Rekultivace haldy Ostrava-Hrabůvka

Aktuální pohled na rekultivovanou haldu v Ostravě-Hrabůvce, kde i vzniklo nové jezero.

Fotografie zaslal čtenář jp. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Je to bomba. A je mi jedno zda tam bude parčík nebo golf club. Navíc se tam asi nějaký čas nebude moct stavět, takže máme pěkný kus přírody na procházky v Ostravě.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Přemek :

  Přísný zákaz vstupu na celou plochu haldy k procházkám moc nenasvědčuje.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Jp :

  Přemek: Nevim, jak to myslíte. Od Benziny je tam uplne v pohode stezka, stejne tak od Moravské, nikde nejsou upozornění na zákaz vstupu, jedinne misto, kde je jasne napsano, ze je zakaz vstupu je k jezeru, tam jsou kolem dokola cedulky. Jinak jsem tam potkal asi 12 lidí na procházce a dva pracovníky firmy Hochtief a zadny problem nikdo nemel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Ale že to je rozdíl, ta druhá fotka http://www.imagehosting.cz/?v=p8144166.jpg a ta poslední fotka http://www.imagehosting.cz/?v=p8144156.jpg
  Jen si nemyslím, že by se z toho měla stát taková džungle :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Michal :

  To byl záměr, aby se z hnusné haldy stalo hnusné neudržované cosi?

  Thumb up 2 Thumb down 7
 6. Jp :

  Crazym: Ja si to taky nemyslim, ale pro zacatek je pozitivni i takovy kus divociny, ktery muze byt prinosem, Michal je trochumimo, jasne ze tam zadna parkova uprava neni, (ale ona ani pulka neni jeste ani zarostla travou), ale o to ted ani nejde. Kazdy, kdo si porovna ty moje a ty tvoje fotky, tam musi videt rozdil.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aggu :

  Dejte tomu trochu času ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Michal: Říká se tomu louka. Možná že jste to už viděl – v televizi.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. :

  Já tam byl s přítelkyní a při cestě zpět, kdy jsme se vraceli kolem nějaké vrátnice zbourané budovy nás nějaký asi 70 letý „securiťák“ strašně poučoval, že tam se nesmí, co si to dovolujeme apod. Tak jsem mu řekl, že si to mají zřetelně označit, že je tam vstup zakázán anebo si to oplotit, že mě to nezajímá. Strašně důležitě říkal, že je to tam hrozně nebezpečné a vůbec to není určené turistům, že to tam může každou chvíli bouchnout :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Rýša :

  Jiřík: V Ostravě se nestaví ani tam, kde je to možné a kde by to bylo i přínosem, takže se nemusíte bát, že by „něco“ stavěli na haldě :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. jp :

  : Bouchnout jo ? Pán má asi velkou představivost nebo žije ještě v době, kdy na haldě bývala střelnice :))

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Tak dojmy z dnešní návštěvy lokality:
  Začíná to být zajímavé, jezero s výhledem na Lysou :-) http://www.imagehosting.cz/?v=p7015193.jpg
  Lidi jsou hovada, nejen že tam po sobě nechávají neskutečný bordel ale dokonce začali rozebírat kameny z hráze aby měli čím obestavět své ohníčky a jako perlička už teď je do vody u mola vhozena stará pneumatika. Při tom pohledu mě napadá něco o házení perel sviním :-) http://www.imagehosting.cz/?v=p7015195.jpg
  Ale některé pohledy jsou zajímavé http://www.imagehosting.cz/?v=p7015194.jpg Má to potenciál a až to zaroste i něčím jiným než náletovým bordelem, udělají se rozumné přístupové cesty a nějaká infrastruktura což je běh na dlouhou trať, bude to tam super.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. Michal :

  Tam žádný náletový bordel není! To je louka (prý to dávají v televizi).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Michal: Toš když to říkali v televizi, tak to bude asi pravda :DD Zatím vítězí různý plevel ale už mu začíná zdatně sekundovat jiný druh http://www.imagehosting.cz/?v=p7015202.jpg :-)
  Jinak k tomu zákazu vstupu, při příjezdu jsem žádné cedulky nezaregistroval a normálně bych opustil areál nějakou cestičkou aniž by mě kdo zaregistroval ale schválně jsem jel ven přes hlavní vstup http://www.imagehosting.cz/?v=p7015205.jpg tam jsem našel jediné dvě zákazové cedulky na plotě a při focení jsem byl sprdnut na tři doby nějakou tlustou paní, že je tady soukromý pozemek ale nebýt toho, že jsem zastavil a vrátil se k nim, tak by ani z té budky nezaregistrovala, že jsem tam byl :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jp :

  Tak tohle zní od Světlíka jako fakt špatný vtip: http://ostrava.idnes.cz/zemanem-slibena-pneumatikarna-nema-v-moravskoslezskem-kraji-kde-zakotvit-15x-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170908_350725_ostrava-zpravy_woj opravdu smysluplný rozvoj města, nad takovymi stupidnimi napady zustava rozum stat…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jp: Místo aglomerace by se to určitě postavit dalo https://mapy.cz/s/221Kv

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jp :

  acdlcia [msstavby.cz]: To dalo, tam bych jeste chapal, kdyby s tim prisel, i kdyz si myslim, ze tam si to uzemi taky zaslouzi neco jineho – i tak pocitam ze nakonec tam nejaka hala vyroste. Jako clovek, ktery bydli nedaleko haldy mi prijde tahle svetlikovic uvaha uplne silena. Za neskutecne penize rekultivovany prostor mezi Hrabuvkou, Hrabovou, Vitkovicemi a rekou, v UP zaneseny jako misto pro volny cas (on to nevi?) a postavime tam pneumatikarnu ? To je silne kafe… Nejak mi to nejde dohromady s obrazem, jakym se Svetlik pri budovani DOV prezentoval po ty leta.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Jp:To teda je špatný vtip :-) Ale u obou, jak u Světlíka tak u soudruha prezidenta se dá takové plácání pochopit. Jednomu teče do bot a zkusí cokoliv aby se z toho vybruslil a druhý je naplno v kampani a tak ještě určitě uslyšíme spoustu pěkných slibů, velkohubých prohlášení a líbivých frází jen aby se ta skupina voličů z lidu rozšířila :DD
  „Na Milošovi je fascinující, s jakým zápalem dokáže mluvit o znalostní ekonomice a vysoké přidané hodnotě… aby pak lidu daroval čínskou otročinu v mišelince“ Dovoluji si vložit citát z diskuze v tom článku, který mě zaujal a docela to vystihl :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. jp :

  Crazym: ?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 20. Crazym :

  Dnes jsem si projel takovou malou Industry tour po březích Ostravice a nejvíc fotek mám právě z haldy a proto to dám sem :-) http://crazym.rajce.idnes.cz/Industry_tour_okolo_Ostravice/

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.