Rezidence Kačírkova

Projekt novostavby bytových domů na Kačírkově ulici v Opavě je již téměř dokončen a do prvních domů se již stěhují obyvatelé.

Soubor bytových domů se nachází na západním okraji Opavy. Objekt nejblíže k Hypermarketu Albert obsahuje také komerční prostory. Většina objektů má polozapuštění podlaží, díky čemuž je vytvořeno parkování uvnitř objektu, ale za nižší náklady, než by byla realizace podzemních garáží. Jsou tak eliminovány parkovací plochy na povrchu a zmenšena přehřívaná plocha. Část parkování na povrchu má řešeno odvodnění do zasakovacích průlehů.

Zpevněné plochy jsou zde celkově řešeny příjemně. Na chodníky je použita velkoformátová dlažba, která je pro Opavu typická. Na parkovací stání a kóje pro nádoby na odpad je použita méně estetičtější zámková dlažba. Jasně je tak definováno, co k čemu je určeno.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Docela se to blíží původní vizualizaci … https://www.msstavby.cz/rezidence-kacirkova-19-04-2019/ … a doba výstavby taky byla slušná.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. David :

  Pěkné to je, ještě chybí foto z vrchu se zelenou střechou jestli se realizovala?
  K tomu vzhledu – vzniklo 8 nových domů naprosto stejných, hledat tam vchod s popisovým číslem 8 bude celkem peklo, už bych možná i nařídil developerům aby se zamysleli a zkusili tam vložit i barvy. Ta tmavá nebo jen ty balkóny a části pod okny klidně mohly být v pastelových odstínech žlutá, zelená, modrá… snadnější pro orientaci, pak by ten soubor domů nepůsobil jako nová nemocnice.

  Thumb up 1 Thumb down 16
 3. NaNo :

  Zelené střechy by měli být na všech budovách

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Při focení jsem si představoval, jak by domy vypadaly s tmavými okenními rámy, jak bylo na vizualizacích. Za mne trochu lépe. Ale i tak je celkový dojem velmi příjemný. Necítil jsem se tam vůbec špatně. Logicky to navazuje na město.

  Jinak na prodej zbývají už jen jednotky bytů. https://www.novebytyopava.cz/

  A stejný investor získal pozemky v kasárnách. Provádí se tam již demolice drobných staveb. Ne kasáren. Tu demolici ale tuším provádí město.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. Dan :

  Jsem mile překvapen, že velkoformátová dlažba je použita i v tomto soukromém projektu. Dávám palem nahoru za sjednocení s městem :)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. :

  Velmi pěkné domy, škoda, že se takto a za takové relativně slušné ceny (tedy alespoň 1-2 roky zpět, co jsem se díval) nestaví i v Ostravě..

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.