Rekonstrukce dvora Matičního gymnázia

Dvůr Matičního gymnázia v centru Ostravy prochází rekonstrukcí.

Koncepční řešení tohoto prostoru již neodpovídá potřebám moderní vzdělávací instituce a lze je považovat za morálně a technicky zastaralé a v dané podobě nepoužitelné. Cílem je tedy vrátit území původní charakter náplně vnitrobloku – rekreační víceúčelovou travnatou a zpevněnou plochu s vybavením soudobým městským mobiliářem včetně herních a cvičebních prvků pro studenty gymnázia. Jedná se o především stavební úpravy komunikací a zpevněných ploch, vybudování tribuny, tzv. venkovní třídy, rekonstrukci fontány a pořízení venkovního mobiliáře (lavičky, stojany na kola, fitness cvičební prvky, stůl na stolní tenis atd.)

Autorem přestavby je Architektonická kancelář ARKOS.

Vizualizace záměru

zdroj vizualizace: hsfsystem.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.