Rozšíření logistického areálu PPL Ostrava – Svinov

Záměrem je rozšíření stávajícího logistického areálu PPL v Ostravě – Svinově o stavbu nové skladové haly Sprint v 1. etapě a ve 2. etapě o další skladovou halu včetně vybudování nezbytného technického vybavení, administrativních prostor, sociálního zázemí pro zaměstnance a klienty, venkovních zpevněných ploch a komunikací, parkovišť, dopravního napojení, přípojek energií a kanalizace.

ppl svinov

Předpokládaný termín zahájení realizace záměru a jeho dokončení
1. etapa – Rozšíření o skladovou halu Sprint
– vydání územního rozhodnutí 05/2013
– vydání stavebního povolení 08/2013
– termín zahájení stavby 09/2013
– termín dokončení stavby 06/2014
– kolaudace 07/2014
2. etapa – Rozšíření o skladovou halu
– předpokládaná příprava a realizace stavby 2015 – 2016

 

1. etapa – Rozšíření o skladovou halu Sprint

Hala bude sestávat z ocelové montované haly pro skladování a manipulaci s balíkovými zásilkami a přistavěné administrativní části. Architektonicky bude nový objekt řešen stejným způsobem jako stávající objekty. Ocelová hala bude opláštěná sendvičovými oboustranně oplechovanými panely, bude zde probíhat logistické překládání zboží a dvoupatrová zděná administrativní část, ve které bude sociální zázemí pracovníků a kancelářské prostoty. Budou také rozšířeny komunikace a zpevněné plochy pro dopravní obsluhu haly Sprint. Kapacita odbavených balíkových zásilek bude asi 11 000 ks/den.

2. etapa – Rozšíření o plánovanou skladovou halu

V budoucnu se předpokládá stavba další montované skladové haly pro odbavování balíkových zásilek včetně administrativního vestavku a další rozšíření obslužných komunikací a zpevněných ploch. Tento objekt bude sloužit pro dlouhodobější uskladnění zásilek s podstatně menším počtem odbavených zásilek než u stávajícího stavu a 1. etapy. S tím souvisí i podstatně nižší počet zaměstnanců a intenzita dopravy. Architektonicky bude objekt řešen obdobně jako stávající objekty. Kapacita odbavených balíkových zásilek bude asi 1 000 ks/den.

Související články


1 komentář

  1. Thrpst :

    Aby je tam někdy v budoucnu nesmetla voda…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.