Residence Paleček

Fotografie a popis projektu rekonstrukce bytového domu z roku 1925 na ulici Žofie Podlipské v Ostravě-Přívoze.

 • Rekonstrukce bytového domu na ulici Žofie Podlipské probíhá od roku 2019 a úplné dokončení plánujeme v listopadu roku 2020.
 • Naším hlavním cílem je vytvořit moderní bytové jednotky s původní patinou, které budou svým uživatelům nabízet klidné bydlení v dosahu centra města.
 • V nabídce je 14 bytů z toho dva podkrovní se střešní terasou s možností rozšíření obytné plochy.
 • Dům je umístěn na vlastním oploceném pozemku s plánovaným chráněným parkováním pro vozidla a malým dětským hřištěm.
 • Součástí každé bytové jednotky je sklepní kóje pro umístění kol, sezónních věcí a potravin.

V současné době má objekt v několika bytech již vyměněna okna.

více informací + zdroj: residencepalecek.cz

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Tvl, ty dispozice, a šedá obzvláště, jsou crazy jak cyp.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Michal :

  Rozmohl se nám tady takový nešvar. Developeři často používají nesmyslná slovíčka. Obzvláště jedno.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 3. adamous :

  „Klidné bydlení v okrajové části Ostravy s esencí historie a tradic“ – spise s esenci koksarenskeho zapachu

  Thumb up 16 Thumb down 2
 4. thvari :

  adamous: tak to je přesně důvod, proč pro takový podnik, který ještě navíc podle všech informací porušuje zákony a vypouští do ovzduší, co může i nemůže, není ve 21. století v centru 3. největšího města republiky místo. utlumit a postupně zavřít.

  Thumb up 24 Thumb down 4
 5. adamous :

  thvari: Je to tak, koukal jsem na street view a bez te koksovny by to tam mohlo byt vcelku lukrativni, je tam vice takovych peknych domu k oprave. Jenze s tou koksovnou, nevim, jestli bych chtel otevrit okno a koukat na takovou hruzu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. thvari :

  adamous: přesně si nepamatuju ten dokument, ale bylo to asi na české televizi. nějaký kluk z firmy, co sídlí poblíž, točil na telefon nebo kameru, co tam všechno vypouští. nechali si kvůli tomu do firmy nainstalovat speciální filtry do AC, aby nemuseli otvírat okna, a podle jeho slov se člověk, který ty filtry měnil, úplně zděsil. je kolem toho i větší kauza, město se o to nějak začalo zajímat, z koksárny přišla dost arogantní reakce, naposled nám pan primátor na twitteru tvrdil, že se to pořád řeší a nikdo to zatím nezametl pod koberec.

  jakože já bych vlastně byl rád, kdyby se tam stěhovali nějací společensky líp situovaní lidi, protože by to třeba byl další posun v tom, jak na tu koksárnu veřejně tlačit, aby minimálně nepřekračovala limity dané zákonem…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 7. Crazym :

  To je šílenost a nejvíc pro ty co by do toho dali své peníze. Pro firmy jako nějaké služební byty pro ty co potřebují jen na nějakou dobu bydlet bez vztahu k okolí by se to ještě dalo skousnout, stejně tam takoví chodí jen přespat ale vlastnit jako soukromá osoba, která je jen trochu informovaná asi ne.
  PS. Pravidelně jezdím z kopce na kole touhle starou obslužnou komunikací zezadu kolem plotu https://mapy.cz/s/nunecucecu a co je tam kolikrát za vůně nejde ani popsat :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Staré Dacan :

  Podobné projekty jsou potřeba! Osobně si myslím, že celý westend Ostravy střed má velký potenciál. Jak se zde ale píše, dokud bude Votava a jeho koksovna, stejně jako některé jiné nešvary, bude to prostě jen a pouze „přivoz”. Takže držím rezidenci paleček paleček.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. MM :

  Já fandím každému projektu výstavby nebo rekonstrukce, ale tady marně přemýšlím kdo je ten cílový kupec. Rodiny? Investor na pronájem? Ceny špatné nejsou, ale zabíjí to lokalita a již zmiňovaná koksovna. Dispozice bytů nebo vytápění na elektřinu, to už je věc každého, ale místo prostě nezměníte.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Rado :

  Celkové vizuální pojetí projektu se mi líbí, i projekt samotný, akorát má to jednu velkou, neodstranitelnou chybu, a tím je místo. Zprvu jsem tím byl nadšen, ale stačil jeden pohled do mapy a byl konec. Koupit si tam byt musí být čiré bláznovství, obzvláště když je patrné, že Ostrava nechce s koksovnou nic dělat, nevyvíjí na ni žádný tlak, prostě nic.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 11. Jana :

  Rado: Ale Ostrava tlak vyvíjí. To asi neznáte Otavu mladšího, který se obrnil právníky a začal vyhrožovat kde komu – včetně Šebestové apod. Sám Otava bydlí v Praze a ze zisků staví hotely ve Španělsku. (No jo, ČR s komunisty nezatočila, takže si můžeme společně děkovat za všechny Babky, Otavy, ale i Bakaly a spol.)

  Thumb up 9 Thumb down 3
 12. rom :

  Crazym:

  poprvé jsem to projel minulý týden, bylo to zajímavé – trochu jsem měl bobky z těch stanujících bezdomovců ) ale bylo to zajímavé, budu hledat další alternativní cesty mimo té cyklodálnice )

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Crazym :

  rom: Jestli myslíš ty co žijí zde https://mapy.cz/s/nacenusate tak ti jsou neškodní a už by měli mít po těch letech domovské právo dle zákona o vydržení :-) Cyklodálnice je dobrá věc ale pokud nespěchám, mám raději nezpevněné cesty kolem a že jich je :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. adamous :

  Jana: Je to tak, staci se podivat, kdo je jedinym akcionarem OKK vc. sidla a bydliste clenu dozorci rady: https://rejstrik-firem.kurzy.cz/27441261/mtx-group-as/. Ti proste pojedou na zisk vsemi prostredky a co to pujde, kdyz vedle toho nemusi bydlet, nejaka Ostrava jim muze byt uplne ukradena.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Jana :

  adamous: Poslední díl „Tří tygrů“ (Divadlo Mír) se odehrává v bývalé Otavovic vile. To jen pro dokreslení. (Nikdy v ní Otava nebydlel, ale v devadesátkách to působilo lépe, když měl trvalé bydliště v Ostravě – Slezská Ostrava.)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. thvari :

  Nemá něko nějaký „update“ k tomuto projektu? Jezdím občas kolem a aspoň zvenku se nezdá, že by probíhaly jakákoli další práce.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.