Univerzitní park – průběh prací

Aktuální fotky z výstavby Univerzitního parku v Karviné.

Nejpozději do poloviny příštího roku bude mít centrum Karviné nové místo sloužící k oddychu během dne, anebo jako místo nedělních procházek. Léta zanedbávaný Park Julia Fučíka, dnes Univerzitní park, se mění v moderní relaxační oázu. „Naším záměrem je udělat z parku živější místo pro potkávání lidí nebo posezení studentů, což je v Evropě zcela běžná záležitost. Chybět nebude dětský koutek, přibudou místa pro odpočinek nejen lavičky, ale i plochy k relaxaci na trávnících. Vybudujeme tam i nové chodníky a pořídíme nové osvětlení,“ popsala mluvčí města Šárka Swiderová.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  To je divne. Ty cesticky nemaji mlatovy povrch. Neni neco spatne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  rasta: Tak tam neni blizko zadna voda, takze povodne tam nehrozi. Cili rekl bych ze ne…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  A proč by tam měl být mlatový povrch? Copak to určuje nějaká norma jak má vypadat cestička v českém parku? Nechápu ten příspěvek. Každopádně jakékoliv úpravy parků a jejich modernizace je potřebná a vítám je!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Bo uvažování některých čechů je…, je ….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. W. L. :

  Kolem parku J. Fučíka jsem chodil v dobách kdy pravda a láska nezvítězily do školy. Kolem roku 1970 si pamatuji v parku dělníky, kteří rozkopávali hroby a házeli dlouhé lidské kosti ven z těch otevřených hrobů. Doma mi rodiče řekli, že to byl židovský starý hřbitov a že skoro všechny Židy ve válce Němci povraždili, takže už hřbitov město nechtělo udržovat (přesně tohle si prý také přáli Němci – aby tu po Židech nezbyla žádná anebo skoro žádná památka). Dnes, když už zvítězila pravda a láska určitě málokdo ví, že chodí v těch místech po bývalém hřbitově. Němci dosáhli díky EU beze zbytku hitlerových plánů bez jediného výstřelu.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. thvari :

  W. L.: Takže fakt, že zločinný režim komunismu v Česku znesvětil oběti holokaustu, je chyba poválečného Německa a EU? To je nelogický výrok (politicky nekorektně blbost jak zvon, vy jste na hlavu upadl asi více než jednou). V rámci pravdy a lásky jste se jako pamětník tohoto přešlapu mohl přičinit o to, aby byl napraven (pamětní deska, etc…), pak byste se tomuto ideálu ani nemusel vysmívat.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Rýša :

  W. L.: Logika jak blázen!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.