Revitalizace Komenského sadů v březnu

Nebude to tak velkolepé, jak se původně plánovalo, nedostane se zatím ani na některé zajímavé prvky, které v anketě města podpořili samotní Ostravané.

„Revitalizace Komenského sadů v této fázi znamená opravu všech chodníků a také prostoru za radnicí a kolem památníku Komenského, který by měl být zvýrazněný. Spolu s tím by mělo být opraveno veřejné osvětlení a doplněny lavičky. Počítá se i s drobnou výsadbou zeleně,“ přiblížil architekt Radim Václavík, který stojí za podobou projektu.

Další věci, které na zkrášlení centrálního parku navrhoval, jako například altánek, malé jezírko či třeba řečnický pultík, se zatím realizovat nebudou.

Celkem 13 firem se ucházelo o zakázku na revitalizaci Komenského sadů v centru Ostravy. Ekonomicky nejvýhodnější byla nabídka firmy Strabag, která chce zakázku za 24 milonů dokončit ve lhůtě 55 týdnů.

Revitalizace sadů proběhne v několika etapách. Nejprve proběhne příprava územi, pak rekonstrukce komunikací a zpevněných ploch, následovat bude osvětlení sadové, úpravy, renovace, montáž mobiliáře.

Zahájení stavby je plánováno na březen. Čeká se na stanovisko Regionální rady Moravskoslezsko.

Zdroj: infoportaly.cz, denik.cz

Související články


Komentáře

 1. martin :

  Jsem zvědav, kolik toho tam pokácí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  *aktualizace

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. MM :

  Nechci rýpat, ale za 24 milionů je to málo muziky, navíc ještě realizace po dobu 385 dní !!! Altánek nebude, jezírko nebude. Já nevím na co taková revitalizace je. Nejsou tam nikde veřejné záchody, tekoucí voda na opláchnutí, zahradní restaurace, místo pro grilování (naprostý standard v Turecku atd.). Rozumí tomu někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.