4
 34. meechee_n :

  martin: jak vedete svůj web, je čistě vaše věc – tohle nebylo smyslem mého příspěvku. Prostě jsem si jen dovolil vyjádřit svůj názor, že se z toho tady stává politicky laděný „protest blog“, což nevím, jestli bylo původním záměrem. Netušil jsem, jakou to spustí lavinu …

  thvari: OK, od teď budu psát doslova, aby každý pochopil, co mám na mysli … předpokládal jsem sice určitou míru schopnosti chápat psaný text, ale v zájmu eliminace vzájemného osočování to budu do budoucna respektovat … a mimochodem (nedá mi to), nepsal jsem o úplném odpolitizování a soustředění se JEN na stavebnictví a architekturu, ale neupozaďovat uvedené na úkor kritiky politiků …

  A jen na okraj (pro martina) – tramvajová trať na 7. a 8. porubský obvod tak, jak je navrhována, je totální blbost – to jen, abyste nežili v bludu, že jsem s vámi apriori v nějakém rozporu …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 35. acdlcia [msstavby.cz] :

  meechee_n: Já už to tady sleduju nějakou dobu a pěkně mi to hýbe žlučí. Už chybí jen opravdu málo aby pohár mé trpělivosti přetekl a začnu všechny komentáře které nebudou o dané stavbě mazat. Pokud se chce někdo vyjadřovat k politice nebo někomu nadávat tak ať si najde jiné fórum.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 36. kdojekdo :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Jádro tohoto webu žije v omylu, protože to vypadá, že neví vůbec nic o politice a oné nutnosti kompromisu ……. ne, nic není doleva nebo doprava.
  A politika je a existuje i u dobrých zaměstnavatelů, tito komunikují, neodsuzují, staví na kompromisu, naslouchají hlasu lidu a mají k němu hlavně úctu.
  Mnoha lidem zde se objevujícím i tzv. moderátorům chybí právě ona úcta.
  Kritizovat a nyní dokonce i vyhrožovat? Ubozí demokraté. Komunismus jste někteří nezažili a je to hodně vidět.
  Mazejte a haňte. Co jste Vy udělali pro společnost, nás všechny, pochlubte se.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 37. acdlcia [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Pak se dá taky selektivně zamezit komentování i podle IP adresy.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 38. Hynek [msstavby.cz] :

  kdojekdo: pokud prijmem to, ze „hlas lidu“ tady merime palcema, tak se staci porozhlednout (a myslim to obecne i na ostatni komentare i pod ostatnima clankama)…

  acdlcia [msstavby.cz]: tak ale zas nemuzem byt samonasiraci, s politikou nahore zacal martin a dole ty to uzavres chuti mazat/blokovat za politicke posty, to je dost schizofrenie ze strany webu :))
  anebo blokni martina a bude doslova klid :D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 39. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Nejde mi o komentáře k tomuto článku vadí mi to už dlouho a hlavně to jak jeden na druhého háže špínu protože si myslí že sežral všechnu moudrost nebo že je snad pupek světa. Tento web je o stavbách ale komentáře se skoro vždy zvrhnou k něčemu úplně jinému.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 40. Danek :

  No dosud jsem jsem jen přihlížel a četl komentáře.Když jsem tady byl zmíněn Řyšou, že se zastávám primátora(oceňuji tvůj přehled o mých komentářích) Já bych to zahrnul v několika větách.U pana primátora si myslím, že je to slušný člověk.Od počátku jsem z něj měl pocit, že by mohl být pro Ostravu přínosem.Většinou se v lidech nemýlím.Za mě se za jeho působení posunuly dvě věci(do té doby tyto věci byli na mrtvém bodě)…1)Palace,2)skelet…nezapomínejte.U Ostravy je třeba, aby se stala ekonomicky mnohem silnějším subjektem a
  a využila konečně potenciálu, který má.Tady je pro mě osoba primátora, který měl ve ve volebním programu, že by chtěl posunout Ostravu po ekonomické stránce někam výše.Tady mi prostě chybí tah na branku.Kdo čte mé komentáře(kromě Ryši) tak ví co jsem zde kdysi psal a myslím ,že by měli přijít projekty třeba:okamžité vytvoření průmyslové zony přímo v Ostravě,vybudovaní finančního centra na Karolině,vybudovaní Česko-čínského technologického centra na Zárubku+propojemí s centrem města.Jde o to s tím přijít a realizovat. Najít pro tyto projekty podporu v rámci koalice ve městě,podporu kraje,státu.jednaní o investorech s Czechinvestem.Projekty typu vybudovaní lanovky z centra k Zoo,nebo vybudovaní Aquaparku nás prostě ekonomicky nevytrhnou.Prostě musí to být projekty, které přinesou městu finanční kapitál,lidský kapitál,zvýšení prestiže a další.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 41. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: jako ty stavby na sebe nabalujou plno dalsich veci, nikdy to nebude ciste o stavbach. stavi se v nejake lokalite a hned muzes probirat socialni slozeni, nekdo to planuje a schvaluje, takze zas sklouznes k politice. podle mne se nevyhnem ani jednomu, pac jsou to neoddelitelne zalezitosti.

  Danek: skelet zatim prisel o jednu vrstvu panelu, ano :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.