Residence Paleček – aktuálně

Je to již více jak rok, co jsme vás informovali o záměru rekonstrukce objetu na ulici Žofie Podlipské v Přívoze.

Aktuální stav rekonstrukce objektu, který se za rok změnil minimálně, nám nyní zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  jestli se tenhle projekt dokončí a prodá, tak jsem schopen věřit v Přívoze už úplně všemu

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Vica :

  Dům je to boží, lokalita průser no..

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. LabBrab :

  Podle všeho mají interiéry kompletně hotové a byty se normálně prodávají. Tak asi čekají až něco prodají a dodělají fasádu. Ale vnitřek vypadá komplet připraven. https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/ostrava?region=ulice%20%C5%BDofie%20Podlipsk%C3%A9&region-id=112273&region-typ=street

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. thvari :

  Vica: tak na druhou stranu je jen otázka času, než zjistíme, že nám tam leží ladem klidná lokalita na bydlení 5 minut od centra…

  Thumb up 9 Thumb down 3
 5. Jenda :

  thvari: Souhlasím, je to jenom otázka času.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. Vašek :

  Zas tak klidná určitě není. Hned vedle je stále v provozu koksovna a hlavně „problémová skladba“ obyvatel. V okolí také není žádný „slušný“ obchod s potravinami a službami a také absence jakékoliv restaurace.
  Celá oblast má navíc problémy s odpadními vodami atd. A tak by se dalo pokračovat…
  Stačí se tam jenom projet tramvají a vystoupit na zastávce Důl Odra, pak se projít pěšky k nemovitosti a pak to vzít zase pěšky zpět alespoň do Sadu Boženy Němcové a určitě změníte názor o „klidné lokalitě“.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 7. thvari :

  Vašek: nevím jak vy, ale já tam chodím pěšky, jezdím MHD a pohybuju se na kole pořád, takže mám poměrně podrobně zmapované, co a jak tam vypadá. koksovna je velký problém. skladba obyvatel je čistě subjektivní měřítko, o kterém mě nebaví furt dokola polemizovat a nepředpokládám, že za 3 mega za byt budete mít problémové sousedy.

  docela otřesně se bydlí v ruině naproti otočené směrem do vedlejší ulice, ale domy vedle tohoto jsou naopak hezky opravené. tento kout je vždycky, když tam jedu, naprosto klidný, jediný rozruch, který tam zaznamenávám, jsou hrající si děti. osobně bych měl trošku strach jít tak blízko koksovny, protože netuším, co pak člověk přímo u zdroje dýchá :(

  Thumb up 4 Thumb down 6
 8. Hrdý Ostravák :

  Nechápu proč ta odpornost Koksovna tam pořád straší a práší. Komu to prospívá? Nikomu a ničemu to nepomáhá, jen znepříjemňuje život a zdraví v Ostravě.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 9. aldik :

  thvari: V domě kde se byt prodává za 3 mega budou sousedi jistě bezproblémoví, ale pak si vyjdete na procházku okolím a aby měl člověk pořád ruce na kapsách, jinak je má ve vteřině prázdné :D Takže po lokalitě jedině autem až do dvora a zase zpátky. A vracet se bez auta večer domů od MHD? No nevím.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 10. aldik :

  Hrdý Ostravák: asi proto, že tam pracují lidi kteří musí z něčeho platit účty. ;) Všichni nemůžou být v kanclech :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: V životě jsem nemusel nosit v Přívoze ruce v kapsách a nebojím se tam jezdit MHD, na kole. Bohužel takové zkušenosti nemám se Zábřehem, nebo Dubinou. Ale to je o zkušenostech a pocitech každého.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 12. Jenda :

  Přeměna je pouze otázkou času, v Brně mají podobnou situaci a problémová část Cejl se již postupně mění k lepšímu. Důležité je také aby se zapojilo město a svou prací a mechanismy pomohlo tuto lokalitu změnit. Např. bezdoplatkové zóny, zavést tvrdou politiků městských bytů a začít budovat nové bytové domy. Ovšem je to běh na dlouhou trať, ale že tako lokalita má potenciál je nezpochybnitelné.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Adam Cerv :

  Jenda: Když se o něčem říká více než 20 let, že to má potenciál, tak to potenciál zjevně nemá. Dokud tam bude strašit ta koksovna, tak zlepšení nevidím žádné. – ovšem i tak tam vidím budoucnost spíše v lehkém průmyslu (což už se děje). Je to celkem typický případ deurbanizace.

  Thumb up 7 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.