Rekonstrukce mostu Palkovského

Jak tento tak i nedaleký most přes ulici Ruskou mají mostovku téměř připravenou pro pokládku horních vrstev a obměna povrchu byla provedena po celé ulici Plzeňské.

Související články


Komentáře

 1. Ondra :

  Co se týče rekonstrukci mostů, tak se rekonstruuje i jeden na Rudné a druhý na Ostravské.
  http://www.imagehosting.cz/?v=beznzvngn.png

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Aleš :

  Tak pokud ty rekonstruované mosty vydrží bez následné generální opravy alespoň polovinu doby, co sloužily, budu to považovat za úspěch.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. fero :

  Dobrý deň. Ten kto písal komentár k tým fotkám je v stavebníctve dosť mimo. Mostu Palkovského podľa fotky chýba do pokládky „horných vrstiev“ ako to nazval autor, teda ešte kus roboty. (osadenie bočných rímsových prefabrikátov na mostných krídlach, vybetónovanie obojstrannej rímsy na mostovke a prechodových oblastiach, vlepenie kotiev do hotových a vytvrdnutých ríms a následné osadenie zábradľoných zvodidiel na moste a prechodových oblastiach, zrealizovanie odvodňovacieho prúžku medzi rímsou a ložnou vrstvou na mostovke pre odvodnenie izolácie mostovky, zaizolovanie prechodovej dosky asfaltovými pásmy a ich ochranu liatim asfaltom atď. To samé platí o druhom moste na ul. Plzeňské nad ulicou Ruská a ešte k tomu je potrebné dodať, že tam asi podľa fotky nie sú ešte osadené ani mostné závery ktoré následne treba ešte obetónovať a pretiahnuť izolácie z mostovky a tiež z prechodovej oblasti na mostný záver. Takže roboty hodne a teda pri tom, že sa má počasie budúci týždeň ešte viac pokaziť tak to bude zázrak ak to všetko do konca roka stihnú. A i keby to stihli, tak to dorobia v rozpore zo všetkými možnými TKP, ZTKP, normami a predpismi ktoré platia pre stavbárov. Stavil by som sa, že sa to do roka potom bude muselo opravovať vrámci reklamácie. HOW dohovoril som.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  fero: ok, dekujem za upresneni. jestli o tom zvladnem informovat, tezko rict, kazdou uzavirku mostu neregistrujem, ale ctenari mozna upozorni, pokud to tak dopadne..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  fero: To co popisujete (betony, zábradlí…) je myšleno těmi horními vrstvami mostovky, protože ta spodní část je podle mého názoru dokončená. Asfaltový povrch jsem tím nemyslel. Nejsem stavař proto používám jednoduché popisy ať tam nejsou jen fotky. Text k příštímu fotosetu bude znít asi takto: „Horní části mostovky jsou dokončeny a připraveny pro finální asfaltový koberec…“

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. fero :

  Nikoho som samozrejme nechcel uraziť, iba som chcel ľudí, ktorí o tejto problematike píšu na tejto stránke uviesť na pravú mieru. Z popisu fotiek by si obyvateľ Ostravy, ktorý v stavebníctve nie je zbehlý, mohol myslieť, že je hotovo a budúci týždeň bude Plzeňská ulica v prevádzke. Samozrejme že sa dá stihnúť všetko, no určite to bude na úkor kvality, pretože všetko sa bude realizovať už pri zhoršených poveternostných podmienkach a určite zhotoviteľ nebude schopný dodať protokoly na predpísané skúšky na jednotlivé konštrukčné vrstvy a celky pred koncom roka (napríklad pre betóny na rímsy sa vydávajú po 29dňoch od betonáže a tak ďalej). Ináč delenie mostu je z pohľadu stavebného na: zakladanie, spodná stavba, nosná konštrukcia, mostné vybavenie, príslušenstvo mosta, terénne úpravy okolo mostu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  fero: Však v pohodě. K žádnému urážení nedošlo. Popsal jsem to prostě očima elektrotechnika a rád se nechám poučit protože každý den se člověk učí něco nového. S nekvalitně odvedenou prací se při focení setkávám na můj vkus až příliš často (viz třeba škola ve Vratimově kde používali na zateplení nějaké staré polystyrenové desky oloupané nejspíš z jiné stavby) a to je špatné. Ale není to jenom tady. Jako servisní technik se někdy setkávám s takovými zvěrstvy které vychází přímo ze satanovy zadní části.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Davidb :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Ahoj, můžeš to o ZŠ Vratimov nějak doložit?
  Zmínil bych se o tom na zastupitelstvu.
  Dík David

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Davidb: Tohle má do kvalitně odvedené práce dle mého názoru hodně daleko.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.