Sanatorium v Kunově má nové majitele

Bývalou budovu sanatoria v Kunově koupil spolek Vila Verde, z. s..

Stojí za ním lidé z opavské soukromé ZŠ a MŠ Erazim. Záměrem spolku je budovu zrekonstruovat a přebudovat na základní a střední školu až pro 100 žáků s internátem. Budova je již průběžně opravována a není až v tak špatné stavu, jak se může na první pohled zdát. Rekonstrukce takového objektu však bude velmi náročná a dlouhá cesta. Nicméně je velmi pozitivní, že má objekt již svého nového majitele a dům dál nechátrá.

Více k záměru vzniku školy se můžete dozvědět na webových stránkách kunov.cz

Současný stav objektu

Původní stav

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dan :

  Nekdo to uz koupil? Fajn :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Tomas :

  Bude fajn,že taková hezká budova bude opravena,jen si kladu otázku,kdo do té školy bude chodit…vždyť je to uprostřed ničeho..U toho bych si představil Sanotorium pro třeba postižené .Ale škola je hotový nesmysl….no nejsem investor…

  Thumb up 1 Thumb down 6
 3. Karlos :

  Investoři z Osoblahy jsou na mnohé nesnáze zvyklí včetně počasí. Jistě si před koupi nechali provézt rozvahu nákladů, ale nejdůležitější bude slalom mezi úředními předpisy a normami, skloubit starší výstavbu s novými předpisy. Přeju pevné zdraví a chuť do práce.
  Na samotě u lesa, každý rok nesněží, o školu v přírodě bude zájem.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 4. Alcedo :

  No když si zjistíte o jakou školu se jedná, možná je dobře, že se tam přesune…. A s tím sanatoriem nejste daleko…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 5. Tomas :

  No kouknul jsem na jejich stránky a velmi se to podoba,škole a školce děti od voličů Pirátů…Už chápu Alceda s tím komentem o sanatorium…

  Thumb up 2 Thumb down 9
 6. Dan :

  Tomas: Ty jsi vazne smesny.
  Kdy nam konecne povis ono misto te zahadne obce, kde vetrne elektrarny vyznamne obrozuji zdravi obyvatel? :) Namisto nalepkovani soukromych skolnich zarizeni.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 7. Jeřdno :

  škola super, sleduju je už dlouho a jsem rád, že takové školy vznikají i v česku. Vyplňuje to určitou mezeru, která tady je. Naštěstí návštěvovat takovou školu není povinné, můžete své děti zapsat do základní nebo střední školy vašeho výběru, takže to nikoho v ničem neomezuje.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 8. Tomas :

  Dan: Danecku, obec snad není důležitá(vyskytují se na více místech),třeba včera v tv byla na toto téma i reportáž,že cituji…Většímu rozšíření větrných elektráren brání mimojine stížnosti a pochybnosti obyvatel a jejich obavy o zdraví v okolí těchto větrných elektráren…Já taky nejsem proti,jen umím číst a jsem schopen zjistit negativa i pozitiva. Ohledně těchto staveb… Hotovo

  .

  Thumb up 3 Thumb down 3
 9. Alan :

  Naprosto správná cesta v České republice již začínají první mateřská školka Žabka ulice Drdy 25, Brno. Škola Erazim – Svobodná demokratická základní škola. Nebude-li mít mladá generace aspoň 3 děti a bude se namísto svého přirozeného poslání zabývat nesmyslnými pohlavími, pak ji nebude moci pomoct žádná důchodová reforma. Na jejich důchody nebude mít kdo vydělávat.
  Nač potřebují lidé v montovně vzdělání ? Miliony Američanů neumějí číst,psát a jsou v životě spokojení. Jen v americkém hlavním městě Washingtonu, D.C., neumí číst a psát až 20% obyvatel a jsou šťastní a spokojení. List The Washington Post, uvádí číslo přes 28 milionů negramotných Američanů s odkazem na americké ministerstvo školství a Národní institut gramotnosti se značnou úsporou vydání státních prostředků na zbytečná vzdělávání, stejně jsou někteří neschopni se něco naučit.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Důchod :

  Alan: Vy opravdu ještě spoléháte na to, že vám nějaká generace po vás bude vydělávat na důchod? Potom nechci ten váš důchod vidět. Jediné řešení je spořit si sám sobě a být na státu nezávislý.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 11. Karlos :

  Důchod:
  Záleží, kolik chcete mít důchodu. Doba v penzi se prodlužuje, trvá v průměru 25 roků, lze si šetřit od mládí ze svého platu

  25roků x12 měsíců =300 měsíců života – délka důchodu do smrti x 20000,-Kč/ měsíc=6 000 000,-Kč nutno si našetřit na svůj důchod

  6 000 000,-Kč :45 roky podnikání ( zaměstnání ) šetření =133 333,-Kč/rok :12 měsíců = 11111,-Kč šetření od mládí na důchod / měsíc

  Thumb up 0 Thumb down 8
 12. Tomas :

  Karlos: No trochu ti do toho hodím vidle..Doba dožití se prodlužuje,ale u lidí co se narodili před válkou(ti zvětšují ten průměr),taktéž byli nebo jsou nejdéle v penzi…Teď se chodí do důchodu v 65,část lidí z pochopitelného důvodu jdou do předčasného ..čili poměr se dejme tomu max.Prumerne 15let…Neznám moc lidí co by bralo penzi 15-20let,ty uvaříš průměr 25let ..Takže Takovi zatím jsou,ale až vymřou,tak už nikdy nebudou…+důchod půjde pořád ze státního,jen část si budou muset dosetrit .+dle mě věk dožití časem začne klesat…Teď vlivem této strašně vlády,mají spíš lidé na starost,jak vůbec přežít ..

  Thumb up 3 Thumb down 7
 13. Karlos :

  Tomas :
  Už to není tak, že všichni měli poměrně přibližně stejný plat, ale jsou mezi námi takoví, kteří vlastně nejsou schopni svůj měsíční plat ani utratit asi 270 tisíc Kč/ měsíc ( tuším, že předsedkyně nějakého klubu nebo pracuje jako euro poslankyně s platem 540 tisíc korun/ měsíc ) potom se nelze divit, že bude mít důchod vyšší než ten, kdo pobírá minimální mzdu. Hlavně zatím záleží podle odpracovaných roků a tedy odvodů do systému pojištění. Pokud neznáš moc lidí, co berou takové průměrné důchody, tak asi ani nevíš, že pracovali víc než ti, kteří byli většinou na podpoře. Lze se vymlouvat na vládu, ale kdo chce se může postarat o sebe a podle potřeby pracovat někdy i 18 hodin denně, ale to je o slově chtít nikoli se odvolávat na nějakou vládu.
  Umělci od roku 2004 se dost podivovali, že si také mají platit ze svého výdělku povinné sociální pojištění, které si doposud nemuseli platit, což byla pro ně jistě nepříjemná změna. Proto když jdou nyní do důchodu, nemají důchod téměř žádný, proto musí pracovat, aby měli z čeho vyžít, když potlesk skončí.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 14. Crazym :

  Tomas: Ty vidle nazahazuj, budeš je ještě potřebovat ty strašná vládo :D

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. Karlos :

  Tomas:

  Zdroj : Jourová a ostatní eurokomisaři budou mít měsíční plat 600 tisíc korun – iDNES.cz článek z 26. září 2014, lze dohledat v případě zájmu http://jdem.cz/fg5p48

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. Michal :

  A další ne 600, milión, dva milióny berou. Jandové a jiní!

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. Tomas :

  Karlos: Já se bavil o průměrné době v důchodu,ne o průměrném důchodu…Takže do tvého komentu můžeš hodit ty mě vidle…a každý hlupák ví,z čeho se počítá důchod.Az budes starý Ver,tomu,že každý rok,navíc je každý rok navic,taky znám lidi co šli do předčasného za 6mesich umreli..Mimojine ve Francii chtějí navýšit z 62 o dva roky a v ulicích miliony lidí..u nás pod hrouskou demokracie sklopi lidi hlavy ..

  Thumb up 3 Thumb down 3
 18. ja :

  23 důvodů, proč jsou Romové lepší lidé než my
  1. Na rozdíl od nás by umírajícího příbuzného nikdy nestrčili do nemocnice ani „eldéenky“. Nechají je v klidu odejít doma.
  2. Na rozdíl od nás se tak hystericky nebojí špíny. Díky tomu mají lepší imunitu.
  3. Na rozdíl od nás nejsou „nepřizpůsobiví“. Zabydlí se kdekoli a spokojí se s čímkoli.
  4. Na rozdíl od nás nenadávají, že to v Česku stojí za houby.
  5. Na rozdíl od nás se umějí bavit a ctí rodinné vazby
  6. Na rozdíl od většiny z nás umějí aspoň jeden cizí jazyk – češtinu.
  7. Na rozdíl od nás neřeší, že nemají peníze na cestování.
  8. Na rozdíl od nás se přehnaně nestarají o to, co bude zítra.
  9. Na rozdíl od nás se umějí bavit, utrácet peníze, zpívat a tancovat.
  10. Na rozdíl od nás při sobě drží a pomáhají si.
  11. Na rozdíl od nás mají opravdu rádi děti.
  12. Na rozdíl od nás mají úctu k autoritám. Pan doktor, pan policista, pan prokurátor
  13. Na rozdíl od nás ctí tradiční model rodiny a jasně rozdělené genderové role.
  14. Na rozdíl od nás nemlátí ženy a nešikanují staré lidi.
  15. Na rozdíl od nás neobtěžují soudy malichernými spory, spor urovná vajda.
  16. Na rozdíl od nás chodí hezky upravení a čistě oblečení
  17. Na rozdíl od nás se loučí se svými mrtvými nehranými slzami, modlitbou
  18. Na rozdíl od nás se neberou jen kvůli kusu papíru. Muž se ženou spolu většinou vydrží až do smrti.
  19. Na rozdíl od nás se nestydí okázale nosit zlaté šperky.
  20. Na rozdíl od nás si váží svých rodičů a prarodičů a starají se o ně.
  21. Na rozdíl od nás věří v Boha a jsou díky tomu v životě šťastnější.
  22. Na rozdíl od nás neběhají k doktorovi s každou rýmičkou.
  23. Na rozdíl od nás v sobě problémy nedusí, ale řeší je hezky zpříma a hned.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.