Sepněme Moravskou

28.-29. září se v ostravském klubu Fabric pořádá architektonicko – urbanistická hra pod taktovkou Pirátů Ostrava na téma spojení Fifejd s centrem Ostravy.

Klademe si za cíl vybudování důstojného a komfortního bezbariérového spojení obou částí obvodu, například v prostoru mezi ulicí Českobratrskou a bývalým nákladovým nádražím.
Naším záměrem je, aby se díky nově navrženému stavebnímu řešení dalo přejít přes železnici, Cihelní a Porážkovou ulici.
POROTA
Martin Materna: opavský architekt, mimo jiné autor polikliniky na ulici Kostelní

Petr Kundrát: v Ostravě působící architekt a propagátor architektury s mnoha zkušenostmi
ze zahraničí

Pavel Řihák: architekt, místní absolvent a doktorand na VŠB zabývající se dlouhodobě předmětem našeho workshopu

doprovodný program

Setkání s poslancem Ondřejem Polanským: přijďte si popovídat o naší práci ve sněmovně či snahách o záchranu architektonických památek (Ostravica – Textilia, Transgas atd.)
Pátek DJs: Zhaq, Eremite, MD_Phono + guest

Sobota DJs: Garnie:C, Djeda Lebeda & Kobylka Drums, Martin Dee, Struna, Petelin, Elvis, No Money

… a další

Doprovodný program

Setkání s poslancem Ondřejem Polanským: přijďte si popovídat o naší práci ve sněmovně či snahách o záchranu architektonických památek (Ostravica – Textilia, Transgas atd.) 

FB událost

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. dolil :

  Předvolební besídka?

  Thumb up 12 Thumb down 12
 2. David Witosz :

  dolil:

  Zdravím.

  Tak jsou dvě možnosti co s penězi.
  Za a) vytapetovat město billboardy s tvářemi a hesly politiků nebo za b) pozvat architekty a udělat dvoudenní akci která bude mít za výstup úvahu co s městem dál. Nevím jak Vy, ale já považuji za užitečnější možnost b).

  Thumb up 29 Thumb down 5
 3. davidb :

  David Witosz:
  Nic ve zlém, ale bude to podobné jako různé studie, kterých tady bylo.
  Pokud budete mít přímý vliv na chod města a hlavně na ÚHA tak to je potom jiná.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. JohnS :

  David Witosz: Jestli tímto přirovnáním vlastně přiznáváte, že je to jen kampaň, tak máte pravdu, je to určitě účinější, než lepit billboardy. Ale jsem velice skeptický, že z toho vyjde cokoliv použitelného, co skončí jinak, než další studie v šuplíku.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 5. David Witosz :

  JohnS:

  Tuhle akci připravujeme již delší čas. Za tu dobu jsme mluvili s velkým množstvím lidí, přes odborníky po občany dané lokality a můžu dnes říct že základem je komunikace. I zde na msstavby vidíme, že v tomhle máme velké resty a je se co učit.
  Stejně tak jsme zjistili, že čím víc se touto problematikou zabýváme tím více vidíme osob které to doopravdy zajímá a paleta různých řešení je doopravdy široká. Nevím jak Vy, ale já chci tvořit město s občany-odborníky a tento způsob, nezávaznou hrou, se mi zdá vhodný pro to jak začít. Nikomu nic nenutíme.

  PS Z druhé strany kandiduje nám v Ostravě 15 stran/hnutí. Bylo by zajímavé kdyby před volbami bylo 15 architektonicko-urbanistických her, kdy každá strana by si našla své téma na území města. Pro mne rozhodně smysluplnější alternativa k dnešku.

  Thumb up 17 Thumb down 5
 6. dolil :

  Máte to pěkné, ale fakt věříte, že můžete ve volbách uspět? Stačí sledovat vaši parlamentní činnost.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 7. David.Witosz :

  dolil:

  Co máte na mysli? Práci našeho poslance za MSK Lukáše Černohorského jako předsedy námi iniciované vyšetřovací komise k OKD?
  Nebo práci našeho poslance za MSK Ondřeje Polanského jako místopředsedy podvýboru pro dopravu a novelu zákona 416 o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, která již je v platnosti? Kdo se o naší práci zajímá, ten myslím ví.

  Neprobírejme zde ale politiku prosím. Akce kterou zde prezentujeme se týká urbanismu a architektury (sic je pořádána politickou stranou) a u toho prosím zůstaňme.

  Thumb up 16 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.