Náměstí Ostrava-Jih

Betonové povrchy jsou téměř hotové, světla svítí, infocentrum dostalo fasádu, na hlavní ploše je pokládána různorodá dlážděná šachovnice a na přilehlých plochách zámková dlažba. Celý projekt má však jedno neblahé pojítko a to je velmi nízká kvalita.

Související články


Komentáře

 1. SpinJ :

  No musím uznat, že ten beton se fakt nepovedl. Než dělat variaci na vymývaný, mohli tam klidně položit hladký, už kvůli imobilním lidem, kteří se na náměstí budou pohybovat z důvodu blízké polikliniky.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. adamous :

  Ty obrovske a nevkusne reklamni billboardy zustanou zachovany?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Bůh :

  Mě bavíte :D :D stavba ještě není dokončená a už víte, že to je nekvalitní, odfláknuté, vsadím se, že už i vidíte ty místa, kde se město o to nestará a nehodlá do toho investovat. ;)

  Thumb up 6 Thumb down 10
 4. David :

  SpinJ:
  krásná vizitka Ostravy Jihu… vymívaný beton z dob komunismu, a krásná reference pro Projektstudio… rok 2019 – 30 let po revoluci! To Ti hoši a slečny nepředvedli nic nového :) Opravdu nemám slov

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Bůh: Zajděte se tam podívat a uvidíte sám. Žádná fotka nemůže zprostředkovat pocity chůze po vlnící se ploše ze zámkové dlažby ani markantnost rozdílnosti kvality betonu jednotlivých postupně tvořených částí.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 6. Jirka :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Souhlasím, že kvalita je otřesná. Zámková dlažba, která se vlní a tvoří dolíky již nyní. Mezi betonovou částí a výklady obchodů černá betonová dlažba, která není ani v rovině a to jsou to jen dlaždice ve dvou řadách, spáry mezi jednotlivými částmi betonových ploch, které jsou již nyní popraskané, šlápoty v betonu od dělníků, případně lidí, kteří tam neměli vstupovat a takto se dá pokračovat dále… Ano stavba ještě není dokončena, ale pokud by měli toto vše opravit, tak je to opět na rozkopání poloviny náměstí. Další bod je ten, že je skutečně hodně nepříjemná chůze po tom vymývaném betonu, jelikož kameny jsou ostré a pokud nejdete v pracovní obuvi, tak je hodně intenzivně cítíte. Nejsem stavař, ale nemyslím si, ze povrch se bude například ještě částečně brousit, případně mě opravte.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. aggu :

  Problém nebude ani v těch chodnících, jako v tom, že to není náměstí.
  Budu se opakovat, je to jen větší parter před sámoškou a hernou.
  Pokud chce obvod náměstí tak se spletl se o pár stovek metrů – měl si udělat (aktualizaci) urbanistické studie na prostor kruhového rondelu.
  To je v podstatě jediné místo, kde Jih může mít reprezentativní náměstí.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 8. Tom :

  aggu: Herna už je naštěstí pryč.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Srdíčkář :

  aggu: Počkej až přijde někdo, koho napadne zrealizovat 15 let starou “vizi” ateliéru Simona – to bude 😀.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. MJoe :

  No tak se to za dva roky zase rozkope a předělá. Vždyť je to taková klasika v celé Ostravě.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Srdičkář :

  MJoe: Já to vidím tak, že za pár týdnů si toho všimne Deník a napíše svoji obvyklou reportáž na 10 řádků, která se bude skládat z vyjádření starosty, že to není ideální, zástupce firmy, že lépe to nešlo, a anonymní babičky nebo maminky s kočárkem – jak to hezky spravili a hlavně, že do Dr. Maxe už může člověk normálně zajít.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 12. aldik :

  Srdičkář: A ještě to bude placený článek :D :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Ljuk :

  Dneska tomu dali korunu. Když jsem šel ráno kolem, zrovna osazovali velký nápis „Náměstí Ostrava Jih“ na budovu infocentra. #proc

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. Crazym :

  Ljuk: Toš přeci proto aby soudruzi z teho tradičně rudého obvodu věděli, že už mají náměsti kaj se můžou scházet, kulturně se vyžit a vzpominat na lepší časy :DD

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. acdlcia [msstavby.cz] :

  Zítra uvidíte.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.