McDonald´s a Lidl míří do Příbora

Fastfoodový řetězec McDonald´s a řetězec Lidl spadající pod německou společnost Schwarz-Gruppe míří do komerční zóny při ulici Jičínská v Příboře.

Záměr vyplývá z jednání města Příbor ve věci vybudování stezky pro chodce a cyklisty do komerční zóny. Komerční zóna se nachází MÚK D48 a silnice I/58.

Důvodová zpráva:

Odbor investic, rozvoje a správy majetku (OIRSM), po úvodním představení záměru možné spolupráce s budoucími uživateli obchodní zóny na Jičínské ulici v radě města (12/2021), vedl v průběhu roku 2022 jednání s vlastníky pozemků v ploše vymezené ul. Jičínskou a dálnicí D48. Předmětem jednání bylo projednání možnosti převodu pozemků, popř. jejich částí, vhodných k realizaci cyklostezky propojující ulici Jičínskou s pozemky v obchodní zóně.

Jednání byla vyvolána skutečnostmi:

 1. Dlouhodobý záměr města vybudovat ve spolupráci se SmVaK Ostrava a. s. výletní místo s naučnou stezkou na pozemcích u starého vodojemu – viz příloha č. 1.
 2. Realizace komerčního objektu společnosti Svarmetal s. r. o. v plochách 2/Z1 a Z 20A (označení dle ÚP Příbora – viz příloha č.10) a dlouhodobě dobrá spolupráce zástupce společnosti pana Martina Vlčka s městem (např. financování Změny č. 2 Územního plánu Příbora).
 3. Příprava realizace obchodních prostor společností McDonald´s Corporoation v. o. s. a Lidl Česká republika v. o. s. v ploše určené Územním plánem města Příbora pro obchodní a výrobní služby – viz příloha č. 1.
 4. Nabídka bezúplatného převodu pozemku parc. č. 3110/1 z vlastnictví ČR – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do majetku města

Odbor IRSM vyhodnotil pozemky v zájmové lokalitě vhodné pro realizaci záměru a oslovil jejich soukromé vlastníky. Oslovení vlastníci v průběhu jednání vyslovili shodně souhlas své pozemky, popř. jejich části, městu odprodat za podmínky, že náklady spojené s převodem pozemků ponese město – vyhotovení příslušného geometrického plánu, úhrada správních poplatků za vklad práva do katastru nemovitostí apod.

zdroj: pribor.eu

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Dobrá lokalita pro mekáč, tranzitní doprava po otevření obchvatu fm o ten frýdecký přišla…

  Thumb up 8 Thumb down 3
 2. aldik :

  No, aspon to bude na opačném konci města než současný Penny market a plánovaý Albert, ne jak jinde kde všechny supermarkety postaví klidně na jednom místě a opačný města má prd. :D

  Thumb up 11 Thumb down 3
 3. Bajkal :

  Znáte někdo důvod proč není McDonald’s ještě v Novém Jičíně? Spíše bych ho čekal tam než li v příboře.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 4. Jakub :

  Mekáč v Příboře? To už by měl být spíše v Novém Jičíně.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 5. vojta :

  Jakub: Tipnul bych si že v Příboře je potenciál projíždějících zákazníků přeci jen okolo větší, kolem vede dost zásadních spojnic

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. Franta :

  V Příboře mekáč nikdy nebude. Je to jen jedna společnost. To bych spíš viděl na ten Lidl…

  Thumb up 1 Thumb down 10
 7. Martina :

  Protože kolem toho projíždí více lidí než v Novém Jičíně… je tam kruháč, který vede na Nový Jičín, Frýdek, Ostrava, Kopřivnice a Frenštát.. takže už se moc těšíme!
  Spíše ten Lídl by mohli dát někde blíž, nejlépe zlatý střed Příbora, ale co už.. buďme rádi i za to místo, kde to bude sídlet 👍🏼

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.