Rekonstrukce vnitrobloku Živičná

Aktuální informace k rekonstrukci vnitrobloku Živičná v centru Ostravy.

Na popud čtenáře jsme byli upozorněni, že v rámci „rekonstrukce“ hodlá MOaP ze zeleného vnitrobloku vybudovat velké parkoviště. Stavební úřad na námitky obyvatel nereagoval. Viz. v článku Destrukce vnitrobloku Živičná. Po zveřejnění námi a obecné medializaci byl projekt přepracován.

Je zajímavé, že po tlaku obyvatel se místo stání pro kontejnery v původním projektu může v tom novém objevit dětské hřiště.
zivicna zivicna zivicna

Původně navrhovaný stav:
zivicna

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  No to si pomohli :-) Budou mít dětské hřiště pod okny uzavřeného bloku paneláků, skvělé místo na hraní a vycházky s dětmi zhruba 500 metrů od největšího parku v Ostravě :-) Ale pak si budou stěžovat, že nemají kde zaparkovat :DD A potom z důvodu nedostatku parkovacích míst zas město napadne je pro rezidenty zpoplatnit aby přece vyhověli jejich stížnostem, vždyť tu jsou přeci pro ně :DD
  Vyrostl jsem v ulici kde nebylo kus zeleně a nikdy ani jako malé dítě jsem neměl problém si dojít do nejbližšího ale i vzdálenějšího parku se vyřádit když mě to náhodou v tom městě nebavilo. To jsou ti lidi fakt tak shnilí a vychovávají k tomu i své děti? A to nemluvím o tom randálu co tam bude když už se jim tam nějaké ty děti na tom placu ohraničeném paneláky sejdou, budou si stěžovat zas na něj? Možná by si měli ujasnit kde bydlet, protože chtít vzduch a prostředí jako na dědině a komfort města jaksi nejde dohromady, vždy to bude kompromis kdy platí něco za něco.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. thvari :

  Crazym: když to vzešlo z jejich iniciativy, tak snad bude klid. Poupravil bych vaše tvrzení – lidé chtějí pod iluzí těch paneláků postavených místo historických domů bydlení jako někde v Porubě (velké sídliště, dost parkování, zelených ploch i hřišť, dostupnost všech služeb doslova „za rohem“), ale toto je centrum a některé věci tu fungují opravdu trochu jinak než na „sídlišti na okraji města“.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Původně navrhované parkoviště mělo sloužit pro návštěvníky Hornické polikliniky. Ne pro obyvatele.

  Mimochodem, i zde se jako na Fifejdách, či Šalamounu plánuje zpoplatnění. Ale MOaP o tom ještě nemluví.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: V tom původním návrhu bylo taky dětské hřiště. A dokonce dvakrát větší. Momentálně je tam taky sice nevymezený ale hrací prostor. Je vidět v tom původním návrhu. Myslím že si to ti lidi pohnojili sami – takhle nebudou mít ani parkovací místa ani vyhrazené místo pro kontejnery.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Jako místní k tomu můžu něco říct. Za prvé je problém, že to je lidem opět celkem jedno. Pár lidí se najde, kteří chtěli úpravy, změnu, ale ta většina na to kašle, bohužel ti mladší. To první řešení bylo šílené, protože by ve dvoře nebyla žádná zeleň a byl by z toho buzerplac. Jsme rádi, aspoň za změnu v počtu parkovacích míst a zásahu do zeleně v omezené míře. Dětské hřiště bohužel v místě nechtěli majitelé přilehlého domu, báli se zvýšeného hluku z dětského hřiště! Tím pádem se dalo na nesmyslné místo do úplného stínu, vedle výměníku a kousek od cesty. Osobně než toto, tak ušetřím a na pískoviště nebo co to bude se úplně vykašlu. Ohledně kontejnerů tak to byl úplný nesmysl, protože Slavíčkova ulice je úzká, běžně na ní parkují auta napravo i nalevo, takže si nedovedu představit chudáky popeláře jak tam šaškujou. Druhá věc je, že neustále jsou ty popelnice otevřené, lezou do toho humusáci, vytahujou bordel ven. Celý ten problém parkování v lokalitě je tristní stav Slavíčkové a Křižíkové ulice, kde jednoduchými úpravami lze udělat šikmá nebo vodorovná stání. Bohužel se MOaP není schopen domluvit s RPG, která je majitelem pozemků a Zdravotnickým ústavem. Zkrátka o vzhledu rozhodla menšina, většinou starší lidé, protože mladí na to kašlou. Začarovaný kruh :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.