Školka při VŠB-TU – zahájení stavby

Aktuální fotografie zahájení prací na projektu mateřské školky v areálu VŠB v Ostravě-Porubě.

Za fotografie děkujeme čtenáři Jakub Kotzot !

skolka vsb

skolka vsb

skolka vsb

skolka vsb

skolka vsb

skolka vsb

Související články


Komentáře

 1. LP :

  Stavba školky je fajn, jen mi trochu vadí, že to na báňské bude brzo přeplácané…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  LP : Tak aspon budeme mít největší kampus v čr což už máme. A přibudou další a další pracovní místa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jakub Kotzot :

  Tímto se dá říct, že VŠB zastavěla všechny volné prostory. IET a školka zabrala louku vedle CPITu, nová FEIka prostor za NK a IT4I parkoviště u Ečka na kolejích. Ale je to lepší, než volné prostory, tohle má mnohem větší užitek. Teda ještě zbývá trochu místa za menzou k Opavské.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. LP :

  Já všechna pozitiva beru, ale chybí mi civilizovaná zeleň pro trávení volného času, a třeba nové koleje, možná nějaké obchodní jednotky (ne zrovna OC, ale něco ve stylu Campusu v Brně) atd… Přijde mi, že se staví jen další a další krabice, ale nedaří se tam udržet život mimo pracovní (vyučovací) dobu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Tak cele se to bude rozsirovat smerem k hvezdarne, takze myslim ze prostoru je zatim hodne….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Jakub Kotzot :

  LP: zeleň je u kolejí, tzv. „Sherwood“ a nové koleje? Budou potřeba? Stačí opravit stávají. To začalo kompletní rekonstrukcí vnitřku budovy B za cca 200 mil. v roce 2010/2011.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Jakub Kotzot :

  LP: a život tam mimo pracovní dobu je v 3 klubech na kolejích, kde je pizzerie i malá prodejna/bufet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Balde :

  k tem sluzbam, myslim ze neni vyuzity prostor na kolejich a celkove na fakultach myslim ze na VŠE v praze maji dokonce bankovni pobočky na fakutě, ale nemusi to byt jen banka, a s tim volnym prostorem, mohlo by pribyt vice lavicek stromu a zastresenych mist kde by studenti mohli v lete travit cas

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. LP :

  Jakub Kotzot: dobře, ale mně jde o komerční prostory typu banka, supermarket formátu tesco expres, lékárna, sport, nejaké kavárny, bageterie, pošta atd… Něco, co tam vytvoří komunitu… A koleje se sice rekonstruovaly ale není rekonstruovaná část primárně využívána jako hotel? Nejsem si jistý jestli slouží pro studenty… Nebrte to jako kritiku, berte to jako podnět k dalšímu rozvoji prostoru…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Jakub Kotzot :

  LP: právě vám z rekonstruované budovy B píšu. Má 13 pater, jako hotel slouží 2 podlaží, zbytek jsou koleje pro studenty VŠ.

  Tesco express je 10 min. chůze od školy. Lekárna (i nonstop) je vedle v FNO. Banka k čemu? Ze služeb je tady ještě Česká pošta. Sport tady je posilovna. Dále kadeřnictví, copy centrum. Nemyslím si, že by tu služby nebyly.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jakub Kotzot :

  Balde: lavečky jsou kolem kulaté budovy C a nějaké extra vytížení nevidím. I amfiteátr u NA nebývá úplně plný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Lukáš :

  LP: Myslím, že v tomhle ohledu je VŠB promyšlená. Leží na okraji Poruby naproti hlavní třídy kde je několik takových obchůdků (jak na Hlavní třídě, tak na 17. Listopadu). 10 minut pěšky od kolejí je Globus, 3 zástavky tramvají směr centrum je velké Tesco. Navíc v celém areálů je několik bufetů s velkým sortimentem, na kolejích jsou 3 kluby a 1 pizzerie. Takže možná by se malé obchůdky uživily, ale přijde mi to zbytečné. Jinak rekonstruovaná část je využívána jako koleje (ale oproti starším částím je to dražší) i jako hotel – přes prázdniny jenom jako hotel.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.