Rezidence Preslova

Stavba rezidence Preslova se dala opět do pohybu. Stavbě bránil nesouhlas od bývalého vedení MOaP (vedeno Hnutím Ostravak) přeložky napětí a přesunutí předávací stanice.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. moon :

  Vypadá to, že vznikl nový bytový projekt v Ostravě :)

  https://www.rezidence-anna.cz/

  Bohužel z vizualizací toho moc vidět nejde…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Crazym :

  To dřevěné řešení posledních pater se používá čím dál častěji :-)
  http://screenshot.cz/DZPZA/
  http://screenshot.cz/VHS2S/
  Nějaké ty práce probíhají ale, že by se zrovna přetrhli :-) http://screenshot.cz/V5AXB/
  Teda aspoň na to, že tam visí banner s termínem dokončení 07/2020 http://screenshot.cz/IRR5Q/
  Každopádně to může být super místo na bydlení, všude kousek, vlastní parking, slepá ulice a za rohem park.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. marie :

  Crazym:
  Prosím, KDY přesně to bylo foceno? Děkuji za odpověď.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Crazym :

  marie: Dnes v 16:10, je to dost přesné? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. marie :

  Crazym:
  Aha, takže v neděli odpoledne.
  Jaká troufalost, že si stavebníci dovolili v neděli nepracovat! Poté, co v pátek v tom hycu/hicu (každý ať si vybere podle sebe) betonovali jak o dušu a beton jim tuhnul v hadicích, poté, co v sobotu kropili, aby jim to nepopraskalo, si snad nedělní volno zasloužili.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 6. Crazym :

  marie: Marie, všechna čest za ty skoro detektivní dedukce, gratuluji, to muselo stát dost úsilí :DD Jen malý detail, on někdo mluvil o tom, že by se přetrhli zrovna v ten konkrétní den kdy byla udělána fotografie?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 7. Yann :

  https://www.rezidence-preslova.cz/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Crazym :

  No, překvapili, jen si nejsem jistý v jakém směru, místo super ale ty kombinace. A 15 bytů na úrovni terénu s popisem „Nadstandardní vybavení s okázalým výhledem na centrum města“ mě pobavilo. Je to tam dost překombinované, zřejmě daň přestavbě ale možná bych i něco pro mě našel ale mezonety by to určitě nebyly. I když našel jsem jeden „praktický“ typ https://www.rezidence-preslova.cz/byt-c-31—4kk-mezonet s dvěma hygienickými zázemími co by šel využít jako bydlení nahoře a spodek pronajímat studentkám což by mělo pro mě ekonomický smysl :-) Jinak nic moc, čekal jsem víc a jak vidím zvenčí ty dřevěné konstrukce…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Yann :

  Crazym: Jak píšete, taky jsem čekal víc. O projektu už byla zmínka v roce 2009 zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20090105_byty_moravia_ostrava_estimareal.html Vypadá to, že se od té doby nezměnil. Jsem zvědav, jak jim půjde prodej. Co jsem slyšel, nějaké rezervace už měli před spuštěním webových stránek.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Klára Mandryszová :

  Jsem naprostý laik, tak prosím nekamenujte. Překvapily mě bojlery v koupelnách. Je mi jasné, že pokud dům není na dálkovém teple a nemá vlastní výměník/plynovou kotelnu, tak elektrické topení je jedinou možností. Budova bude asi energetické Béčko, ale přesto: je toto řešení (bojler a elektrická podlahovka) běžným řešením u současné developerské výstavby? Dík za info.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. MareK :

  Klára Mandryszová: Je to snaha jít směrem vyhnout se rozpočítávání nákladu na teplo (topení/teplá voda), kdy některé jednotky nejsou nějakou dobu obydlené a jejich vlastníci jsou nespokojení, že i tak musí platit nějaké provozní náklady.

  Za mě je to špatně, ale takový je trend…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Klára Mandryszová: Netuším jak běžné je to ale předpokládám, že když to není výstavba ale přestavba budovy z roku 1937, tak je to technicky jednodušší než tam implementovat něco centrálního. Každopádně jste mě zaujala a prohlédl jsem si ten web důkladněji neboť jsem se minule na ceny a výbavu nedíval a mohu říct, že mají odvahu, protože nejlevnější budka ve stínu dvora s výhledem tak maximálně do ř.ti ( http://screenshot.cz/FDUMF/ a to číslo 6, poslední v řadě bude mít ještě horší v rohu toho dvora) přestavěná z původních garáží na „městský minidomek“ s mezonetem o velikosti 68 m2 za skoro 4,8 mega https://www.rezidence-preslova.cz/media/cache/file/37/Byt-1.pdf a nejdražší střešní dřevěná budka sice luxusně velká, s dobrou dispozicí a zbytečnou terasou větší než celý byt https://www.rezidence-preslova.cz/byt-c-29—4kk za 11.3 mega https://www.rezidence-preslova.cz/media/cache/file/fd/Byt-29.pdf je hodně ambiciózní na místní trh :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.