Rodinný dům Rychvald

Rodinný dům vytváří po všech směrech dostatečně komfortní, zároveň však maximálně střídmé prostředí pro bydlení manželského páru. Jasně definovaný životní styl byl jednoznačným zadáním návrhu.Požadavkem byl dům s nízkými provozními náklady, použití materiálů šetrných k životnímu prostředí, chytré, ovšem jednoduché technologické vybavení domu.
Dům má jednoduchý tvar, který je narušen zářezy, tvořícími nadkrytí hlavního vstupu a stínění velkých ploch oken orientovaných k jihu a zároveň na terasu s navazujícím přírodním jezírkem.
Jezírko je samostatným ekosystémem, nepotřebuje žádné chemické čistící prostředky.

Dřevostavba ja zateplena 26cm konopné tepelné izolace, obložená modřínovým dřevem v kombinaci s cetris deskami. Dřevěná fasáda je řešena jako otevřená s mezerami. Proto byla pod obklad použita velmi odolná paropropustná černá membrána.
Dům je vytápěn částečně krbem biofire a částečně elektrickými topnými rohožemi v podlaze.
Hlavní myšlenkou dispozičního řešení bylo vytvoření spojitého obytného prostoru, který bude sloužit k častému setkávání početné rodiny a mnoha přátel. Jediným zásadním požadavkem byla možnost umístění 2800 knih. Za tímto účelem vznikla dlouhá chodba s knihovnou otevírající se do hlavního obytného prostoru. Kuchyň je oddělena jen částečně zvýšeným pultem.
Dále se v domě nachází ložnice se šatnou a pracovna, která slouží také jako příležitostný pokoj pro hosty.Zázemí domu tvoří technická místnost, dvojgaráž a sklad.

ova
ova
ova
ova
Autor: ARCHITEKTI.IN
zdroj:archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.