Náměstí Svatopluka Čecha

Fotografie dokončované rekonstrukce tramvajových a trolejbusových zastávek na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze.

Zastávkový mobiliář, který v době pořízení fotografií nebyl ještě dokončen, je konečně v decentní barvě a je sladěný. Co však kazí celkový dojem je použití reflexních prvků na sloupcích. Pro porovnání jsou na konci články uvedeny aktuální fotografie obdobné zastávky v centru Brna. Bez reflexních prvků.
Jsou v Ostravě horší, hloupější řidiči? Neschopní řídit na velmi dobře osvětlené ulici…?

Pro porovnání obdobná zastávka v Brně. Slouply jsou bez reflexních prvků.

Související články


Komentáře

 1. 109 :

  Mimochodem, nedávno byl kus nové cesty znovu rozkopán…

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. Lukáš A. :

  Výluka skončila tuším 19. června, od té doby se tam toho moc nezměnilo. Na obou zastávkách visí papír, že jsou do odvolání mimo provoz z důvodu dokončovacích prací. Téměř tři měsíce… Ptal jsem se na DPO – údajně je nutná ještě kolaudace ze strany magistrátu a drážního úřadu. Termín raději nezmiňovali :-) . Minulý týden přibyly dočasné zastávky pro trolejbus a autobus – zhruba v úrovni samotného náměstí. Přijde mi to trochu jako Kocourkov. Ale třeba se jednou dočkáme a s velkou slávou rekonstrukce skončí :-)

  Thumb up 17 Thumb down 0
 3. Tom :

  Zastavky teď budou šedé? Vypadá to dobře.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. aggu :

  Ty sloupky jsou… ošklivé. Reflexní prvky jsou odraz doby. Zblbli jsme.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 5. Jiří :

  Za mne mi více než ty reflexní prvky vadí asi to, že na zastávce nebo poblíž chybí přístřešek proti dešti. Jinak ta šedá barva vypadá fakt super oproti Naší běžné modré barvě.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 6. adamous :

  Jiří: Prvni, co me taky napadlo … kde je nejaky pristresek

  Thumb up 10 Thumb down 1
 7. Cyklista :

  reflexní prvky bych neřešil, jsou docela decentní. Spíše mi chybí jakýkoliv přístřešek, digitální informační panel a varovná světla na nástupní hraně….

  Thumb up 19 Thumb down 1
 8. A :

  A mimochodem stále bez stavebního povolení, na cestě hrby… nová doba, žádná odpovědnost? Ve Svinove rozkopali novou zastávku bus, vloni opravenou, to se déjou véci, ten dopravní podnik je naruby!

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. Jenki :

  Autobusové zastávky na Svinovských mostech nejsou Dopravního podniku. „Hrby“ na Náměstí Svatopluka Čecha taky nejsou Dopravního podniku. To jen tak na doplnění.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 10. Ano :

  Pro doplnění: Považoval bych za podstatné stavební povolení, ale možná dnes už ani ne,jak je vidět…a hrby jsou mezi úpravami,které byly prováděny v rámci stavby DP,trošku komplexní pohled mi tady chybí… A ve Svinove,máte pravdu,to je úplně jiná, to je obrázek hospodaření současných politiků a městských organizaci,nebo předvolební kampaň za naše penize. Jistě také potřebná stavba a moderní dopravni řešení.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Doplnění :

  Ještě pro doplnění:o Svinovských mostech nebyla řeč, kope se Nad Porubkou…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.