Sídlo společnosti Kofola – vizualizace

Vizualizace plánovaného sídla společnosti Kofola v Ostravě Dolní oblasti Vítkovice.

Vizualizaci zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. via :

  Budou mít fasádu budovy připomínající dřevo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Lukáš :

  Ta budova je cihlová, že to připomíná dřevo bych soudil na hodně nepovedený render.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Winter :

  Kofola s příchutí moaré!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. balde :

  nevíte kdy mají začít?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Like.
  Jen se trochu bojím toho velkého neonu KOFOLA!!! který tam zatím chybí.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Adam (ten hodný) :

  Za mě palec nahoru!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Proč musí dneska každá rekonstrukce historické budovy spočívat v naroubování nějaké prapodivné přístavby á la rovnák na vohejbák. Je to strašné.

  Thumb up 11 Thumb down 19
 8. dolil :

  Tou nástavbou tu budovu zabili.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 9. Slosor :

  Je to budova z 50. let minulého století, takže bych byl s označením historická budova opatrný. A upřímně ta budova není sama o sobě nic moc. Mě se ta nástavba líbí.

  Thumb up 26 Thumb down 5
 10. marian :

  více zde: http://editarchitects.com/projects/komercni-interiery/kancelare-kofola

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Brown :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak tak….

  Thumb up 2 Thumb down 5
 12. Tomin :

  Ta přístavba na střeše je věc názorů. Mně například příjde povedená.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 13. Adam (ten hodný) :

  acdlcia [msstavby.cz]: čím je ta budova historická? Věkem ne, protože jinak by byla historická každá!

  Thumb up 5 Thumb down 2
 14. tom :

  Vypadá to moc dobře, vůbec si nemyslím, že moderní přístavba tuto budovu poškodí, spíše naopak. Navíc povedená moderní architektura dá mnohdy hostorickým budovam ještě více vyniknout. Takových příkladů je mnoho, jenom konzervovaní starších buduv není vždycky idealní. Navíc není to přístavba na svatém Mikuláši, ale na stavbě z padesátých (nebo šedesátých?)let. Libi se mi to moc.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  me to teda nechava chladnym. jako laicky: neni to „trosku“ retro? mozna to byl zamer.. jinak pokud tam ma byt expozice pro verejnost, tak urcite dava smysl to nedelat „ve sklepe“.. pro mne hlavni je, ze dalsi budova najde seriozni vyuziti.

  mmch kam ti chudaci budou chodit na obed, tam budou mit kantynu?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Adam (ten hodný): Všichni tady omílají jak je DOV součástí historie a když to pak napíšu já tak jsem za to pranýřován. Na vysokou pec nalepili přístavbu, na jatka nalepí přístavbu, k domu umění chtějí přilepit neadekvátní přístavbu. Budovu to změní tak že o její historické hodnotě někdy v budoucnu už nemůže být řeč. Co tady těm budoucím generacím zachováme v původním vzhledu ať vědí jaká ta historie vlastně byla.

  Thumb up 7 Thumb down 13
 17. Brown :

  acdlcia [msstavby.cz]: Bojuj…máš u mě pivo :-)!! Je tady převaha revolucionářů, hodlajících zanechat v historii „hlubokou brázdu“ způsobem, který popisuješ = cokoli a kdekoli dokur..t.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 18. jp :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ale tak, to že je něco součástí historie přece nemusí znamenat, že to musí zůstat stejné. Tím nemyslím, že ti chci vyvracet názor, ale třeba já to tak vnímám. Třeba zrovna takovéto areály – když se dneska projdu prázným DOV, tak to místo na mě dost působí, člověk cití, že ty budovy mají hodně „odžito“, je to zvláštní pocit, ale nemyslím, že by mi ho narušovala nějaká promyšlená přístavba, která je tam nová. Podobně to vnímám u Jatek i Domu umění, ty budovy zůstanou, jenom se jejich využití posune zase někam jinam. Nejsem odborník na historii architektury, takže tyhle věci fakt vnímám spíš pocitově a proto mě štve osobně osud našeho Vítkovického nádraží nebo třeba snaha vymazat Aglomeraci a postavit tam průmyslové haly, protože po těch budovách časem nezůstane vůbec nic.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. acdlcia [msstavby.cz] :

  jp: U aglomerace mi bude nejvíce vadit likvidace toho komína. Vždycky jsem tak nějak doufal že z něj udělají rozhlednu ze které bude vidět celé průmyslové Vítkovice. Je totiž dostatečně hrubý na to aby v něm mohl být výtah i schodiště.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 20. Michal :

  A úplně nejhorší je ten filharmonický přílepek v Hamburku! No fujtajbl, co?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. Jp :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jo komina bude skoda.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. MM :

  marian: Děkuji za půdorys a plány rekonstrukce. Netušil jsem, že se jedná o celé budově. Když jsem to spočítal, tak je to řádově 390 zaměstnanců! Vnímám to velmi pozitivně s ohledem na zaměstnanost. Platy budou víc než slušné, takže by to mohlo pořádně okolí nakopnout! Jak bylo uváděno, na takový počet zaměstnanců už bude nutná jídelna nebo restaurace. Toto mi v DOV výrazně chybní. Za mě super!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 23. Adam (ten hodný) :

  acdlcia [msstavby.cz]: jestli to nebude proto, že z vysoké pece je restaurace, a z kdo ví co. Prostě ty budovy změnily využití, tak musí změnit i vzhled.
  Další možností je ještě demolice, ale to asi nikdo nechce.
  Ani DOV je součástí historie Ostravy, ale ty jednotlivé budovy rozhodně nejsou historické!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 24. Jp :

  MM: Kdysi prolétla tady na webu informace, že Kofola plánuje v nástavbě restauraci a bar, tak nevím. Síť restaurací NaGrilu, prý už není v plánu, tak mě napadá, jestli tam Kofola neplánuje „velké“ Ugo, jako je Karolině.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 25. rasta :

  A dle studie by se mohl upravit i „sexy“ výlez z podchodu. Já myslím, že by přátelé od „černé sodovky“ na své triko mohli udělat komplet celou rekonstrukci této díry v zemi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Rdm :

  MM: těch 390 zaměstnanců (netuším kolik jich přesně nyní je) sedí aktuálně v Porubě, v pronájmu, takže přestěhování nebude mít nějak významný dopad na zaměstnanost, předpokládám, že pokud nějaká nová místa vzniknou, tak budou ve zmiňované jídelně/restauraci, která bude s největší pravěpodoností provozována Eurestem či podobnou firmou.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 27. Crazym :

  Rdm: Tak tak, jediné na co to bude mít dopad je doprava, dalších 150 a více lidí odněkud se bude snažit zaparkovat co nejblíže k té budově a pak celou pracovní dobu svého plechového miláčka nebudou potřebovat. Naštěstí tam je to celkem bokem centra a u výpadovky a stávající a i plánované parkoviště v areálu by to mělo pohltit. A pokud by došlo konečně k pěšímu propojení DoV s centrem, tak možná i nějaký ten tvor navíc zavítá do centra bez auta :-)
  Jinak proti rekonstrukci a vzhledu nic nemám, jen to tam oživí.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 28. MM :

  Zaslechl jsem, že s projektem jsou problémy. Hlavně co se týče památkářů a dotací. Realizace minimálně za 5 let :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. adamous :

  Ahoj, rok utekl a tak me napadlo se zeptat, jestli nekdo nevi, zda je doslo k nejakemu posunu a nebo uz je to pass

  Thumb up 3 Thumb down 0
 30. balde :

  adamous: asi se čeká na dotace

  Thumb up 2 Thumb down 0
 31. Martin [msstavby.cz] :

  Brzy by se mělo začít se stavbou. Údajně byl nyní soutěžen dozor stavby.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. Kuťa :

  Martin [msstavby.cz]: Nějaké nové info?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. adamous :

  Kuťa: Kofola ma tedka spise asi jine starosti, navic je ted pomerne zadluzena v porovnani s prijmy, takze bych to videl tak na minimalne 2 lety odklad.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.