Zimní stadion Bruntál

Město Bruntál chce stavět nový Zimní stadion, rozhoduje se mezi dvěma projekty.

Již mnoho let se v Bruntále hovoří o výstavbě zimního stadionu. V současnosti nabývá možnost výstavby reálných podob. Výstavbou zimního stadionu se na svém posledním zasedání podrobně zabývali i městští zastupitelé. Jan Urban, městský zastupitel, referent České unie sportu Bruntál: „Všichni víme, že Bruntál zimní stadion potřebuje, že si ho zaslouží a už se o tom několik let jenom hovoří. V každém případě to myslím sportovci určitě přivítají. Měli jsme tady už petici, respektive žádost mladých, kteří už by chtěli konečně také v Bruntále hokej hrát.“

Všichni se zatím shodují v jedné věci – stávající ledová plocha je nevyhovující a Bruntál potřebuje nový zimní stadion. Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Dá se říci, že tento projekt má mezi bruntálskou politickou i širokou veřejností jednoznačnou podporu. V tuto chvíli se ale vedou diskuse na veřejnosti i na zastupitelstvu, kde by zimní stadion v případě jeho realizace mohl být umístěn.“

Ve hře je výstavba haly se zimním stadionem nebo samotného zimního stadionu. Varianty umístění stadionu jsou také dvě. Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Varianty umístění zimního stadionu jsou dvě. Jedna počítá a umístěním v Kavalcově ulici v areálu SPŠ a druhá předpokládá umístění tohoto záměru do místa, kde se v současné době nachází zimní ledová plocha.“

Všichni zájemci se mohou zúčastnit ankety o umístění budoucího zimního stadionu. Hlasovat je možné na webových stránkách města.

Lokalita Kavalcova

Lokalita Rýmařovská

zdroj text: polar.cz
zdroj vizualizace: mubruntal.cz

Související články


Komentáře

 1. Infoš :

  Myslím že Bruntál má mnoho jiných problémů než je řešení zrovna takové věci jako je hokejová hala. Nevím na základě čeho si město stadión zaslouží a jaká jsou kritéria pro to, že ho město potřebuje, jak je napsáno v popisku. Myslím že to, co by mělo Bruntál trápit víc je vylidňování města, vysoká nezaměstnanost a špatné dopravní spojení jak na Polsko přes Krnov, na Opavu a také na Olomouc, což jsou všechno věci které spolu souvisejí. Nebo můžeme přidat k dobru i sociálně vyloučené lokality, jako je třeba ta která sousedí s variantou Rýmařovská, tedy areál bývalých kasáren. Mimochodem v místě varianty Rýmařovská je nekryté kluziště, které by při menších investicích do rekonstrukce mohlo městu prozatím stačit. Je to samozřejmě můj názor, nikomu ho nevnucuji, ale myslím že priority investic veřejných peněz by měli zrovna v Bruntále, což je region s jednou z největších nezaměstnaností u nás, ležet úplně na jiných místech.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 2. thvari :

  Infoš: Ale jak jinak může městská radnice ovlivnit nezaměstnanost a vylidňování města než zvyšováním jeho atraktivity jakožto místa pro život, k čemůž věci jako sport a kultura patří? Mi přijde, že vy vyjmenováváte věci, které buď nejsou v gesci radnice (dopravní spojení – o cesty 2. a 3. třídy se stará kraj, což je v případě Bruntálu Moravskoslezský kraj, takže můžete spíš kritizovat Ivo Vondráka, Jakuba Unucku a Lukáše Curylu), nebo které řeší soukromý sektor (zaměstnanost, tedy soukromé firmy, podnikání, startupy), nebo které rozhodují sami lidé (hlasují nohama, jdou jinam).

  Je to také jen můj názor, ale já s postupem radnice naopak souhlasím – nerozumím tomu, proč by fakt, že má Bruntál vysokou nezaměstnanost nebo vyloučené lokality (mimochodem nedávno jsem na idnes četl článek právě o investici do asistentů, kteří mají v soc vyl lokalitách působit: odkaz zde https://goo.gl/B3fgS6), měl znamenat, že se nebude investovat do věcí, které zvyšují životní úroveň těm, kteří ve městě žijí a zaměstnaní třeba jsou a možná mají i rodinu s dětmi, které chtějí hrát nejpopulárnější kolektivní sport v republice.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 3. Infoš :

  thvari: Jestli si myslíte že postavením hokejové haly se zvýší atraktivita města a lidé najednou přestanou odcházet, najdou práci a budou mít spokojenější život, tak je Váš pohled na realitu poměrně zkreslený. Tedy samozřejmě z mého úhlu pohledu.. Když lidé nemají co huby, tak těžko budou posílat děti na hokej, ale to samozřejmě trochu přeháním.
  Co se týče gesce radnice, tak jediná možnost, že se věci v Bruntále někam pohnou, je právě to že se v daných problémech bude město angažovat. Lidé jako Vondrák nebo Unucka mají Bruntál na salámu, protože tam nejezdí, neznají to tam a nakonec tam žije i mnohem méně lidí než v Ostravské aglomeraci, která je tím pádem více v jejich hledáčku, protože je to také více hlasů voličů a viditelnější úspěchy které si mohou připsat.. Zastupitelé města musí něco dělat pro to, aby se zlepšilo dopravní spojení, i když silnice samo město nevlastní. Musí tlačit na kraj a ŘSD aby s tím něco dělali, protože kraj sám a ŘSD už vůbec, se tím sami od sebe zabývat nezačnou.
  Na Bruntálsku se v podstatě od revoluce nic neděje, to vím z vlastní zkušenosti, protože odtud pocházím. Žiji teď v Ostravě a vidím jak se to město mění, sice někdy ne úplně rychle a ani 100% správně, ale věci se tu mění, obecně k lepšímu. Naopak na Bruntálsku jediná věc které se posledních 20 let řeší je Heřminovská přehrada, ale tím to končí..
  S dopravní obslužností souvisí i nezaměstnanost, protože pokud nebude rychlé spojení na Ostravu, Olomouc a do Polska, tak do toho regionu významní zaměstnavatelé nepřijdou (tím nemyslím jen montovny). Podporovat malé zaměstnavatele a živnostníky město také může, např. přípravou prostor pro podnikání rekonstrukcemi opuštěných objektů a jinými pobídkami.
  Podpora cestovního ruchu v podhůří Jeseníků by také mohla být úplně někde jinde. Proč se nebudují na Bruntálsku a Rýmařovsku cyklostezky, které by v zimě mohli mohli sloužit jako běžkařské trasy? Slezská Harta a její turistický ruch.. atd a mohl bych jmenovat další věci které může udělat každé zastupitelstvo. Ale realita je nakonec taková že někdo přijde s nápadem hokejové haly za desítky milionů, řekne že to Bruntál potřebuje a zaslouží si to (stále nevím z jakého titulu) a postaví se něco, co bude využívat 1% obyvatel města, ale mohlo by se z těch peněz vybudovat něco co by mohlo být k užitku celému městu. Hezký veřejný prostor, opravené chodníky, cesty, parky a městský mobiliář, kvalitnější školství, hromadná doprava..atd. Neříkám že hokejová hala je z principu věc špatná, jednou pro Bruntál určitě ano, ale nejdřív je v pořadníku potřebných věcí, které je třeba udělat a kterými se zabývat, několik stovek důležitějších věcí. A to vše chce nějakou koncepci a postupné, na sebe navazující kroky. Ovšem to obecně v našich samosprávách chybí..
  Jednoduše, bez hokejové haly to město bude fungovat dál, ale bez mladých lidí kteří po škole odejdou, protože v regionu neseženou práci, to moc dlouho fungovat nebude. Pracuji jako projektant, odešel jsem z toho regionu a vím proč. Nic (krom občas rodinného domku, nebo zateplení paneláku) se tam nestaví, takže nevím co bych tam dělal…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. blikanblik :

  Nabídnu ještě další pohled na věc, než kolegové diskutující přede mnou. Umístěním zimního stadionu sice Bruntál možná někdy bude mít zimní stadion, ale přijde tím o jedno menší sportoviště – což by se při umístění v lokalitě Rýmařovská nestalo. V lokalitě Kavalcova totiž zcela jistě dojde k zastavění menšího hřiště, na němž se dají provozovat sporty od malé kopané přes atletiku. A jak je již dříve uvedeno, kvalita života v Bruntále se výstavbou haly nijak nezlepší. Co třeba takový obchvat, o kterém se stále jen mluví?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. TOMÁŠ hOMOLA :

  Okresní město by mělo mít krytou hokejovou halu. Je ostudou města že vůbec provozuje kluziště ze 70 let minulého století. Nechápu jak někdo může kritizovat výstavbu nové haly. Nová krytá hokejová hala už měla v Bruntále stát už minimálně 20 let!

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.