Průmyslová zóna v Těšíně je plná

V průmyslové zóně v Českém Těšně aktuálně staví čtyři firmy. Společnosti Sgalitzer, Kern, MFL Group a Těšínský pivovar projevily zájem o pozemky na zbývající části průmyslové zóny Pod Zelenou a chtějí tam postavit své haly nebo sklady.

Poté co loni dostavělo svou halu českotěšínská tiskárna Finidr začala na konci loňského roku stavět také společnost Sgalitzer. Nová hala bude sloužit jako logistické centrum a sklad sportovního zboží. Mezi ulicí Sokolovská a cykostezkou se nabyvateli pozemků staly společnosti Těšínský pivovar a MFL Group vyrábějící dětská hřiště a herní prvky.

Tím je zóna prakticky plná. Pozemkovou rezervu tam má ještě Finidr a za domovem pro seniory také město. Jak připomněl místostarosta Českého Těšína Vít Slováček, původní průmyslová zóna nazvaná „Průmyslová zóna Pod Zelenou“ byla realizována v letech 1999 až 2003.

„Prvními stavebníky a prvními, kteří byli schopni zaměstnat lidi, byly tehdy firma Dongee a Kovona. Velikost průmyslové se ale postupem času ukázala jako nedostačující, proto se postupně rozšiřovala,“ řekl Slováček.

zdroj + celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.