Revitalizace Tylova sadu

Na Slezské Ostravě začala revitalizace Tylova sadu.

„V rámci stavby budou provedeny nové úpravy parkových zpevněných ploch z žulových dlažeb a mlatu. Budou provedeny sadové úpravy trávníků a zeleně, vysázeny nové stromy a keře. Park bude vybaven městským mobiliářem – parkovými lavičkami, stoličkami a koši na směsný a tříděný odpad. V parku také návštěvníky potěší odpočinkové dřevěné molo. Moderní podobu a úspornější provoz bude mít nové veřejné osvětlení,“ upřesnil náměstek primátora pro investice Břetislav Riger.

V rámci úprav dojde k odstranění asfaltových povrchů a jejich nahrazení novými mlatovými a dlážděnými chodníky. Srážkové vody ze zpevněných ploch budou svedeny do mrtvého ramene s přelivovou vpustí a zaústěním zpět do kanalizace.

„Při výběru nových laviček a košů byl kladen důraz na jednoduchou údržbu, robustnost a nadčasovou estetiku. V centrálním prostoru pak bude umístěno decentní bodové osvětlení,“ doplnil náměstek primátora pro životní prostředí Aleš Boháč. „Celý sad bude doplněn o vhodnou parkovou zeleň (stromy, keře a živé ploty), nebudou chybět ani trvalkové záhony a luční louky,“ dodal náměstek Boháč.

Fotografie byly pořízeny 3.9. 2023

zdroj citace: ostrava.cz

Související články


1 komentář

  1. Aleš :

    Hura hura, tady to vypadalo hrozne uz pred 20 lety.

    Thumb up 4 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.