Rekonstrukce paty bývalé lávky přes Ostravici

I když to z počátku vypadalo jako demolice, tak se i takto zanedbaný kousek opravdu podařilo zachránit.

Původní stav.

Související články


Komentáře

 1. Alex :

  Groteska

  Thumb up 5 Thumb down 5
 2. Crazym :

  Může mi někdo vysvětlit k čemu se to opravuje? Jak tam začali, tak jsem si myslel, že to konečně odstraní když už nebyli schopni před 15 lety zachránit ten most a pak s velkou pompou a plácáním se po zádech o kus dál budovali Lávku Unie. To s nějakým přemostěním v budoucnu počítají nebo jen nemají co dělat s penězi? Nerozumím tomu :-(

  Thumb up 10 Thumb down 7
 3. aldik :

  Vrátí tam alespon ten most, protože jinak jsou zbytečně vyhozené prachy! Teda možná pár památkářů bude zase mlaskat blahem :D

  Thumb up 3 Thumb down 6
 4. Ričí :

  Lavička

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. jrov :

  to bude rozhledna … ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Petr :

  Naopak si myslím, že je to velmi citlivé a milé zachování jakéhosi „torza“, připomínka toho, že tam kdysi býval most a třeba naděje, že tam zase někdy bude. V Ostravě je spíše výjimečné zachovávat takovéto „hříčky“, takže palec nahoru!

  Thumb up 25 Thumb down 1
 7. Jiřík :

  Provizorní visutá lávka by tam byla super. Něco v adrenalinovém stylu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. Tano :

  Jiřík: Něco v adrenalinovém stylu? Co tak přes řeku natáhnout jedno lano a na každém břehu mít jednu dlouhou dřevěnou tyč? :-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Zpestření nábřeží opravou bývalé paty lávky je fajn. Mě by se na horní ploše líbila nějaká vykonzolovaná konstrukce s lavičkami a třeba prosklenou podlahou. Takový vysunutá vyhlídka :)

  I takto je tento počin moc fajn!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. Jiřík :

  Tano : Třeba lano. Cokoliv co oživí centrum. Klidně lano a na něm vlajky s nápisem OSTRAVA !!! atd…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 11. aggu :

  Opěry toho mostu/lávky jsou na úplně ideálním místě. Když vyjdeš z rohu Masarykova nám. (u Lesa) tak po Střelniční dojdeš nejkratší cestou přímo k řece a k tomuhle místu. Kde jinde by most přes Ostravici na Slezskou měl být?
  Je tu ale problém. Na druhé straně mostu byl kdysi sad (Stará Střelnice). Dnes je tam čtyřproudá městská dálnice na násypu (poděkujme komunistickým hlavám, „plánovačům“, za likvidaci Slezské) a dnes jako bonus i odpudivá krabice, jako památka na mokré sny politiků v devadesátých letech o hypermarketu na Slezské.
  Je to z plechu, dalo by se to rozebrat a asfaltové parkoviště okolo rozrýt…
  Dálnice i ta bouda musí zmizet. Pár kroků a jsi na Trojici v industriálu. Dalších pár kroků a jsi v hlubokém trojickém údolí (Mekka Ostravy). Ještě kousek a jsi na Emě. Sejdeš z Emy a jsi v ZOO. Úžasné věci leží v Ostravě doslova na chodníku. Ale těžko čekat, že je druh tvorů jako Palyza/Rykala/Svozil/nebo kdysi Maštalíř pochopí, natož zvednou a prosadí. Asi jiné plány. A primátor už skoro rok de facto mlčí.
  Třeba, jednou, až budou v Radě a Zastupitelstvu města rozumní lidé a angažují někoho, komu slovo městský urbanismus něco připomíná, a který by chtěl pro město, opět po 120 letech, něco udělat. A dělat to jinak než třeba projektant současné dehonestace Nádražní ulice.

  Thumb up 24 Thumb down 3
 12. ruda :

  aggu:
  Naprostý souhlas a palec nahoru.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. riltr :

  přesně tak, na druhé straně by rozbitím parkoviště a haly mohlo vzniknout rozšiření „hradního“ parku, který by mohl být alternativou ke komenským sadům, plus napojení na trojické údolí, emu a zoo by bylo super…otázka je, jestli v radě města či obvodu někdo uvažuje podobným směrem…jinak pokud by zde byl most přes ostravici postaven, navazoval by téměř přesně na podchod pod ulicí bohumínskou, takže by byl park jednoduše přístupný, jenom by to chtělo vybudovat taky protihlukové stěny, protože pokud má v dnešní době sloužit území jako odpočinková či volnočasová zóna, mělo by se automaticky počítat s odstraněním v městě všudypřítomného hluku z dopravy, ale mám pocit, že to už bychom po našich zastupitelích chtěli opravdu mnoho, ikdyž doufám, že někoho v budoucnu napadne alespoň zřídit tyto stěny v okolí Sl.O.hradu, protože takový Shakespear v doprovodu hučících tatrovek a spol. je sice originální, ale…;-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Já se ptal i proto, že jsem někde četl o propojení ulice Střelniční mostem na Slezskou, dokonce se s tím kdysi snad i počítalo jinak by tam soudruzi nestavěli ten most http://www.imagehosting.cz/?v=mostmcm.jpg na Bohumínské. Tak nevím, jsem jen hloupý malíř ale tak nějak se mi zdá, že dlouhodobé koncepce jsou pro místní urbanisty neznámým pojmem a po každých změnách na radnici se mění kurz nejen politický :-(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. johny :

  K nedalekému místu připojím jistou svoji historku. Jednou (cca před 5 lety) mě navštívila kamarádka, trošku nóbl styl, ale jiank moc prima holka. Chodili jsme celý den po městě, vzal jsem ji do Vítkovic a celou dobu jsem marně dumal, kam ji večer vezmu, aby se jí tam aspoň trochu líbilo a nebyl to kýč. Když jsme scházeli z haldy Ema, kam jsme se šli večer podívat na západ slunce, byl už jsem myšlenkově totálně v koncích. Na kraji Trojického údolí jsem si všiml jednu dosud neznámou restauraci – Stará kuželna. Vešli jsme dovnitř a bylo to tam jak někde na pláži, osvětlení venku, perfektní výzdoba, jídlo i obsluha. Byla z toho totálně unešená a já jsem měl safra kliku :-) Od té doby jsem se tam nějak nedostal, ale zdá se, že to stále funguje. Takže další opěrný bod, který doporučuju.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Marek :

  johny: a co, skóroval jsi nebo to byla kamarádka „zkur…vená“ a nedala ti? =))

  Thumb up 1 Thumb down 9
 17. acdlcia [msstavby.cz] :

  Lávka jak ji zachytil fotograf Miloš Polášek jehož výstavu Zmizelá Ostrava můžete nyní navštívit v Galerii výtvarného umění v Ostravě.
  http://www.enface.cz/images/image/tvar-mesta-06-82-lavka.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. aggu :

  Crazym: Celá Frýdecká je jeden velký nesmysl, který jedním ..bem smázl centrum Slezské, pravý břeh Ostravice a okolí Hradu. Tam nemá povrchová 4proudá silnice, vysoký most, násypy a monstrózní MÚK co dělat.
  Zbořit a začít znova. Co nejdál od řeky, třeba od Alexandra středem Zárubku a od okolí Hradu po Kamenec ideálně v zahloubení. Žádná velká doprava tam není s výjimkou krátkého úseku kolem Gagarinky. Oddechne si okolí Sýkoráku a Zámostí, uvolní se místo naproti Černé louky, uvolní se místo naproti Karoliny, naproti DOV, a Ostrava má ideální místo pro širší centrum, kolem dvou řek, na příštích 1000 let.
  Pak to začne mít smysl, může přijít Norman Foster a postavit tu lávku ;) Ale už je mu 80, tak rychle… ;)
  PS: Když už jsme u těch přiblblých mamutích křižovatek, primátor se nechal (1x) slyšet, že se připravuje rekonstrukce Frýdlantů, padla i cifra cca 140M.
  Od té doby tichá pošta…

  Thumb up 1 Thumb down 3
 19. thvari :

  aggu: bořit už to nemá cenu, tím ty historické domy a starou Slezskou Ostravy nezachráníme.

  Já bych to maximálnš zúžil na klasickou dvouproudovou silnici, pracoval bych s tím místem navíc, které by tím vzniklo. Nebo se přímo zaměřit na to údolí a pracovat a něco vytvářet tam.

  Ale přitom doteď není vyřešená Černá louka, což se zdála být priorita města. No, každopádně toho je fakt dost co zlepšovat v Ostravě…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. aggu :

  thvari:
  „historické domy a starou Slezskou Ostravu nezachráníme“
  To už ani nejde, Slezskou už zbuldozerovali komunisté. Ale dokud tam bude Bohumínská/Frýdecká/krabice, nic rozumného tam vzniknout nemůže a lávka by vedla do NIKAM. Ostrava prostě potřebuje druhý břeh.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. Bob :

  Slezska ma lepsi breh, sviti tam slunce hodne dlouho,pak Emu,ten zapad je tam fakt dobry,zoo,hrad,plno zelene,cyklostezky,rybniky,stehuje se tam dost movitejsich lidi,je tam Mittal a Homola,… ale nikdo toho obrovskeho potencialu zatim nevyuzil. Radeji se zpoplatni parkoviste pod estakadou,at uz tam nejezdi vubec nikdo.. Slezske chybi nekdo schopnejsi,kdo za ni bude bojovat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. Nimrod :

  JE dobře, že se to zachránilo, a kdo si myslel, že to vypadá jako demolice, tak asi zapomněl otevřít oči. Tuším, že existuje i projekt na celkovou rekonstrukci – každá opravená či nová lávka místo kolem Ostravice oživí!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Tady se využití jako cvičná horolezecká stěna přímo nabízí. Když už do toho vrazili ty prachy, tak pár úchytů a kotev by už je asi nerozhodilo a mohlo to mít alespoň nějaké využití. http://www.imagehosting.cz/?v=p8042861.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Crazym :

  Na druhé straně řeky pokračuje sranda s rekonstrukcí té druhé paty, nevíte někdo co z toho bude? http://www.imagehosting.cz/?v=pa107253.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Tak už se i ta druhá strana vylupuje http://www.imagehosting.cz/?v=pb117641.jpg a asi to stojí balík. Navrhuji oběma radnicím na obou stranách zapustit nějaké kotvy pro Slackline a můžou pořádat šou při každé možné příležitosti což může mít pěkný voličský potenciál :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.