Rekonstrukce domu U Cementárny

Ve Vítkovicích prošel rekonstrukcí další dům. V přední části sídlí hostel a v zadní části se nachází sídlo firmy. Pro fasádu do ulice byla zvolena decentní kombinace šedých odstínů a zelený dům je skrytý ve dvoře. Bohužel jen kousek odtud se nedávno rekonstruoval dům kde se nedokázali domluvit vůbec na ničem a výsledek je žalostný.

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Ten poslední dvojdomek je fakt hrůza… Zajímalo by mě, jestli se vůbec na něčem snažili domluvit, anebo si to prostě každý udělali podle svého už od začátku a žádná domluva se sousedy je ani nenapadla…

  Thumb up 7 Thumb down 2
 2. Simona :

  Summerboy, proč hrůza????? Mezi rekonstrukcemi obou domů byla prodleva několik let a my z domu vlevo jsme se právě jednohlasně shodli, že to co mají za fasádu vedle, opravdu nechceme!!!! Kde je psáno, že takto sousedící samostatné domy musí být stejné, nebo i jen podobné??? Mně se náš dům hodně líbí, je to nevšední a neokoukané. Šedých domů s červeným ohraničením oken je ve městě už hafo a nelíbí se mi ani jeden. Jsou jak přes kopírák.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 3. Marek :

  Klasické dilema: držet linii, ač „kýčovitou“ nebo naopak zvolit střídmost, ale pak to jako celek o to více bije do očí? Co je lepší? Žlutá polovina působí příjemněji (podle mě).

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Marek :

  V ideálním případě měli zástupci pravé poloviny domu přijít za druhou polovinou a domluvit se na budoucím celkovém vzhledu domu. Pokud se na to „šedivci“ vykašlali a jeli na vlastní triko, pak se není čemu divit, že vedlejší vchod zvolil svou preferenci barevnosti fasády a dům vypadá, jak vypadá… Co už, stalo se.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Simona: Mi se teda váš dům hodně nelíbí. Vždyť jste se nedokázali dohodnout ani ve vašem vchodě. V každém patře jiné okna a ta roleta tomu nasadila korunu, vypadá to hrozně.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. Michal :

  Ale je to nevšední a neokoukané!!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. thvari :

  Nechce se mi být přehnaně kritický, je to v podstatě dnešní český standard (polystyrén, barvy, plastová okna). Otázka jenom je, jak moc se tomuto standardu daří likvidovat původní vzhled domů a jestli je to potom velký průšvih (zničím dobře vypadající původní budovu, např. cihlovou), nebo jestli se zas tak moc neděje, jako to je nejspíš případ tady. Já si osobně myslím, že většina domů, a to i velmi obyčejných, včetně např. paneláků, vypadala před aplikováním novodobého českého standardu líp.

  Zdá se mi, že je to prostě móda a jedni se „opičí“ po druhých. Spousta lidí bydlí např. v takových těch komunistických kostkách z břizolitu, které se mi v původním vzhledu velmi líbí, ale lidé je nemilosrdně předělávají. Ta přestavba se někdy velmi povede, ale je to tak jeden dům z deseti… Pak to dopadá tak, že co není chráněno nějakou regulací, jako centrum Poruby, tak se nám nenávratně ztrácí. Nevím, těžko se někomu mluví do toho, jak kdo má bydlet a jakou barvu si kdo má dát na svou vlastní fasádu, ale přijde mi, že jsme země s poměrně hodně slušnou úrovní architektury, což způsobuje alespoň u mě to, že ten kontrast mezi tím, co je povedené a špičkové na straně jedné a tou obecnou lidovou tvořivostí na straně druhé je do očí bijící.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Simona :

  acdlcia [msstavby.cz]: Pravda, na oknech jsme se neshodli, páč jsme si je každý dělali na své vlastní náklady a v různých časech. Ale co se fasády domu týče, tam jsme byli ve shodě. Je fakt, že to bylo asi jediné, na čem jsme se shodli. Jinak je tu domluva s jednou sousedkou dost komplikovaná. Ale to neovlivním, bohužel. :( Jak píše Marek – co už, stalo se, už to nezměníme. Náš dům teď každopádně vypadá milionkrát líp, než před rekonstrukcí. A za to vděčíme naší správcové – nebýt jí, nebudem to mít nikdy, páč já bych se do toho asi nepustila.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.