Sedlnice plánují rozšíření MŠ a ZŠ

Sedlnice plánuje rozšíření mateřské školy a základní školy. Obec se za posledních deset rozrostla o 23%. Z 1430 obyvatel na současných 1759.

K poměru velikosti obce s výrazným růstem obyvatel přibývá i dětí. Obec proto upravila podkrovní prostory společenského centra Sněženka, kde vzniklo nové oddělní pro 15 dětí MŠ. V současné době probíhá i budování kontejnerových tříd ZŠ. Jedná se o mobilní zařízení, které by mělo po dostavbě nové části ZŠ sekundárně sloužit jako víceúčelový prostor, například pro stravování žáků.

V současné době probíhá projektová příprava přístavby ZŠ.

Zároveň probíhá projektová příprava rekonstrukce zbylého křídla zámků pro potřeby MŠ.

Současná podoba pozůstatku zámku

zdroj: sedlnice.cz