Renovace panelového domu Kopřivnice

V Kopřivnici vznikla příkladná revitalizace panelového domu. Dům disponuje střídmými barvami a moderním, vzdušným vstupem.

Řešení vstupu:

zdroj: FB Krásná Kopřivnice

Související články


Komentáře

 1. Vasatko :

  To je krása „a přitom taková blbost, co?“ (Pelíšky)

  Jako fakt palec nahoru. Panelák je z dálky nenápadný a z blízka hezky moderní a čistý (na poslední fotce chybí nájezd na kočárky a pro vozíčkáře, tak snad nejsou odsunutí do zadního vchodu.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. Jarek :

  Dobrý den, nájezd pro kočárky je skutečně u bočního vchodu. Je to z důvodu, že se překonává mnohem menší výškový rozdíl, a rampa tak mohla splnit normové požadavky na její sklon. S kočárkem či vozíkem se lze snadno dostat až k hlavnímu vchodu krytým ochozem.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. dominix :

  Klobouk dolů, palec nahoru!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. balde :

  pecka

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. Vasatko :

  Krom toho, že to v Kopřivnici umíte opravit hezky tak tam máte super lidi. Jsem rád že patřím pod Kopřivnici a vše chodím vyřizovat tam. Když jsem byl Ostravák tak jakékoliv úřadování bylo za trest (fronty, stres, úředníci mi ještě skoro nadávali). Nyní bez stresu, skoro bez čekání, úředníci se smějí a hodně pomáhají. Kopřivnice je pro mě NEJ město z mého okolí.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 6. Pat :

  Ano , takhle to má vypadat .. a né ty barevné slátaniny tady v Ostravě ( Dubina )

  Thumb up 12 Thumb down 0
 7. Marek :

  Povedená renovace.

  Zajímalo by mě, zda došlo i k zateplení (podle fotek okolo oken soudím, že ano) a pokud ano, v jaké tloušce? Neberte to tak, že jsem příznivcem polystyrénu/vaty, ale pokud došlo k zateplení max. cca jen 5cm, pak to energeticky/ekonomicky to nebude ok. Ovšem to je jen můj názor. Každopádně, výsledný dojem je opravdu moc dobrý.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. MM :

  Marek: Dům je určitě zateplen vatou, výškové domy nelze zateplovat polystyrénem. Počítám, že vše je podle norem atd., takže 5 cm nepřipadá v úvahu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Marek :

  MM: kde jsi přišel na to, že výškový dům nelze zateplovat polystyrénem? Ta podmínka tkví v něčem jiném než že se jedná o výškový dům. ;-)

  Na základě fotek/detailů ostění u oken a u zábradlí balkónů jsem dospěl k těm +-5cm, ale to se můžu mýlit. Prostě mě zajímá, zda byl celý dům i zateplen a pokud ano (což vypadá, že ano), tak v jaké tloušce?

  Jinak, nejvíce se mi líbí ten vstup, je opravdu nádherný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Luděk :

  Marek: No mě by taky zajímalo jaká tloušťka tepelného izolantu tam je, podle fotek to vypadá jako by tam bylo jen pár cm. Ale rekonstrukce velice zdařilá.

  Podle aktuálně platné požární normy platí, že u budov s požární výškou větší než 22,5m musí být celá ve vatě.

  mimochodem http://www.patriotmagazin.cz/sidliste-fifejdy-i-ziskalo-prestizni-oceneni-v-soutezi-architekt-roku

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Marek :

  Luděk: opravdu musí být celý, nebo jen v celé výšce nad únikovými trasami a od té výšky? Co si vzpomínám, tak jsem viděl nejeden dům, co kde se vatou zateplovalo pouze nad vchody a pak od určité výšky. Ovšem už je to nějaký pátek a norma mohla být zpřesněna/zpřísněna případně se cenový rozdíl vaty a polystyrénu smazal a tak je pak použito jen jednoho systému.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Luděk :

  Marek: V roce 2016 se zpřísnila norma, u staveb vyšších než 22,5m je to komplet ve vatě. viz třeba zde https://1url.cz/DMrcu

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  Luděk: Teď se zatepluje vyškovy dum u zastavky most mladeze a je uplne cely ve vate.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Luděk :

  Tomas T.:
  To je dobře :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.