Proměny Ostravy #415

Dnes již neexistující kino Horník v Ostravě-Kunčicích na ulici Holvekova.

2020

zdroj historické foto: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Jé, to byly časy, tohle a ještě Slezan v Michálkovicích byly naše oblíbená kina když jsme se snažili dostat na něco nepřístupného, namátkou, třeba tohle https://www.csfd.cz/film/145066-milion-vrahovych-oci/komentare/ Kolikrát v těch špeluňkách byli rádi, že někdo došel a tak nám to prošlo spíš než třeba ve Vesmíru či Elektře ale stejně jsme nejvíc chodili do Svobody, v 13:30 za 2 Kčs na balkón :-)
  Když člověk vezme, že v Ostravě bylo asi 15 kin…

  Thumb up 10 Thumb down 6
 2. něgdo :

  Horník byl v Kunčičkách, ne v Kunčicích.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Fanda :

  něgdo: Máte pravdu.Naproti tohoto kina, které se zbouralo někdy před dvanácti lety, jsem pracoval v jedné firmě.Chodil jsem od autobusu z Vratimovske ulice kolem stadionu pěšky do této firmy.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 4. Adam (ten hodný) :

  Crazym: to s tím počtem kin máte asi pravdu, dnes jich je zlomek. Na počty sálů to je zhruba stejně jako dnes. Spíš bych řekl, že je jich teď více.
  Druhá věc je, že kino bylo v téměř každé větší vesnici, a tam je dnes samozřejmě útrum

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Aleš :

  Tak jsem trochu zavzpomínal a napočítal jsem jich rovných dvacet. Výčet je bez záruky: v centru jsem napočítal 6 kinosálů (Vesmír, Máj, Elektra, Kino náročného diváka, Svoboda a Slavia), v Porubě 3 (Dukla, Zdar a Vlast), ve Vítkovicích také 3 (Mír, Jas a Moskva), v Zábřehu 2 (Luna a Lípa), v Hrabůvce také 2 (Vítek a Edison), na Slezské 4 (Horník, Oko, Odboj a Slezan).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. aggu :

  Pokud počítám 1 kino jako velkou místnost, kde jsou židle, ve předu plátno a hraje tam film, tak jsem v dosahu MHD napočítal 23 kin.
  Z toho CinCity a Cinestar po 8 sálech.
  To není špatné.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. Johana :

  Aleš: Ještě tady bylo krásné kino Alfa (později Družba) na roku Veleslavínové a Nádražní.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Crazym :

  aggu: Není, kin a sálů po Ostravě dost ale jak si tak matně vybavuji, tak jsem byl naposledy v kině tuším v roce 1993 ve Vesmíru na Mlčení jehňátek. Od té doby jsem neměl potřebu, buď kdysi nebyl čas nebo později do dneška si vše co chci vidět pustím doma. A abych pravdu řekl, tak kina mě ničím nelákají a multikina už vůbec ne a to mám dvě „v dostřelu“. Asi jsem zpohodlněl a haldy kolikrát otravných lidí pohromadě mi lezou na nervy :-)

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. Fanda :

  Já jsem měl vždy za to, že v Ostravě bylo předtím 17 biografů, teď jsem se dozvěděl díky pamětníkům že jich bylo více.Zase jedna dobrá informace k historii kinematografie v Ostravě.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 10. Crazym :

  Kecko, použil jsi strejdu Googla, bez něj by jsi byl víš kde :-) https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/elektra-svoboda-dukla-edison-na-ostravska-kina-pametnici-nezapomenou-20140331.html
  Ale kdyby jsi ho použil důkladněji https://kinomaniak.cz/kina/mesto/ostrava mohl jsi machrovat víc ty dobrá informace :DD

  Thumb up 1 Thumb down 13
 11. Tom :

  Nejlepší kino v Ostravě je pro mě jednoznačně Minikino s pivem po filmu. Ale je pravda, že do kina se chodí málo. Většinau filmů si pustím doma.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.