Rekonstrukce Národní domu

Město Frýdek-Místek vypsalo veřejnou zakázku ve znění „Rekonstrukce Národní domu a bývalého objektu Moravia banky – zpracování PD“.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování studie využitelnosti objektu Národního domu a bývalého objektu Moravia Banky, studie dopravní, zhotovení jednotlivých stupňů projektové dokumentace (PD) pro územní řízení (DUR), PD pro stavební povolení (DSP) a PD pro provedení stavby (DPS) s názvem „Rekonstrukce Národního domu a bývalého objektu Moravia banky – zpracování PD“ v rozsahu stanoveném příslušnými ustanoveními zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavebního zákona, vyhlášky č. 499/2006 Sb., o dokumentaci staveb v platném znění, vypracování plánu BOZP pro projektovou přípravu, výkon autorského dozoru po celou dobu realizace stavby.

Národní dům:

Sousedící budova Moravia banky:

zdroj: mapy.cz

Historický snímek:

zdroj: nasefrydeckomistecko.cz

Ještě v roce 2018 se mluvilo o rekonstrukci a propojení objektů Novou scénou Národního domu od Evy Jiřičné. Zdá se, že z tohoto záměru sešlo.
Viz ZDE.

zdroj: zakazkyfm.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. vojta :

  Přístavba národního domu podle arch. Evy Jiřičné je stále ve hře, rozhodovat budou občané v referendu při podzimních krajských volbách. Na výběr bude mezi právě onou přístavbou a rekonstrukcí kina Petra Bezruče dle již v minulosti vyhlášené arch. soutěže. Bohužel, město upřednostňuje rekonstrukci kina, a to kvůli výrazně levnější ceně a arch. soutěži.:(

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. Marián Kyral :

  vojta: Tak referendum nebude. Nevím, jestli to je dobře nebo špatně.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Mark :

  Marián Kyral: Řekl bych, že rozhodně dobře, takhle je alespoň nějaká šance, že by se mohla přístavba ND realizovat. V diskuzích to totiž vypadalo, že je drtivá většina lidí pro rekonstrukci kina PB, i když ani pořádně nevěděli, jak je která varianta finančně náročná (a tím nemyslím jen náklady na rekonstrukci/výstavbu, ale i provoz) a která je lépe využitelná (u kina PB by bylo nejspíše hodně kompromisů a technických omezení, které by v novostavbě pochopitelně nebyly).

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.