Rezidence Polanka

Rezidence Polanka je projekt unifikovaných rodinných domů od společnosti RD Styl. V lokalitě je plánováno 35 domů.

zdroj: rezidencepolanka.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  upe stejny koncept jsko v Hrabove, mirne poupraven, jen si v Polance reknou o par desítek procent vice

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. thvari :

  balde: zvlášť to druhé je chuťovka. jít po ulici a dívat se na vjezdy do garáží, to muselo napadnout nějakého génia…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 3. Crazym :

  Je dobře, že zastaví tu „díru“ vevnitř katastru obce ne zase někde na kraji. Majitelé za ty prachy získají i tu správnou atmosféru vesnice, kromě družstva vedle i Sběrný dvůr OZO. Každopádně prasátka už nebudou http://www.dvpolanka.cz/zvirata.html ale kravičky na tu atmosféru taky bohatě stačí při správných povětrnostních podmínkách :-)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 4. Vladislav :

  Normální je cesty propojovat ne je zaslepovat, ale bohužel takový je dnešní doba, trend paskvilů…

  Thumb up 10 Thumb down 3
 5. Vladislav :

  Normální je cesty propojovat ne je zaslepovat, ale bohužel taková je dnešní doba, trend paskvilů…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. SpinJ :

  Crazym: Ne nadarmo se tomu místu říká kraví hora ;-) I když myslím, že už tam jsou aktuálně jen sklady, chov je už asi jen u hřbitova, takže ze zápachu nemusí mít budoucí majitelé až takový strach. To spíš ráno startující traktory, kombajny apod.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Meechee :

  A to já s tímto problém nemám. Jedná se o předměstské bydlení, ty baráky nějak zvlášť ošklivé nejsou, vzhledově neurazí, efektivně se využije místo a splní to spoustě lidí sen o relativně klidném předměstském bydlení s dobrou dostupností do města. A pokud za to budou ochotni dát odhadem mezi 7 – 9 miliony, tak proč ne … Jindy se mi tyhle projekty moc nelíbí, ale tady mi to nějak nevadí …

  Thumb up 8 Thumb down 1
 8. Marian Kechlibar :

  Byl jsem se tam podívat. To místo je velmi pěkné, i na procházky směrem k rybníkům, přitom dobře dostupné MHD a blízko centra vesnice. Beskydy na obzoru atd.

  Ale ceny jsou dost vysoké. Při současných úrokových sazbách by to bylo na splátku kolem 30 tisíc měsíčně i za ty nejlevnější domky, přes 40 tisíc měsíčně za ty samostatné. To už je podle mě na ostravské mzdové poměry docela moc.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 9. aldar :

  Člověk má pocit, že když půjde po ulici, tak jedině pořadovým krokem a přitom salutovat…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. MM :

  Marian Kechlibar: Doba kdy si mohl kdokoli, koupit cokoli je pryč. Toto bydlení je určeno pro ty, kteří již nějakou nemovitost vlastní, typicky byt 3+1, ten prodají a zbytek vyřeší hypotékou. Je jasné, že to na nikoho než rodiny s dětmi necílí. Tak je to potřeba brát. Potom ta cenovka dává normální smysl. Případů kdy v rodině je několik bytů po babičce a podobně jsou mraky. Díky tomu se také trh s bydlením rozhýbe, dostanou se na něj zajímavé nemovitosti, které si dříve rodiny držely.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Občan Boh. :

  MM: Ale prd. Byty po prarodičích stále držíme a pronajímáme. Nikdy nemáš jednoho dědice. Zisky z pronájmu si dělíme. Z mého okolí to stejně dělá dost lidí.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Mark :

  Vladislav: A jak by se ta cesta měla propojit? Měly by se snad vyvlastnit a zastavět zahrady okolních rodinných domků?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Tomas :

  Akorát lokalita vedle bývalého JZD by mě moc neoslovila a to jsem v Polance žil od svého narození až do 20 let…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. MM :

  Občan Boh.: To, že znáte někoho kdo to dělá jako Vy, neznamená, že to dělají všichni. V jakém technickém stavu je asi byt po babičce, navíc, když má několik vlastníků. Reálně se pak dělíte o pár tisíc. Vidím to z praxe. Zkrátka kdo zdědil nebo byl obdarován jako jedinec, může prodat a jít do lepšího. Druhá možnost je, že ho vyplatí ten druhý (třeba bratr a podobně) nebo byt stejně prodají a rozdělí se. Rozhodně je to lepší varianta, než držet byt v původním stavu, inkasovat nad povinné poplatky jednotky tisíc a ty si rozdělovat. Mimochodem to vlastnictví bytů sourozenci je spíš na škodu. Každý máme děti a přirozeně je chceme zajistit až budou větší. Jak se pak řeší situace kdy potřebují bydlet mé děti i mého bratra? Nakonec se to stejně prodá, protože to nedělá dobrotu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Marian Kechlibar :

  MM:

  Ta cenovka je hlavně asi dána růstem cen stavebních materiálů, za poslední rok byl značný a některé předešlé projekty se kvůli tomu ponořily do červených čísel. To ale znamená, že novostavby se stanou objektivně méně dostupné, než byly třeba před dvěma lety.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Ondřej :

  MM: To záleží na podmínkách. Pokud aktuálně ty peníze „nepotřebujete“, tak růst cen nemovitostí je takový, že se nevyplatí prodávat. A asi nikdo nečeká, že by přišel, i v krizi, propad cen o víc než 20% v průměru. Rodiny tak drží majetky docela dlouho (tj > než 10 let)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. MM :

  Ondřej: V Ostravě reálně ceny za poslední rok vzrostly o 50 % a více. Před tím také navýšení o 20-30 %. Rozumím, že ceny rostou a chápu proč, ale už jsem si zažil, že přišla událost, která změnila pravidla a propad byl výrazný, minimálně o 30 %. Ano, dlouhodobě to roste pořád, ale jednou za 10-15 let přijde korekce a záleží kde se zrovna nacházíte, kdy jste koupil a kdy prodal. To je zkrátka život.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.