Renovace průmyslové haly Vítkovice

Dokončené úpravy haly těžkých ocelových konstrukcí Vítkovice Power Engineering. Byla vyměněna celá střecha, osazena nová okna a opravena fasáda po celé délce boční strany haly.

Související články


Komentáře

 1. Kuba :

  Nejedná-li se o architektonickou památku, není lepší starou halu srovnat se zemí a na jejím místě postavit halu novou, splňující všechny moderní standardy a požadavky na funkčnost, tepelnou izolaci atp.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Balde :

  Kuba: asi není tak jednoduche prerusit vyrobu v té hale, navíc proc bourat, když staci opravit, urco to vyslo levneji

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Danek :

  včera jsem četl zajimavý článek.Rozhovor s panem Světlíkem.Je to dost o Ostavě atd.Jen v článku popisuje, že jsme přišli o zajimavého investora:nevíte o koho se jedná?viz.článek
  http://euro.e15.cz/archiv/letos-jeste-nezkrachuji-1054149
  je to ve spodní části pod kapitolou:Ovlivňuje špatná pověst Ostravy i zájem investorů o region?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: mluvilo se o zajmu nespecifikovaneho korejskeho vyrobce pneu, coz se (pokud jsem spravne pochopil) nakonec realizovat nebude. tak pocitam, ze to by mohlo byt ono.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Když si přečteě článek je tam souvislost s Českymi Budejovicemi.Nexen opravdu s Budějkama souvislost nemá.I hejman říkal, že Nexen uvízl hlavně kvůli vyšce stavby u letiště…přes 50m.Takže podle mě je to nějaká velka fa.která částečně pusobila v budějkách a chtěla se rozšířit do OV nebo jinde.Jenže s budějek měla špatné zkušenosti…nějaká blokace stavby.A vrámci pomluv jak bylo řečeno že zablokovaní staveb v OV přímo na dením pořádku.Asi bychom měli požádat někoho at to zjistí přímo od .p.Světlíka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. valach jak poleno :

  Danek: takže Nexen nebude? Už se o tom dlouho nemluví, poslední info bylo, že se obhlížejí někde v poli za Žatcem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Danek :

  valach jak poleno: už je opravdu malá šance.Náš hejtman na Polaru říkal. Že pravděpodobně to dostane ten Žatec.Jeden s důvodů, že hala by bylá vysoká přes 50m a to u letiště nejde….Letadla.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. valach jak poleno :

  Danek: no škoda, třeba zase vyjde amazon

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Danek :

  No upřímně bych raději viděl v Ostravě výstavbu výškových budov a dostat jsem firmy IT,telekomomunikace,služby,bankovnictví, výzkum a vývoj. Nedávno jsem byl v Katowicích. Řekl bych naprosto stejné město co se týká historie, průmyslu atd. po celém jsou rozesety výškové stavby.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Možná jsem to špatně pochopil ale na co je výrobci pneumatik hala vysoká jako patnáctipatrový barák, není to nějak moc?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Michal :

  Ta jediná výšková budova, co tu máme, bude brzy popravena. Neskutečná prasárna.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Danek :

  Crazym:No byl to pouze jeden s důvodů.Možná smyšlený.Taky mi upřímně nejde do hlavy proč by stavěli tak vysokou halu. Mimochodem jsem si vzpomněl že další důvod to je továrna Škodovky a trh německý je ze Žatce blíže. Našel jsem odkaz z Polaru.
  http://www.tvpolar.cz/archiv/video/regionalni-zpravy-polar-14-01-2014-18-00#cast-7330

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. valach jak poleno :

  Danek: Katowice jsou mnohem větší aglomerací (do 20 km přes 1 mil. obyvat.), i když samotně město už má míň než Ova. Výškové budovy se tam stavěly už za minulého režimu a v posledních letech tam probíhá pokus polské vlády, udělat z Katow. bankovní a finanční centrum. Vzhledem k tomu, že mnohé (ty starší) mrakodrapy jsou zcela prázdné (jak jsem viděl), tak to zas tak slavné nebude. Btw Katow. jsou dost šedivé město oproti Ově.

  ale nexenu je škoda, i když to bude de facto montovna, hodil by se všude, i u nás na Vsetíně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Summerboy :

  valach jak poleno: Amazon nevyjde – jedno centrum bude v nějaké řiti u Prahy (kde jinde) a druhé v/u Brna. Aspoň tak jsem to vyrozuměl z nějakého článku, který jsem četl na netu někdy v zimě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. valach jak poleno :

  Summerboy: no jo, jenže ta řiť u Prahy (Dobrovíz) proti tomu intenzivně bojuje, odvolává se (plus další obce v okolí), takže se zdá, že tam hrozí minimálně velké zdržení výstavby. Amazon má nabídku z jiných lokalit (co vím, tak 3), kde by se jeho smělé termíny výstavby mohly zrealizovat. Nejlépe připravený je mošnov, takže tam nějaká šance je.

  I když je pravda, že v Praze už se objevily inzeráty na nábor. Ovšem v situaci, kdy Amazon neví, jestli tam bude vůbec stavět, je to docela střelba. rozhodnout se má do konce ledna.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Danek :

  valach jak poleno: Strašně pěkně jsi to napsal.Že se vláda pokouší s toho udělat bankovní a finanční centrum.Tady vláda dlouhé vláda nedělá vůbec nic.Jde o to že by město spolu s krajem,státem a Czechinvestem připravili projekt jak to uskutečnit. Postavila by se třeba 1-2vyškové budovy.Czech invest by pomohl najít nájemnce nebo nové vlastníky.Samozřejmostí by byly třeba daňové úlevy atd.Jako u jiných investic třeba do průmyslových zon.Jak píše Michal je tu jediná vyšková budova a ta bude popravena.Matně si vzpomínám jak Kajnar říkal, že tam byli zájemci o tuto budovu, že by jí zrekonstruovali a postavili ještě jednu.Bylo jim řečeno, že v daném místě by vyškové 2stavby být nemohli.To chápu ,ale teď by mě zajimalo proč tedy nevidím postaveny tyto stavby někde jinde v OV.Nebo to byla lež?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Balde :

  výškoví budovy v česku mají čanci možná tak v Praze, v jinych meste ch upe zbytecne, mrakodrapy se stavi tam kde je vysoká cena za pozemek, proto jsou v New Yorku mrakodrapy, otevřeně v celém česku kromě Prahy to fakt nemá smysl

  Thumb up 1 Thumb down 2
 18. Danek :

  Balde: No to máš samozřejmě pravdu.ALe je tu jedno ale.Když bych to otočil tak v Praze by vyškové stavby být neměli s důvodů Uneska.Chápej 100věžatá Praha zastíněna mrakodrapy to je podle mě na palici:Unesco i občané kteří tam bydlí na to mají stejný názor.To je takový názor: nebudeme zastavovat urodnou půdu prumylovými zonami, ale stejně se tak děje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Summerboy :

  valach jak poleno: Díky za info, to jsem nevěděl! Tak teda doufám, že se rozhodnou správně (tj. pro nás) a že se to dá na vědomí brzy!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. robert :

  Michal: neskutečná prasárna? Nechápu. Co tedy navrhujete?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Danek :

  robert: Já navrhuji: na Karolině se má stavět v druhé etapě výšková budova vysoká 61m(výška cca.jako věžák)….14pater.Ta budova má být strašně dlouhá….skoro 128m: Zmenšil bych délku a budovu zvýšil na 80-90m.Chtělo by to pořešit s investorem a Projektstudiem. Ve vyšších částech bych udělal třeba byty. Jedná se budovu A. viz. odkaz http://www.msstavby.cz/nova-karolina-ii-etapa-18-03-2013/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Kdy lidi pochopí, že mrakodrapy nejsou známkou úspěchu, či vyspělosti….

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Martine já to rozhodně tak neberu Ostrava by se měla dát nějakou cestou a toto možný směr. Jeden s mnoha. Ostrava má proluky a dost hluchých míst kde tyto stavby postavit. Spousta lidí skončilo v průmyslu a teď pro jejich potomky je třeba najít práci. Průmyslové zóny celkem slaví úspěch a teď je třeba najít práci pro tzv. bíle límečky. Jak jsem psal výzkum, vývoj, administrativa, služby.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. jp :

  Stavět výškové budovy za každou cenu a jenom proto, aby byla budova něco extra je fakt blbost. Myslím, že AZ Tower v Brně na Heršpické je toho jasným důkazem. Nejvyšší budova republiky, ale dole má být jakýsi autosalon a fitko, spodní patra vypadají zvenku jako skladiště, vevnitř neskutečný kýč a vybavení bytů za desítky milionů tristní. A výška je dosažená kovovou bednou naroubovanou tak nešikovně, že spousta lidi si myslela, že jde o něco, co tam zapomněl jeřábník :) V Ostravě máme spousty proluk a ty by se měly zastavět a ne se hnát s kancly do výšky :)

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.