Komentáře

 1. balde :

  nevíte proč dělali nový i ten parking? Nepřišel mi nějak zničený, teda pokud nenavyšovali počet míst.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. PC :

  balde: Myslím, že se tím i prezentují, že u prodejen nového typu dělají širší parkovací místa. Když porovnám starý a nový Lidl v Porubě, tak to tak skutečně je…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. balde :

  PC: díky za info

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Michal :

  U Kauflandu na Karolíně dělali taky nové parkoviště, ikdyž staré bylo celkem OK. Nicméně to ten chytrák, co to plánoval, nějak nedomyslel. Hlavně co se týče těch stromů. Ono totiž je to parkoviště mírně ve svahu směrem ke Kauflandu a kdyby ty stromy byly v zahloubených dirach (podobně jako jsou myslím na pěší zóně od k Madarykáči) a voda svedená k těm stromům, tak by vyřešili 2 problémy naráz – odvod vody, závlahu stromů. Takto musí vodu svádět do kanálu a kolem stromů je vyvýšený obrubník, takže se tam voda nedostane a stromy vypadají jak vypadají. Pak ještě přijdou po zimě nějací matláci a ostrihají stromy skoro na kmen, že mají velký problém se z toho vzpamatovat (proto ty prázdné místa).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  PC: balde: Hlavně proto že je ten nový Lidl o 90° otočený oproti původnímu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. aldik :

  Ale záchody už tam nebudou :D Jedna známá, co pracuje v Lidlu říkala, že už je škrtli z nového konceptu prodejen. Asi zjistili, že Češi jsou prasata a taky to stojí moc peněz. :D

  Thumb up 3 Thumb down 10
 7. Fanda :

  Michal:Je i možné to, že už společnost Kaufland začíná rezignovat na svůj market na Karolíně.Kdyz už opraví parkoviště,aby se neřeklo,tak snad už nebudou mít zájem provozovat tento market a prodají ten pozemek aby tam mohlo vzniknout něco adekvátního.Mit kousek vedle sebe dva markety v centru,to se jen tak nevidí.Kazdopadne ten nový Lidl v Zábřehu to místo více zkulturni, více než ten předešlý Lidl.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 8. oko :

  Lidl a Kaufland dva prodejní koncepty pro různé cílovky, ale ve výsledku to vlastní jeden majitel (Schwarz Gruppe ;)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Michal :

  Fanda: Neřekl bych, že by tam byla tendence rezignovat, protože překopali i Kaufland samotný – tj. celkově koncept a rozestavení interiéru prodejny.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. skelet :

  Fanda: Budova na Karolíně nepatří KFL, ale jsou tam v nájmu. Takže ne všechny investice v rámci modernizace tam šly za KFL.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Fanda :

  Michal:Podle mne to už začíná mít tendenci,jak říkáte rezignovat, protože by investovali více peněz do objektu a parkoviště.Ze překonali Kaufland nějakým konceptem a rozestavěním interiéru prodejny,je normální běžná věc, která se děje v kterémkoliv marketu i dvakrát za rok.skelet: Nevím bohužel komu ty pozemky a ten objekt patří,ale pokud se postaví budovy v okolí+se opraví Frýdlantské mosty,tak nebude asi velký zájem,aby to dál takhle fungovalo v této podobě.Navic, když se má propojit centrum města s DOV,tak bude tenhle komplex spíše překážkou.Lepsi by bylo postavit na tomto pozemku objekt více reprezentativní, například s restauracemi, obchody, službami a agendou.Samozrejme s novým a větším ÚAN em.Je to přeci jen důležitý dopravní uzel v centru města.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. Chudáci obyvatelé :

  Když postavili starý Lidl a propojili Jugoslávskou s Vyškovickou tak se provoz mnohokrát znásobil.Klidné sídliště bylo minulostí. Teď s novým Lidlem přišli obyvatelé i o značný počet parkovacích míst,když bude akce ve sportovní hale,není šance zaparkovat v okolí jednoho km.Kravál a prach celý den

  Thumb up 1 Thumb down 12
 13. Crazym :

  Chudáci obyvatelé: Co to meleš? Vždyť Lidl se tam stavěl někdy v roce 2002-3 a křižovatka tam byla. A klidné sídliště? Nebuď k smíchu :-)

  Thumb up 10 Thumb down 8
 14. Chudáci obyvatelé :

  Crazym:
  Ty meleš ,já tam bydlel v r.1981,Jugoslávskou propojili s Vyškovickou až při stavbě Lidlu.Zaplať pánbu že už tam nejsem.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 15. Rdm :

  Chudáci obyvatelé: Lidl stojí na okraji toho sídliště a má v podstatě přímé napojení na Výškovickou, takže krom blízkého okolí Lidlu, není moc důvodů, proč by se měl zvednout provoz kvůli jeho přítomnosti. To, že tam vzrostl provoz bude dáno spíše tím, že více lidí má auto a ten provoz prostě houstne v celém městě.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 16. DRJPJR :

  Podle leteckých snímků na cuzk.cz z roku 2000 tam ještě křižovatka není (https://postimg.cc/4KCH2L4M). Na snímku z roku 2003 – ve výstavbě spolu s Lidlem. To klidné sídliště mě taky pobavilo.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Tano :

  Já myslel, že se tady strhla debata o tom, že to dnes otevřeli a co mají v akci a ona se tu řeší křižovatka …. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 5
 18. Překopávání parkoviště :

  Parkoviště nejspíš překopávali i kvůli tomu aby došlo ke vsakování dešťové vody :) a možná i kvůli širším místům….

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.