Rekonstrukce sportovní haly VŠB-TUO

Vysoké školy by měly být synonymem pro rozum, logiku, myšlení při práci, estetiku, rozumných návrhů a mnoho dalšího. To se však již delší dobu nedá říct o kampusu Vysoké školy Báňské v Ostravě-Porubě. Tak jako většině areálů v Ostravě zde chybí jednotná koncepce rozvoje. Posledním takovým příkladem je rekonstrukce sportovní haly. Výsledný stav je otřesný. Například nad detaily svodů se dá už jen pousmát.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

vsb

 vsb

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Ty návrhy fasád určitě dělají děti v rámci výtvarné výchovy na nějaké špatné ZŠ. Nedokážu si představit, jak někdo v potu tváře vymýšlí třeba ten zdobný prvek pod okny na fotce č. 3. A jak mu někdo příčetný za to dokáže zaplatit a o měsíc později s úsměvem přestřihnout pásku na grand opening.
  Aha, všem je to jedno.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. LK :

  původně jsem se moc těšil, že tato obludnost bude opravena, že se zruší nesmyslné sloupy a divná střecha. Výsledek je ten, že to bije do očí ještě více, než předtím. Proč tam někdo musel dát tyto vyblité barvy? Mám pocit, jako by použili barvy, které jim zůstaly po výstavbě školky (ta se nachází cca 70m dále). Vždyť v areálu se poslední budovy nebo rekonstrukce docela povedly, budova IET, Geologický pavilon, IT4I, FEI (když si odmyslím nedostatky v dispozici na které by se dala napsat zajímavá slohovka). Ale ty dvojité svody to stejně zabily, byla potřeba asi vyfakturovat 2x více svodů… Má někdo vůbec nějaký nápad (i sebeblbější), proč by někdo chtěl tyto dvojité svody použít a pak je svedl do jednoho úzkého hrdla?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. aggu :

  LK: Třeba budou vědět tady: http://www.bystrongroup.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je to hrozné. A chybí jen opravdu málo k tomu abych napsal že je to horší než hrozné. Byla to taková hala bez nápadu a byla to příležitost kterou prostě nevyužili.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Rado :

  Už před rekonstrukcí to nebyla žádná sláva, teď je to doslova havárka. Má to být tělocvična, ale to, co se mi na první pohled ihned vybaví, tak že to je tovární hala. Prostě laciné řešení, jak je v Ostravě zvykem. Co je ale zarážející, že se na FASTu již nějaký ten pátek učí architektuře a na půdě VŠB se objeví takový paskvil. Jak zde bylo napsáno výše, příležitost, která byla do puntíku promrhána.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. aldik :

  Teda nechápu, co je na výsledném stavu otřesného :O

  Thumb up 0 Thumb down 10
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  aldik: Nnooo že by všechno.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 8. Adam :

  Pokud se vám to nelíbí, tak prosím začněte své alma mater dávat peněžní dary, a ona si bude moct dovolit nechat kvalitně vyprojektovat nejen high-tech budovy, ale i rekonstrukci staré hnusné tělocvičny.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 9. Summerboy :

  Mne to teda prijde taky otresne. Estetika nula, lacina reseni a ta modra pristavba, nebo co to je, mi pripomina maringotku se sprchami pro delniky, jake zname z jakekoli vystavby dalnice nebo z jahodovych plantazi ve Skotsku…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. SpinJ :

  No celkově nic moc, ale to napojení VZT jednotky mě pobavilo asi nejvíc … To musel být odborná firma tedy …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Nimrod :

  Adam: To je laciný argument. Jak psal někdo výše, kdyby to zadali studentům, tak ti jsou schopni pod kvalitním vedením za minimální peníz vyprodukovat větší kvalitu, za to vám ručím.
  Takhle je to fakt otřes a je mi z toho smutno

  Thumb up 8 Thumb down 2
 12. Miv :

  Nimrod: Nic takového možné není. Jde o veřejné peníze a tedy je potřeba se promrhaly dle veřejných zákonů.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.