Rekonstrukce objektu Suchdol nad Odrou

Dvanáct osob s duševním onemocněním najde bydlení a péči v Suchdole nad Odrou. Nová sociální služba, kterou bude provozovat krajská organizace Domov NaNovo, vznikla v objektu vily z konce 19. století, který prošel rozsáhlou přestavbou.

Celková rekonstrukce vily vyšla na 39 milionů korun, většinu nákladů pokryla dotace z Evropské unie. První uživatelé se do vily začnou stěhovat na začátku července. „Nová sociální služba nabídne zázemí a péči dvanácti uživatelům, kteří budou bydlet v celkem dvanácti jednolůžkových pokojích v pěti bytech. Život v takové komunitě je nejvhodnějším způsobem péče o osoby, které jsou kvůli svému duševnímu onemocnění na pomoc svého okolí odkázané,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

zdroj citace: msdenik.cz
zdroj foto interiér: FB Moravskoslezský kraj

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.