Rekonstrukce zastávky Krajský úřad

Další postup po výměně tramvajové trati je výstavba nových ostrůvků na zastávce Krajský úřad. Z důvodu rozšíření těchto ostrůvků musela být posunuta vozovka ve směru na Porubu blíže k Domu kultury. S touto úpravou souvisí i přeložka sloupů. Zároveň probíhá i úprava křižovatky s ulicí Na Jízdárně a výstavba ostrůvku na přechodu pro chodce.

Pro zajímavost fotka z demolice původní tratě z dopravního fóra k-report.net

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Tak jediné potěšující je, že se nepotvrdily ty fámy o přemístění zastávek ke Krajskému úřadu, protože ty semafory na křížení s Jízdárenskou mi budou pěkně pít krev a už jen doufám, že je budou mimo exponované časy vypínat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Jarda :

  Crazym: Tam budou fakt semafory? Tak to potěš koště. Hlavně odpoledne.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. aldik :

  No nemuseli by všude cpát ty semafory… dá se obejít i bez nich.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  coz o to, klidne semafory, ale musi davat smysl, nedavno jsem sel pres prechod u cihelny a kdyz auto i chodec koukaji pul minuty na cervenou, tak je to spis nebezpecne.

  jinak semafory jsou u domu energetiky i na fr. mostech, takze jestli mezi ne prsknou jeste dalsi, tak se imho nic extra nestane, pokud to bude smysluplne naprogramovane a nebude to hazet cervenou s kazdou tramvaji, to uz by mohli ty ostruvky zrusit rovnou..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. mm :

  Tak teď už jen dostavět ten skelet ….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  No on je třeba dost zajímavě udělaný systém semaforů u Karoliny. Směrem z centra na začátku ostrůvku je semafor pouze pro chodce takže když chodci dostanou zelenou auta červenou nemají (nemají na čem je tam jenom blikající panáček). Vznikají tam dost nebezpečné situace. Na konci ostrůvku a na přechodech pčes cestu ve směru do centra semafory jsou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: jn, to jsem taky parkrat resil z pozice ridice i chodce a clovek nad tim nema moc cas meditovat, kazdopadne to je jeste horsi, nez to, co jsem psal vyse (ze oba koukaji na cervenou tak dlouho, nez chodci neprdnou nervy a neprebehne bez ohledu na barvu)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Jiřík :

  mm : Taky by mě zajímalo jak to vypadá s Red House developement. Snad mají za prodlení stavby nějaké pokuty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: do prodleni casu dost.
  http://www.msstavby.cz/termin-dokonceni-dostavby-skeletu-posunut-21-06-2013/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: Přechody na začátku ostrůvku směr z centra jsou součástí křižovatky 28. října x Na Karolíně x Nádražní. Na vjezdech do této křižovatky jsou ony hledané semafory (i s červenou) pro vozidla :)
  A všem, co meditují o vztahu mezi chodcem a řidičem na řízeném přechodu pro chodce, doporučuji prostudovat §70, silničního zákona č. 361/2000 Sb, v pl. zn. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mJožka :

  Až se dostaví tramvajové zastávky, stavební ruch bude pokračovat na chodníku blíže skeletu, kde dojde k úpravě šířky a přibude cyklistická stezka, která propojí stávající stezku před Krajským úřadem se stávající stezkou kolem budov IQ Ostrava na nám. Republiky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  mJožka: Potom je tedy velice zajímavé proč když dostanou zelenou auta směrem od výstaviště dostanou zelenou i chodci u karoliny, auta pak musí zastavit v křižovatce a jediné co je varuje je ten blikající paňáca. Mám to ověřeno na vlastní kůži.

  Zákon je jedna věc a dobré brzdy když člověka nevaruje oranžová před červenou druhá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  mJožka: ja verim, ze to je korekt, ale taky z toho tam mam nekdy zvlastni pocit, priste se na to zamerim, o co jde vlastne. je mozne, ze – jak pise acdlcia – oranzovy panak blika, pritom chodci stoji, koukaji ale proste nejdou.. nevim. anebo je tam jen geopatogeni zona a mam jen divny pocit :)) podam report, az pojedu kolem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: Koukali jsme se s kolegou na signální plány, které řídí signalizaci na řešené křižovatce, a dle logiky řízení je s vysokou pravděpodobností (hraničící s jistotou) nemožné, aby při zeleném signálu od Výstaviště měli zároveň zelenou chodci na přechodu z ostrůvku na chodník směr Elektra. Nicméně je to jenom technika a řízení počítačem. Pokud by k tomu ale tak docházelo, tak by to byl velký průšvih. Chtělo by to nějaký obrazový důkaz.
  Žlutý panáček může blikat nejen při zelené pro chodce, ale i po jejím skončení, kdy upozorňuje řidiče na chodce, kteří vstoupili sice na přechod na zelenou, ale přecházejí (vyklízejí) ho už na červenou. To by také korespondovalo s tím, jak říká mrtvy.kenny, že žlutý panáček bliká a přitom lidé stojí – svítí jim totiž červený panáček.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. acdlcia [msstavby.cz] :

  mJožka: Je to bohužel trochu jinak než píše kenny – jedu si takhle od výstaviště a na přechodu u karoliny stojí chodci a mají červenou, když jsem uprostřed křižovatky dají se chodci z nenadání do pohybu a když zabrzdím mohu jasně vidět jak na jejich semaforu svítí zelená tudíž stojím spolu s dalšími třemi auty přímo v křižovatce. Neříkám že je to pravidlem ale stává se to. Není to jediná křižovatka která funguje nějak divně. Třeba křižovatka Horní x Provaznická. Jedu směrem na Hrabůvku chci odbočit doprava na provaznickou a stojím na červenou když autům naskočí zelená dostanou zároveň zelenou i chodci, auta se rozjedou a po dvou metrech musí znovu zastavit a to pokaždé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  mJožka: je to mozne. proste odbocuju doprava od elektry, mam zelenou a dojedu k prechodu, kde je kupa lidi a blika na mne panacek, tzn ocekavam, ze zacnou prechazet, ale oni jen koukaji, panak asi prestane blikat a ja mirne zmaten projizdim. ale nevim teda jak dlouho blika, protoze bych cekal, ze tesne po zelene tam nebudou lidi stat, ale prijde mi, ze tam jsou mnohdy hloucky lidi, tzn tam ta zelena asi neskoncila pred sekundou. pritom pred tim vetsinou cekam za rohem ja na cervenou, tak bych cekal, ze tam opravdu bude zelena pro chodce ve stejny moment jako pro mne (obvykly system). tady to asi komplikuje ta tramvaj, pak ale nechapu toho blikajiciho oranzoveho.

  ale kdyztak to nekdo overte, spekuluju od stolu, po centru chodim pesky, auto z garaze vytahnu nevim kdy..

  a acdlcia resi jinou situaci, od vystaviste jsem rovne snad jeste nejel :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: My se asi budeme muset sejít na místě :) když jedeš rovně po ul. 28. října (od zastávky Výstaviště) a máš plný zelený signál, tak v žádném případě zároveň nemůžou legálně a dle signálního plánu, kterým se světelná signalizace řídí, mít zelenou chodci na přechodu mezi ostrůvkem zastávky Karolina a chodníkem před finančním úřadem (směr Elektra). Pokud k tomu i přesto dochází, je to hrubá chyba a musí se to opravit. Až se Ti to zase stane, napiš mi datum a čas, a my to prověříme ze záznamu kamer, pokud to z kamer nebude zjevné, až se podívám zítra.
  Co se týče dalších křižovatek (např. Horní x Provaznická), tak je zcela v pořádku, když se rozsvítí na ul. Horní (směr rondl) zelená šipka přímo+vpravo+žlutý panáček a zároveň dostanou zelenou chodci přecházející ul. Provaznickou. To pak opravdu vozidla odbočující vpravo z Horní na Provaznickou (směr Mitušova) musí zastavit a umožnit chodcům přejít přechod pro chodce.
  Hynek [msstavby.cz]: teď Ti z hlavy neřeknu, jak dlouho žlutý panáček ještě bliká po ukončení zelené pro chodce, ale bude to minimálně po dobu vyklízování přechodu. Protože ale ten přechod je jen přes jeden jízdní pruh, tak moc dlouho to nebude :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. valach jak poleno :

  mJožka: souhlas, od výstaviště jezdívám docela často a nikdá tam panáček neblikal a chodci mají prokazatelně červenou (oni mají zelenou v době, kdy já stojím na červenou u ostravice). Zato když na zelenou vjíždím z ulice Na karolině, tak panáček bliká a než se přechod „vyklidí“, tak tam stojící auta v křižovatce docela slušně blokují provoz, ovšem nevím, jak by se to dalo změnit, snad ani nejde.
  Ale zpátky ke krajskému úřadu. Nevíte náhodou (vidím, že se v tom vyznáte), jak bude vypadat semafor tam? Zajímalo by mě, jestli bude samostatný semafor pro odbočování vlevo z centra směrem na ulici na Jízdárně nebo budu muset dávat přednost přímému směru podobně jako na Mariánském náměstí (kde to je celkem nešťastné).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. mJožka :

  valach jak poleno: Na ul. 28. října je od centra navrženo návěstidlo s plnými kruhovými signály doplněné doplňkovou šipkou pro směr přímo. Vzhledem k nízké intenzitě odbočujících vozidel vlevo na ul. Na Jízdárně bude levé odbočení na výzvu. Křižovatka bude v koordinaci s křižovatkou u Domu energetiky a Mariánským náměstím.
  To je návrh. Nicméně jsem se bavili, že v současné době je levé odbočení z centra do ul. Na Jízdárně pro řidiče nepříjemné, a proto je tam možná málo odbočujících vozidel. Po osazení SSZ ale může být odbočení vhodnější pro větší počet řidičů, intenzity narostou a dnes plánovaný návrh se může dle aktuálních potřeb změnit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. valach jak poleno :

  mJožka: rozumím, vidím, že činitel s rozvahou. Ještě bych ale.upravil krizovatku u domů energetiky, tam mají současné zelenou výstavní a novinářská, při odbocovani doleva je to o plechy. Chápu ale, že se při úpravě (např když má novinářská zelenou, výstavní stojí a naopak) může rozhodit systém na 28.října

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. aggu :

  valach jak poleno: trochu off topic ale: Některé křižovatky jsou opravdu legrační, třeba Horní vs Provaznická v Hrabůvce, kde někdo nepochopil, že v 6 večer ještě dojíždí špička. V 6 vypnou světla a zábava těch co jedou z vedlejší začíná…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. valach jak poleno :

  aggu: plně souhlasím, o hodinu prodloužit řízení provozu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. mJožka :

  aggu: Kdybych byl mrcha, tak vám napíši „O kolik byste to chtěli protáhnout? O hodinu? Dáme pro jistotu dvě, ne? Zařídím. Není to problém.“ :)) ale protože mrcha nejsem, tak vás rovnou informuji, že již byla odeslána žádost na prodloužení činnosti světelné signalizace, a to v pracovní dny o dvě hodiny, v sobotu o hodinu a v neděli bez změn. Předpokládáme, že změna proběhne začátkem prosince společně s dokončením preference tramvají.
  Obecně – pokud máte jakýkoliv požadavek na změnu doby signalizace či chcete upozornit na nějaké nebezpečné místo na komunikacích v Ostravě, tak pište na odbor dopravy Magistrátu města Ostrava. Když to nebude v jejich kompetence, pošlou váš podnět na správná místa.“Není nic lepšího, než si stěžovat na věci veřejné do půllitru s pivem“ ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. aggu :

  mJožka: Díky za info ;) btw to nebyla stížnost, ale komentář. A tiše předpokládám, že laik nemá co mluvit do řízení provozu ostravských křožovatek. To mělo napadnout někoho „kompetentního“ už dávno. Je za to placený.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. mJožka :

  aggu: To nebylo mířeno osobně a jasně, že laici mají mluvit do věcí, kterých se jich týkají, byť jde o věci složitější. Ti kompetentní jsou za to sice placeni, ale nemohou být všude či na problematiku můžou hledět jen ze svého profesionálního pohledu a nemusí jim docházet souvislosti z pohledu běžného uživatele. Proto jsem rád, že i díky těmto stránkách můžu najít odezvu na věci, které se nejen na ostravských komunikacích provedou :)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.