Retail park Ostrava-Jih

Soukromý investor plánuje na ulici Junácké výstavbu obchodního parku a skladových hal.

Obyvatelé Ostravy-Staré Bělé se stavbou nesouhlasí a o stavbě budou hlasovat v referendu, které proběhne ve stejný čas jako volby do Poslanecké sněmovny. Více v reportáží České televize.

Související články


Komentáře

 1. Martin :

  https://starabela.ostrava.cz/cs/o-stare-bele/zpravodaj/zpravodaj-2021/zari?fbclid=IwAR3NU4wmfT5F-ENOnhhjT9YVvID1fFYR8APrGTwBiuZpNmSffwJQw2uTUr0
  Ve Starobělském zpravodaji (stránka č. 1, 4 a 5) je i plánové napojení Nové Krmelínské a Mostní II.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Martin :

  https://starabela.ostrava.cz/cs/o-stare-bele/zpravodaj/zpravodaj-2021/zari?fbclid=IwAR3NU4wmfT5F-ENOnhhjT9YVvID1fFYR8APrGTwBiuZpNmSffwJQw2uTUr0
  Ve Starobělském zpravodaji (stránka č. 1, 4 a 5) je i plánové propojení Nové Krmelínské a Mostní II.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Jenda :

  Propojení ulice Krmelínská a Plzeňská by bylo velmi přínosné, ale o propojení až k ulici Junácká je podle mě zbytečné. Reakce paní na to, že nebude mít výhled až na královnu Beskyd mi přijde úsměvný :)

  Thumb up 2 Thumb down 8
 4. balde :

  poslechl jsem si tu reportaz a ta plocha je pry v uzemnim planu vedena jako plocha pro lehky prumysl, tedy ti obcane jako vzdy zaspali tak 30 let, kdy se tam samozrejme jic nedelo, protoze uz davno mohli bojovat za zmenu v uzemnim planu, ted kdyz se rozhodne tam nekdo stavet podle uzemniho planu s tim maji problem

  Thumb up 13 Thumb down 5
 5. Jann :

  Už si nevidí do huby ti developeři. Kdyby to aspoň přilepili k Plzeňské ulici, ne k Junácké, kde je na druhé straně úzké silničky klidná rezidenční čtvrť. Nejsem žádný odpůrce výstavby, hlavně té důležité liniové, ale tady obyvatelům Staré Bělé fandím.

  Thumb up 29 Thumb down 5
 6. aldik :

  Tak Lídl ve Výškovicích pořád nestojí, Odru celé roky nikdo nebyl schopný obnovit, ale krabici na zelené louce kterou nikdo nechce chtějí postavit co nejrychleji. Ve Svinově u nádraží taky doteď nikdo nepřišel s návrhem na nákupní centrum s parkovacím domem. Zase jen zbytečná přízemní krabice v místě kde už je v okolí toho dost. A do toho tam dle plánku má být ještě navíc jen drahá Billa a DM :D Ta Billa která před lety v Ostravě po sobě nechala dvě prázdné krabice najednou má chuť expandovat.

  balde: a co jako měli dělat, když tam doteď nikdo nic nechtěl stavět? Kdyby šlo o rodinné domky, tak by asi nikdo neprotestoval. ;)

  Thumb up 19 Thumb down 5
 7. adam :

  aldik: mohli si vynutit zmenu uzemniho planu ;o)
  to je to nejjistejsi reseni. A jak na to odpovida nekdo vyse, obyvatele na to meli tricet let – a najednou se divi ze je pozde

  Thumb up 12 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Já myslím, že to je stejně jen otázka času kdy tady ten prostor https://mapy.cz/s/beposacofa pohltí město a urbanizace stejně jako jedny z nejlepších zemědělských půd v okolí na Dubině před více než 30 roky. Tenkrát se o to zasloužili komouši, tak teď jsem zvědav kdo to bude :-) Ta dispozice s návazností na silniční infrastrukturu k tomu přímo vybízí a nevěřím, že si to byznys nechá utéct :-) Tam je mi to sice fuk ale pokud si místní myslí, že to nenastane, jsou naivní. Je to jen otázka kdy, já třeba se toho asi nedožiju ale dnešní místní třicátníci asi jo a proto by se měli včas starat pokud jim to nevyhovuje.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 9. LabBrab :

  No ono je spíš zvláštní, že ty pozemky daná společnost v tuto chvíli nevlastní. Je to na katastru rozparcelováno mezi XY vlastníků, kteří každý vlastní kus políčka. Předpokládám, že většina těch lidí bude ze Staré Bělé, jelikož naše rodina vlastní celý pruh pole, který končí na hranici předmětných pozemků a rozhodně nemáme v plánu pozemky prodávat. Ani naši sousedi, kteří vlastní pruhy pole kolem nás.

  Pokud už firma nemá nějak současné majitele zmáknuté, tak by k tomu záměru ani dojít nemuselo. Uvidíme…

  Thumb up 16 Thumb down 1
 10. David :

  adam:
  Těch 30 let máš nějak podložené? Jak víš, že ti lidi za tu dobu už nějaký podnět nedali… mě baví jak se tady hned každý ohání nad těma lidma aby sklapli a nechali si tam postavit pár hal přes cestu. Chtěl bych vidět každého z vás kdo by jásal.
  Nejvíc mě baví jak vůbec investor může vědět, že zrovna v té lokalitě je potřeba stavět tyhle obchody orientované právě k těm rodinným domům místo toho aby byly hned na straně Místecké – to bych ještě chápal, ale ten návrh a zejména samotné napojení vjezdu kdy vytvořil ještě extra cestu mezi dvěmi komunikacemi, to je opravdu Investor Pat a Mat. Kdyby měl rozum najde si parcely u Alberta kde je alepsoň nějaký výskyt lidí.. a když už tak tam ani není řešení spoje ze zastávek tramvají, i tak je to dálka tam dojít… By mě zajímalo jaké lukrativní obchodní jednotky jsou v plánu uprostřed pole :)))

  Thumb up 10 Thumb down 2
 11. adamous :

  Trosku skoda, ze jedina vize toho, kdo delal ty uzemni plany bylo to tady zastavet low-cost vyrobnimi a skladovacimi halami. Uplne v pohode si tam dovedu predstavit novou ctvrt v kombinaci noveho bydleni + officy, navic kousek na letiste (muselo by se rozlitat), coz je pro managery idealni.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 12. Nimrod :

  Prosím o opravu nadpisu, jedná se o katastr Staré Bělé, tedy sousedního obvodu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. aldik :

  David: na plánku to vidět jde- Billa, DM drogerie, CCC obuv, sportisimo.. ve zpravodaji se píše o občerstvení typu KFC. No vše velice potřebné tady (ironicky). Pevně doufám, že jim to nevyjde. Radši ty bytovky, rodinné domky..

  Thumb up 12 Thumb down 1
 14. donPaPa :

  Tohle už není normální, Česko má na počet obyvatel jedno z nejvíc obchodních center a chtějí na okraji města stavět další, když je přes cestu skomírající poloprázdný Albert ?
  Lidi vzpamatujte se jednou pro vždy a přestaňte lacině prodávat developerům ornou půdu. Vy to nevidíte kolik hektarů se ročně zničí a postaví se na nich zbytečných hal, které stejně nevlastní z většiny české firmy ale zahraniční a veškeré zisky jdou mimo ČR. Pak tam stejně nepracují češi ale je sem dovážena levná pracovní síla.
  Je mi z toho tady víc a víc zle jak je město lhostejné samo k sobě a jde jen na ruku těm, kdo mají peníze.

  Doufám jen, že místní obyvatelé, kterým pozemky patří je neprodají a stavět se nebude…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 15. xxx :

  donPaPa: Prodají, stavět se bude, lidé tam budou nakupovat, a vy s tím nic neuděláte :-)

  Thumb up 3 Thumb down 5
 16. davidb :

  xxx:
  Udělat ale něco může.
  Ať si ty pozemky koupí on a stavět tam nikoho nenechá.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Crazym :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/starobelsti-odevzdavaji-dve-obalky-hlasuji-i-proti-vystavbe-retail-centra-202110.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.