Rezidence Keltičkova – vizualizce

Na webových stránkách tvstav.cz vyšel článek o aktuálních projektech společnosti Ridera. Mezi zmíněnými projekty byly uvedeny i aktuální informace k projektu Rezidence Keltičkova na Slezské Ostravě.

Pasáž k projektu Rezidence Keltičkova:
CELÝ ČLÁNEK ZDE

Ridera Stavební však již za nedlouho nebude spojována s bytovou výstavbou pro privátní sektor jen v Praze. Pilotním projektem developmentu skupiny Ridera bude výstavba REZIDENCE KELTIČKOVA ve Slezské Ostravě. Bytový dům je navržen ze 3 spojených kvádrů založených na velkoprůměrových pilotách vetknutých do únosných vrstev podloží. Ve třech samostatných blocích o 5 nadzemních a 1 podzemním podlaží vznikne celkem 41 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk. Suterén je funkčně využit jako technické zázemí a parkovací místa. Okolí bytového domu bude řešeno bezbariérově včetně přístupu k jednotlivým vstupům a do prostoru suterénu. Bezbariérový přístup do jednotlivých podlaží je zajištěn výtahy v jednotlivých sekcích. Fasáda objektu je řešena jako standardní zděná konstrukce se zateplenou fasádou a omítkou. Pouze nejvyšší podlaží, které je částečně lokálně ustoupeno, je navrženo z nehořlavého materiálu z fasádních obkladových desek. Atraktivitu a originalitu fasády dotváří kompoziční hra okenních výplní a balkónů. „Realizací Rezidence Keltičkova chceme navázat na minulé úspěchy společnosti v bytové výstavbě. 

Vizualizace:

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Kde už jsem tohle viděl, že by Karolina fáze 1?? No víme všichni jak se liší vizualizace od reálu, takže jsem trošku rozpačitý. Navíc chybí živý parter, v místě, kde roste jeden dům za druhým a přitom chybí jakákoli občanská vybavenost, je to nevyužitá příležitost. Ale je skvělé, že se staví, tak držím palce, ať to vyroste.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. thvari :

  Fádní bytovka. Na tak prestižním místě čekám vysoký standard, developeři a zákazníci si očividně myslí opak, nebo to nedokáží posoudit. Doufám, že neudělají další klasickou botu, kterou jsme okopírovali od zemí třetího světa – oplocení okolí domu ve jménu uzavřené komunity, jako by se tu na ulicích střílelo.

  Thumb up 23 Thumb down 4
 3. Johnny :

  Bloková zástavba nic?

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. David :

  Tohle je taková typická novodobá bytovka… dle jejich referencí je tohle na takovou lokalitu opravdu slabota neli ostuda, žeby opět měla být Ostrava ráda za cokoliv?? Těch příkladů se už nám nějak hemží…. Zde bych si představil něco ve stylu co udělali v Praze a to projekt – Rezidence u Pernikářky anebo Bytový dům Pod Děvínem, tohle bylo očekávání ne-li samozřejmost. Promiňte Ridera Stavební, ale nestavíte někde na sídlišti.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. MM :

  David: Nechci se vůbec zastávat developera, ty projekty co jste poslal jsou velmi zdařilé, moderní, zkrátka lokalitu pozvedávající. Je ovšem potřeba říct to druhé a tou je cena. Ostrava není a nikdy nebude Praha, ani Brno. Takže ty prodejní ceny odpovídají standardům. U nás je to nezaplatitelné. Průměrný byt 2+kk kolem 8 milionů, větší za 12 mega, to je mimo reálné možnosti Ostravy. Na zadek si z projektu nesednu, ale chápu, že to musí dávat ekonomický smysl a taková stavba se prostě v Ostravě nezaplatí.

  Thumb up 10 Thumb down 14
 6. David :

  MM:
  ale samozřejmě tady vůbec nejde o Praha/Ostrava… v Praze se taky staví za úplně jiné ceny a pozemky mají úplně jinou hodnotu takže byty tam ani nemůžou stát stejně jako v Ostravě. Ale celkově projekt uprostřed rezidenční oblasti přeci vypadá jinak než jen 5ti podlažní obdélník. Ty reference se určitě dají postavit i v Ostravě, zase tolik lukrativních oblastí v Ostravě není – takže ta Slezská se dá snad i porovnat s Pražskou Ořechovkou, kde jsou jen vily i nějaká velvyslanectví – chtěl bych vidět jak tam by jim stavěli takový obdélník :/ tohle by neurazilo jako možná dostavba sídliště, max podél řeky, ale tam si Slezská nechala postavit sklad od AT Computers :/

  Thumb up 15 Thumb down 4
 7. thvari :

  MM: hned vedle stojí rezidence Františkov v daleko lepší kvalitě a byty tam na prodej dávno žádné nejsou. nějak se mi neche věřit, že by to zde nešlo udělat stejným způsobem.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. MM :

  David: Samozřejmě, ale v Ořechovce nakupují cizinci, to u nás nehrozí. Psal jsem, že ta stavba není nic extra a místo by si zasloužilo kvalitu, co je v pozadí nevíme. Nabízí se napojení na existující stavbu, ale ještě nedávno tam byl spor z městem ohledně prodeje těch bytů. Přiznám se, že aktuální stav nevím.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. MM :

  thvari: Františkov vypadá lépe, protože je na daleko větší ploše a jsou to skoro samostatné domy. Tento projekt je víc omezen prostorem. Ohledně ceny, tak nedávno se tam prodal obrovský byt s garáží a terasou za 9 milionů, ale prodejní ceny po stavbě byly nižší. Dnes už nikdo za ty peníze stavět nebude. Stačí se podívat na Karolinu kam se to dostalo a pořád to roste. Materiál letí šíleně nahoru…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. :

  Taky nechápu proč to není velkolepější. Lidi tady kupují byty v pohodě klidně i za 8-10 mega, takže tady mohli postavit něco v relaci 15-20 mega a lidi by jim za to utrhli ruce a do týdne by bylo vyprodáno. Vždyť jsou tady naprosto nádherné průměrné platy cca 34-35 hrubého, lidi neví, co s penězy, kotce na dubině i v ghettu přívoze už se přibližují ke 3 miliónům a lidi se o rvou, takže tady úplně v klidečku může stát něco i k 20 miliónům..

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. j :

  Měly by tu stát pouze rodinné domy. Ne bytovky se spoustou lidí v malých kamrlících nalepených na sebe. Hlava na hlavě. Tento projekt je pro okolní obyvatele katastrofa.

  Thumb up 1 Thumb down 17
 12. DRJPJR :

  j: Tak hlavně, že v tom máte jasno. Běžte to říct na MMO, radnici Slezské, MAPPA … určitě budou vděční, až jim další NIMBYsta řekne, co by se mělo.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 13. aggu :

  Velká škoda, že se Slezská nechává urbanisticky napospas. S 6-patrovými domy by jeden neměl problém, kdy byly součástí řekněme plánu budoucího centra Slezské. Jenže zatím si tam každý investor dělá co chce. Za 10-20 let bude vše zastavěno a jaký bude výsledek?

  Thumb up 9 Thumb down 1
 14. Pech :

  Bude zajímavé jak tato dostavba zvýší provoz po již tak přetížené ulici Na Baranovci s obtížně průjezdným “ esíčkem “ u Trojice a ulici Keltičková , po kterých si zkracují cestu řidiči z jiných lokalit a kde již i tak je hustý provoz .

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.