Rozhodnutí o hale v FM se odkládá

„Svolání mimořádného zastupitelstva k hale Polárka by bylo v současné době bezpředmětné. Čekáme na verdikt ministerstva kultury, které rozhoduje o tom, zda bude současná VSH zařazena na seznam kulturních památek. Do rozhodnutí ministerstva kultury by nebylo vhodné zahájit práce na výstavbě nové haly, proto byl také posunut termín výběrového řízení na dodavatele stavebních prací investiční akce Hala Polárka – podmiňující objekty,“ informovala tisková mluvčí města Jana Matějíková.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Hala ve Frýdku-Místku čeká na rozhodnutí, zda bude památkou“: http://goo.gl/CHOzm

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. acdlcia :

  Tahle hala není rozhodně nějaká nezajímavá stavba a obchodních ploch v poměru k velikosti města je ve frýdku-mistku nejvíce v české republice, další rozhodně není potřeba. Polárka je sice pěkná, ale stará hala je určitě daleko zajímavější stavba. Potřebovala by jen pořádnou rekonstrukci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. LP :

  Ono je otázkou zda je ta hala využitelná ve stavu v jakém je, kolik by stála její rekonstrukce aby odpovídala trendům dnešní doby a třeba i ještě za 20 let byla dostatečně moderni… Co se týče obchodních ploch, tak rozhodně každý obchodník má analýzu trhu a pokud by bylo ve F-M těchto prostor dostatek, zajisté by do nových neinvestoval… Dále je nutné zvážit potenciál, kvalitu a využitelnost ploch stávajících…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. jakub.kokor :

  zbourat ji chceme tady obchodni centrum a novou halu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Aurim :

  jakub.kokor: Z vašich příspěvků mám pocit, že jste placený magistrátem FM jako provokatér. Rozumím, že každý nechápe jaké důsledky pro město bude mít otevření obchodního centra už v tak obchoďáky obleženém městě – čemu, ale nerozumím je to proč tak žerete městu propagandu, že je nutné se zadlužit kvůli výstavby nové haly. 400mil. je pěkná kupa peněz a přitom se zdá, že by tyto peníze mohly jít ze zdrojů EU na místo toho, aby to celé zainvestovalo město formou dluhu. Ten kdo chce další OC ve FM je pro mě šilenec, za chvíli bude překonána hranice 1m² maloobchodní plochy na 1 obyvatele s tím, že v celém kraji bude FM zdaleka na prvním místě v počtu maloobchodních ploch. Přitom do Nové Karolíny je to 15 minut autem a 30 minut vlakem nebo autobusem do centra Ostravy, Futura nebo Avionu o pár minut navic. Už jenom to, že město schválí zbourání takové dominanty a pro mnohé symbolu města a nechá developerovi volnou ruku nad podobou plánovaného OC je úplně vedle. Copak jsme se nic nenaučili? Novou Karolinu překřtili na Fukušimu, OC ve FM mužeme pak říkat třebas Hyundai, protože podoba tak je taky. Pokud bourat takto zajímavou budovu tak ji jedině nahradit něčím minimálně se srovnatelnou (estetickou) hodnotou. Dále človíčku předpokládám, že se pohybujete po městě, ale možná vám ušlo, jak šílená je dopravní situace ve městě. Obchvat v nedohlednu, oprava estakády taky tak, už teďka tam je omezený provoz – jak asi zapůsobí na dopravu ve městě bourání takového kolosu a stavba OC a následně auta nakupujících? Proč na jedné straně chceme obchvat města a na druhé dovolíme do centra lákat další auta? Trošku paradox. A pokud už je nutno halu zbourat nedal by se vzniklý prostor využít lépe než stavbou OC?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Aurim: No s tím překřtěním Karoliny bych počkal… Není to nic oficiálního.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Aurim :

  martin [msstavby.cz]: tím sem nemyslel, že sundají napis forum NK a dají tam nápis fukušima… ale když v Ostravě a okolí řeknete Fukušima všichni ví, že myslíte Novou Karolínu. Mě se ta „přezdívka“ nelíbí – chtěl sem poukazat na to, kam to vede, když město nechá developera postavit prakticky cokoliv co se mu zlíbí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Aurim: Mě příide, že poslední dobou se Fukušima už ani mezi lidmi nepoužívá. Předtím se sice o tom hodně mluvilo. Lidí ví, co se tím označuje, ale nechytlo se.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Aurim :

  martin [msstavby.cz]: Na něco sem se snažil poukazat, možný klesající počet využívání slova fukušima v souvislo s NK je vedlejší. Řeším VSH vs. OC ve FM. V Ostravě se pouze pohybuju nebydlím tam, takže nemůžu sledovat lingvistické změny :D Vemte si z toho, že sem se snažil poukazat na to, že města často kašlou na podobu budoucích budov stavěných na bývalých pozemcích města. Mě osobně se libil přístup Litomyšle, která donutila Billu změnit klasickou podobu svého obchodu tak, aby využívala prvků ze dřeva + aby se významně finančně účastnila na stavbě nového autobusového nádraží a úpravě přilehlého prostoru. Celé architektonicky sladěné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Fred :

  Fukusima nikdy nikdo, krome par lidi co kolem toho delali humbuk nepouzival…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  Fred: kamaradka naopak zacala rikat fukusima jako souhrnne oznaceni pro vsechny obchodaky. takze Avion je pro ni take fukusima :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Aurim :

  na https://www.facebook.com/top09fm probíhá „hlasování“ a poměrně zajímavá diskuze o VSH, v dubnu by se mělo na zasedání zastupitelstva rozhodnout o jejím osudu …

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.