Revitalizace panelového domu Fifejdy

Nedávno byla dokončena revitalizace tohoto domu v Ostravě-Fifejdách na ulici Varenská a byla vytvořena velmi vkusná fasáda při použití bílé a šedé barvy. Bílá nebude po pár letech bílá? Nebude, ale špiní se všechny barvy. Navíc málo kdo ví a už méně lidí činí to, že fasády Etics apod. by se měly co pět let čistit.

Pro dotvoření kontextu přidáváme i fotografií sousedních budov.

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  tak už to konečně dorazilo i k nám.. Ale nemusí pršet, stačí když bude jen kapat :)

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. thvari :

  rasta: ja vidim vyhodu v tom, ze spousta tech panelaku je renovovanych klidne 15 a vice let, tudiz zase je bude potreba mozna casem trochu pospravit, a to uz ten barevny trend davno nebudou co nejsilenejsi barvicky, ale neco jako toto! :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. aggu :

  Ta ulice by vypadala úplně jinak.
  Ono to těm obyvatelům jednou dojde. Nebo jejich dětem.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 4. EG :

  Tady jedno katovické sídliště, lidově zvané “Tauzen”. Číslo sídliště tisíciletí (tisíc let od křtu Polska) :)
  Ono se teda budovalo trochu jinak a má relativně celistvý charakter. Včetně domů “Kukuřice” a nebo šest let starých “čtyřech věží”.
  Dávám sem kvůli fasádám. Projděte si více fotek. A kdybyste někdo měli cestu do lunaparku, nebo Chořovského parku hned vedle, doporučím se podívat, či projet sídlištěm. Dominuje bílá/šedá/špinavá :) a občas nějaké drobné barevné prvky.

  To, co je ukázáno na Fifejdách je fakt hezké. Nikdy mě dříve nenapadlo, že paneláky měly taky svou architekturu a design. Kdo nezná, tak doporučím stránku jednoho šílence z Frýdku :) http://www.panelaky.info
  Je až škoda kolik se ztratilo detailů pod barevným polystyrénem.

  https://images.app.goo.gl/wP4fjGusqfyWAif79

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.