Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy

Moravskoslezský kraj vypsal zakázku na „Zhotovení projektové dokumentace, výkon IČ, koordinátora BOZP a AD stavby „Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy Letiště Leoše Janáčka Ostrava a navazujících provozních ploch“.

Podkladem byla studie proveditelnosti od Siebert + Talaš, spol. s r.o.

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti, výkon funkce koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi po dobu přípravy stavby a autorského dozoru stavby „Rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy 04/22 a navazujících provozních ploch na Letišti Leoše Janáčka Ostrava“.
Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky, včetně technických podmínek v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace.

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Komentáře

 1. David :

  Aby se to letiště vůbec zprovoznilo po Covidu… kolik stála ta sranda s řídicí věží a jak dlouho sloužila? Půl roku?

  Thumb up 4 Thumb down 17
 2. PetrP :

  Letiště je stále, jak říkáte, zprovozněné, létá tady dost cargo letadel, i nějaké dovolenkové linky. Za mne je provoz, za současné situace dost silný. Vím o čem mluvím, těsně kolem mého domu už klesají na přistání… Takový Boeing 737 Uzbekistan airlines je pecka 🤩

  Thumb up 11 Thumb down 3
 3. PetrP :

  Oprava: Boeing 767

  Thumb up 10 Thumb down 0
 4. Rdm :

  David: letiště je v provozu po celou dobu i s řídící věží, k přesunu dispečerů by mělo dojít až v Lednu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. cervik :

  PetrP: Rekl bych, ze cargo lety budou mit letos rekord,co se tyce tun prepravovaneho materialu.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 6. cervik :

  *A od dnesniho dne pribyla nova cargo linka obsluhovana ATR, ktera bude litat 5x tydne z Cologne.👍

  Thumb up 21 Thumb down 1
 7. Patrik :

  Nesmíme zapomenout na soukromé lety, ale především i lety do servisní zóny, kterých taky není málo (servis, lakovna).

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Fanda :

  Kraj si chce půjčit 3.5 miliard.Rekonstrukce dráhy má vyjít na 2 miliardy, stát bohužel nechce přispět žádnými financemi.Ta rekonstrukce dráhy je důležitá z hlediska zvyšující se Cargo přepravy a když se dokončí a rozšíří průmyslová zóna,tak se objem přepravy zboží zvýší.Mosnov by mohi být důležitý dopravní uzel ve střední Evropě.Mohlo by to pomoci i rozlitat více civilních letů.

  Thumb up 23 Thumb down 2
 9. 109 :

  Tak hlavně je ta rekonstrukce tradičně předražená, chtěl bych vidět detailní rozpis odhadovaných nákladů.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 10. Rdm :

  109: tak když jste ten rozpis nákladů neviděl, jak můžete tvrdit, že je předražená? Prodloužená Rudná v délce 6,7 km stála 2,4 mld., přistávací plocha má délku 3,5 km, ale šířku 63m, takže je jako dvě Rudné, když k tomu připočteme ještě pojízdné plochy, tak jsme na více než 9,5 km. Takže mi ta cena přijde v pořádku.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 11. 109 :

  Rdm: No tak podívejte třeba na Vilnius, ten rwy modernizoval v roce 2017 za 25 mil. eur. Nyní provádí za 34 mil. eur toto: https://www.airsideint.com/vilnius-airport-starts-reconstruction-of-taxiways-and-apron/. Sám vidíte, že je rozsah prací mnohem větší, než co má být předmětem toho, co se chystá v Mošnově, přesto se součtem částek nedostanu na více než 1,6 mld. Kč. Takže tak.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 12. Rdm :

  109: no já vím, že moje angličtina není moc dobrá, ale vůbec jsem nepřišel na to, jak jste zjistil, že je rozsah prací větší, když opět neznáte rozsah prací u nás. Není tam napsáno co dělali v roce 2017 za těch 25 mil. EUR, ale přistávací dráha ve Vilniusu má 2,5km a na šířku 40m, takže je o dost menší. Když se dívám na ten obrázek, tak v roce 2020 za těch 34 mil. EUR, postaví kilometr nové plochy a nějaké odstavné plochy. Dráhy F a B se budou rekonstruovat až v příštím roce a chápu to tak, že cena ještě není známa, takže se nakonec dostanou taky ke dvěma miliardám. Poslední věc na kterou nesmíte zapomínat, že částka 2,2 mld Kč pochází ze studie, nikoliv z vysoutěžené zakázky.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. Rado :

  109: Ono asi nemá smysl komentovat úroveň a rychlost českého stavebnictví. Furt jedni a ti samí hráči, žádný svěží vítr. Spíše byla zajímavá myšlenka, že se mohla postavit i druhá ranvej. Jako letecký nadšenec říkám supr, jako občan trpící na problémy dopravy v MSK se ptám proč. Spíše mě zajímá, jak podle nedávného tv šotu má vzniknout Velký Mošnov, jestli to už opravdu znamená rezignaci na to, že by sem létalo i více linek, protože pak se nemá stávající terminál už kam rozšiřovat.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Archerr :

  Rado: http://www.msk.cz sekce zastupitelstvo – materiály. Je tam vic info ale je to vlastně stavajici nabidka + 30 ha navazujici na malou rozvojovou zonu….. Hodně se tam věnuji železnični vlečce… V navrhu je i tunel pro vlaky….

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. Archerr :

  https://www.msk.cz/verejna_sprava/materialy.html?datum=2020-09-03

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. aggu :

  Archerr: Ten tunel pravděpodobně neprojde.
  Co sleduju poslední dobou je fakt, že v Ostravě mají velký problém náročná řešení složitých problémů. Často končí tak, že se náročné (dražší) řešení nedoporučuje a hodí do koše.
  A dost často taková rozhodnutí dělají místní kanceláře.
  Jsou města, která náročné a drahé projekty dělají – velmi rády.
  Jen tak…

  Thumb up 6 Thumb down 4
 17. Archerr :

  aggu: hlavně silně pochybuji že do oblasti male rozvojove zony a navazujici oblasti povede nějaká trať….uvidime co město vybralo za investora pro malou rozvojovou plochu :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Rdm :

  Tak alespoň ta nákladní přeprava roste https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/letiste-ostrava-ziskala-treti-nakladni-linku-20200915.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. vojta :

  Nové spojení Ostravy se světem přes Varšavu odstartuje i přes největší krizi v letectví již 25.10.
  https://www.facebook.com/letejmezostravy/posts/3586888641373635

  Thumb up 8 Thumb down 0
 20. aggu :

  vojta:
  Letenky: https://www.lot.com/cz/en/
  Ceny při včasné koupi od 886,-
  Odlet brzo ráno !!! Většinou 5:25, občas 7:55.
  Létat se bude komerčním jetem: https://www.embraercommercialaviation.com/commercial-jets/e170/
  Tohle je to nejlepší co Mošnov může mít. Zatím.
  Velká škoda toho covidu.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 21. Jarsen :

  Aggu:Nejsi ty tak trochu trapná opička?

  Thumb up 1 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.