Cyklostezka Stará Ves – Košatka

Obce Stará Ves nad Ondřejnicí a Košatka propojí cyklostezka.


zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. LoLec.CZ :

  To vymýšlel nějaký ichtyl od stolu? Ten klikyhák ve variantě 1 je naprosto mimo, vzledem k tomu, že hned za mostem cesta pokračuje opačným směrem. Nikdo tam zajíždět nebude a každý to vezme po cestě. A ty přejezdy skrz cestu jsou taky pořádný úlet. Kdyby tady raději pořádně zpevnili povrch cesty, udělali nový koberec kvalitní (protože zde často jezdí těžká zemědělská technika), udělají milionkrát lépe.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Xavier :

  Uáááááá, už je to tady zase. Automobilově nevytížená komunikace, po které jezdím 20-30x ročně na kole, bez jakéhokoli problému, stejně jako mnozí jiní cyklisté, které tam potkávám. K čemu cyklostezka? Asi jen proto, aby to někomu syplo pár melounů, co? Rozhodně jsou místa, kde by cyklostezka přišla více vhod.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 3. Ondřej :

  Přesně tak, radši oprava silnice, která je v některých místech dost žalostná, než nepotřebná cyklostezka.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Tomas T. :

  Xavier: Ondřej:
  Už se to zde psalo asi 1000krát. Nelze využít peníze z jednoho rozpočtu na jiný. To je to samé jako by jste řekl: „Na co opravené cesty, když důchodci nemají na jídlo. Kdyby místo toho raději zvedli důchody.“
  Prostě každý obor má nějaké přidělené prostředky. A je jen na radních, jak se rozhodnou, že s nimi naloží. A jestli je cyklostezka jediné co je napadlo, jak zpříjemnit pobyt víkendovým turistům, je to smutné, ale je to tak. Nehledě na to, že je zde také otázka, jestli daná komunikace je vůbec spravovaná obcí, aby ji mohla opravit (v této obci se tolik neorientuji).

  Thumb up 1 Thumb down 5
 5. Ondřej :

  Tomas T.: Příště tedy napíšu jen slovní spojení ..Vyhozené peníze.. ať to nikomu po 1000 neopakuji!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Vašátko :

  Ono to není jen o cyklistech Tomáši T. Peníze jsou využívány i pro občany. Košatka patří pod Starou Ves a dost dětí dojíždí z Košatky do Staré Vsi na kole. Také občané si jezdí vyřizovat věci a nakupovat do StVsi. Protože autobusy nám tu moc nejezdí. Takže oni radní nemuseli zrovna myslet na víkendové cyklisty, když toto plánovali.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. via :

  Raději bych viděl lepší propojku Košatky s Proskovicemi, poněvadž ta hlíněná kamenitá traktoračka po dešti není zrovna to, co bych od víkendové projížďky chtěl.
  Ještě by Jistebník konečně mohl vyasfaltovat rozbité traktoračky do Klimkovic, čímž by vznikl skvělý okruh po jihozápadní straně okolí Ostravy.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Crazym :

  Nevím jak vy ale já mám s touhle cestou špatné zkušenosti, úzká stromy lemovaná cesta http://www.imagehosting.cz/?v=starovesk.jpg na které jsem se necítil nijak bezpečně když jsem potkal jedno auto natožpak když se tam potkaly dvě což se mi taky stalo a to nemluvím o něčem větším než osobák. Nejsem žádný příznivec cyklostezek, radši jezdím terénem ale myslím, že tady to smysl má, já nemám žádný problém v krizové situaci zmizet mimo cestu i v rychlosti ale děcka či normální lidi s kolem směřující na nákup asi těžko a samostatná stezka je tam nejbezpečnější i pro chodce. Nevím co se vám furt nelíbí, když se nic nedělá remcáte a když jo brblete taky ale zapojit se do občanského života či dokonce do správy věcí veřejných či společných to ne, to pak když hledám kohokoliv na cokoliv, je ticho po pěšině nebo spoustu důvodů proč to nejde :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Jirka :

  Dobrý večer. Je lehce smutné když si někteří myslí, že jen oni jsou ti správní a jediní cyklisté. Vyjeli jste si pánové někdy na kole s dětmi, nebo se svými (starými) rodiči? Ne kvůli 150km za den a rychlostním rekordům, ale na nákup, do kostela, do školy… Míjeli jste se pravidelně na téhle super úzké cestě s autobusem, jo ale pardon, vy jste na 100% stabilní, tohle vás nerozhodí… Kdyby byli v téhle republice normální ohleduplní řidiči a neexistovali cykloteroristé, co se neohlíži na nic a na nikoho, protože oni jedou, tak by se dalo polemizovat. Ta cyklostezka je potřebná, protože opět propojí dvě obce pro ty, kteří se nevozí jen v autě. A mimochodem, stezka mezi Proskovicemi a StVsí chybí také.
  Ohledně variant, jak už to bývá, žádná není ideální, asi nejhorší je ta č 2 kvůli tomu přechodu…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. LoLec.CZ :

  Jirka: souhlasím. Spíše jsem to myslel tak, že je blbost postavit paskvil s přejezdy/přechody nebo nesmyslnou objížďku. A že pokud to tak dopadne, určitě se nakonec najde spousta „cykloteroristů“, kteří než aby cestu několikrát křižovali nebo nějak zajížděli do klikyháků, pojedou rovně po cestě jako dosud a tím celá cyklostezka postrádá na významu. A mimochodem k argumentu spojení dvou částí obce, tomu taky naprosto rozumím, ale právě z tohoto důvodu by naopak mělo jít spíše o cyklostezku kombinovanou s chodníkem pro pěší. Nebo se pletu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jirka :

  To LoLec.CZ: Ano, souhlasím, že jak objížďka, tak přejezd velmi snižují reálné využití stavby. A ano, chodník vybudovaný společně „při jednom“, to by bylo také super. Děkuji, máte pravdu.
  To all: Je zde někdo, kdo by to mohl nějak ovlivnit, pomoci? Bylo by hezké, kdyby raději pokáceli trochu více dřevin (a třeba je na oplátku nahradili zasazením jiných a jinde) přidali pár (z krátkodobého pohledu) finančně náročných terénních úprav a vytyčili tak komunikaci, která bude místním i přespolním sloužit dalších x generací…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. oxygens :

  http://www.staraves.cz/soubory_texty/203_1-starovesky_zpravodaj_4_2018_web-pdf.pdf strana 4:
  Cyklostezka Stará Ves n. O. – Košatka
  Dne 27. 11. 2018 bylo vydáno stavební povolení na 1. část cyklostezky Stará Ves – Košatka. Bude probíhat výběrové řízení na zhotovitele stavby, cena stavby je asi 2 mil. Kč. S realizací počítáme v průběhu roku 2019.
  Ing. Dalibor Dvořák, starosta obce

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Oxygens :

  Uz se stavi.. tak treba uz letos se projedeme:-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.