Rekonstrukce kašny Smetanovo náměstí

Byla zadána veřejná zakázka na rekonstrukci kašny Smetanova náměstí v centru Ostravy.

Jedná se o celkovou rekonstrukci kašny. Kamenný obklad bude demontován vč. podkladních vrstev až na betonovou podkladní desku. Bude provedeno nové napojení trysek kašny z technické místnosti pod terénem. Nově bude proveden rovněž odvod vody z kašny do technické místnosti, poté budou doplněny podkladní vrstvy a provedena nová hydroizolace a nové vrstvy pod obkladem. Kašna bude poté opět obložena kamenem. V severovýchodní a jihozápadní části kašny bude upraven tvar kamenného obkladu (kašna bude mírně zmenšena). Severně od kašny bude zřízena nově nezpevněná plocha (záhon). Bude odstraněna betonová dlažba včetně podkladních vrstev. Bude doplněna nová zvýšená obruba mezi novou nezpevněnou a ponechanou zpevněnou plochou. Nezpevněná plocha bude vysypána substrátem, poté budou provedeny sadové úpravy.

kasna smetanovo namesti

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Ross :

  To je správné. Mohli by upravit okolí nového Kampusu, ať si študáci z Prahy a ze zahraničí nemyslí, že jsme hnusné město.
  Nejvíce to bude kazit výhled na Ostravici a Hotel Palace. Ale už i tam se konečně dějí věci.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 2. Crazym :

  No nevím, já bych ji spíš zvětšil a prohloubil, ať mají študáci možnost relaxu u bazénu po náročném zdolání té lezecké stěny ve dvoře před tím než po vyprání propocených triček v samoobslužné prádelně a posezení v kavárně vyrazí na svých kolech mezitím zaparkovaných v zabezpečeném prostoru do víru nočního života v centru velkoměsta a nemusí za osvěžením chodit až na koupaliště Masarykáč :DD Inu studovat dnes je stále víc a víc náročnější :-)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Ross: Co bude opravený Palace hýzdit? http://www.msstavby.cz/kampus-palace-foto-rekonstrukce-3-19-05-2016/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. kdojekdo :

  martin [msstavby.cz]:
  Pisatel Ross má pravdu, celý Hotel Palace se neopravuje, tudíž bude hýzdit.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Neopravena část nepřiléhá k náměstí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  Crazym: Studovat je orpavdu náročné – doakzuje to slogan na billboardu VŠ podnikání „Buď hrdina. Dostuduj!“ A ktomu je tam obrázek hasiče…Tak z toho by mě trefilo…

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.