Bruslařský In-line areál Vítkovice

Multifunkční areál se dvěma in-line dráhami za bezmála 87 milionů korun z pokladny se začne příští rok stavět ve Vítkovicích naproti Feroně. V komplexu budou dva uzavřené in-line okruhy, půjčovna bruslí a zázemí. Krátká dráha bude dvě stě metrů dlouhá a šest metrů široká, s klopenými zatáčkami a mantinely. Delší okruh pak bude dlouhý čtyři sta padesát metrů a široký osm metrů. Asfalt bude dodržovat přesné normy a na každé dráze bude pouze jeden jediný spoj.

Projekt vzniká v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Budoucnost Vítkovic. Odhadovanou cenu 87 milionů zafinancuje ministerstvo pro místní rozvoj a zčásti město. V současné době se dokončuje projektová dokumentace. Následně bude vybrán zhotovitel a stavět se začne příští rok. Otevřeno pro veřejnost by mělo být už na jaře roku 2014.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  palec hore!!! :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. mm :

  Tyto stavby tady budou jen a jen vítány a snad pomůžou udržet úbytek lidí z tohoto města či regionu, bravo.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Marek :

  vážení… uvědomujete si, do jakých míst je tohle navrženo? =)) Už vidím, jak tam lidé ze sídlišť jedou autem, či mhd, aby si zabruslili. No prostě jen ať se něco postaví(nějaká provize/úplateček)….

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. PetrP :

  A kde by jste to asi chtěl mít postavené?? Přímo pod barákem, aby jste nikam nemusel?? Velkých sídlišť je v Ostravě asi 5 a těžko stavět v každém takový areál, navíc, zabere dost plochy a to by zase všichni křičeli, proč zastavují plochu, kde můžou jejich pejsánci chodit kakat… Vždyť je to úplně normální, že se takové stavby budují na velkých plochách a je jen dobře, že se to okolí promění. pokud něco chci dělat, tak se musím tam dopravit, to je stejné jako u multikina, jako u zimního stadionu a pod…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. mm :

  Marek: Proč tady pletete nějaké provize/úplatečky, co to píšete za žvásty. Podle Vás by bylo lepší, kdyby tam bylo to, co tam je dnes, tedy kus ničeho. Není lepší to místo proměnit v něco hezčího, co přinese městu a lidem užitek. Vy máte pod domem poštu, kino, lékaře, zastávky, knihovnu atd, atd, nebo jste tak zhnilý, že by jste tam nedojel. Proč brblete „jen ať se něco postaví“. Vždyť to je přece jen a jen dobře. Když se tady nic nebude stavět, tak budete brblat, že se tu nic neděje. Zkuste někdy zapřemýšlet, než něco plácnete.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Tomas T. :

  Ja bych to postavil primo uprostred belaku, plovinu bych vykacel, a bylo by to uplne idealni :-D :-D :-D :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Marek: S kámošema ze Zábřehu chodíme hrát fotbal na Hulváky. Nejezdíme tam autem, a….. Sice nevím jaké je pozadí projektu, ale je to „impuls“ pro oživené v dané lokalitě.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Marek :

  Tomas T. :
  Ideální umístění bych viděl v tom běláku, na místech bývalých kasáren…. pravda, je to sice u hlavní cesty-plzeňské, ale to je i navržená varianta, pouze je to v jiném místě(u ferony). Zvolené místo by se spíše hodilo jako lehká průmyslová zóna a ne rekreačně sportovní areál. Navíc bělák je obklíčen sídlištěma, takže ideální pozice a ne někde na okraji. Souhlasím, že je zde spousta ploch, jenž vyžadují revitalizaci, ale cpát sportoviště mezi továrny? Mnohem logičtější mi přijde to umístit do nevyužívaného „zeleného brownfieldu“(a to ten areál po kasárnách je).

  mm :
  a k té provizi/úplatečku: když by se podobný areál umístil někdě v logickém místě(u bazénu v porubě, za futurem nebo v tom běláku), tak o tomhle nebudu mluvit, ale jak jsem řekl, umístit venkovní sportovní areál mezi „továrny“. Prostě rychle něco postavme, je jedno kde, hlavně ať se staví za našeho působení na „investicích/radnici“.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Tomas T. :

  Marek: Muj prispevek jsem myslel ironicky. Do belaku bych to nikdy nedaval. A to ani do kasaren. Belak je les a jakekoli upravy na zpristupneni ve vetsi mire nez dnes a parkova uprava tam nemaji co delat.
  Chapu nazor ze ta navrhovana lokalita neni idealni, kor v blizkosti evraz steel. Na druhou stranu …. muzu rict ze vse v Mariankach je spatne umistene , protoze to je u tovarny. A je potreba byt realista ….. za futurem je tak lukrativni pozemek, ze si dokazu jen stezi predstavit ze se to postavi tam.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Marek: Z jihovýchodní, z jižní a z jihozápadní strany jsou rezidenční oblasti a občanská vybavenost.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. mm :

  Kousek je pak Ostravská universita a snad i koleje tam mají být, nemyslím si, že by to zrovna bylo špatné místo. Bělák bych nechal jako klidovou zónu. Dnes (naproti ferony) je tam akorát tak spustlý odpuzující prostor, který se může změnit. Městský stadión je také obklíčen továrními halami.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Franta :

  Je zajímavé sledovat vývoj této stavby . Jak je možné že pi 2 letech se na parametrech nic nezměnilo ( 3 dráhy 200m, 400m, 1,2 km , pozemek, zázemí ) ale cena z 80 milionů se dnes v dubnu. 2014 mluví jenom o 45 milionech ? !
  Že by zázrak v ČR ? nebo někdo dostal po prstech ?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. aggu :

  Franta: IMHO rozdíl mezi projektovanou a realizační (vysoutěženou) cenou. Proč to běžně dělá půlku i méně je na jiné otázky ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 14. Crazym :

  Franta: No hlavně se to pak dá používat jako argument, podívejte jak jsme dobří, udělali jsme to pro vás za tak výhodnou cenu, bez nás by to nešlo, naši političtí rivalové nic takového neumí, nezapomeňte na to v dalších volbách a my vám zas něco zařídíme milé ovečky … :-)) Ten pán: http://www.ods.cz/region.moravskoslezsky/profil/567-martin-stepanek je typický příklad :-)
  A to proti té stavbě vůbec nic nemám až na polohu ale s tím nic neuděláme, nemůžeme donekonečna stavět dál a dál ven z města. Lepší bude, když se zasadíme o to aby se tady dalo lépe dýchat a v tom případě ty sportovní areály uprostřed znečištěné průmyslové aglomerace budou mít smysl.
  PS. Najezdil jsem na bruslích hodně a tak nějak si nedokážu představit, že bych do zblbnutí kroužil a to i na víc než kilometrovém okruhu :-) Dal bych to dvakrát možná třikrát a přestalo by mě to bavit. Ale celkem chápu ty, co si chodí zvyšovat výkonnost a udržovat kondici a nechtějí u toho nic vidět :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Balde :

  Crazym: tak řekl bych že místo je právě fajn, odevšad je to kousek, dostupnost mhd, bude to tam urco porad plné

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Balde :

  hl tam nebudou zádní pejskaři, chodci a cyklisti

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. marian :

  Kdo je tady inlajnista a bude tam chodit korčulovat ať dá rastovi (1. příspěvek nahoře) lajk. Jsem rád za každý zkultivovaný kout Ostravy, jen mám obavy o budoucí využití…přecejen co si tak myslím o inlajnistech – spíš než o nějaký sport jde o to ukázat se, opálit se a tak :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Igor :

  “ oznamuje se, že se Mistrovství ČR na dráze, které se mělo konat v Ostravě ve dnech 26.-28. června 2015, se ruší z důvodu špatného technického stavu dráhy! “

  Je to neuvěřitelné že po roce provozu je naše nejmodernější dráha v takovém stavu že se tam soutěže jako MČR nemůžou konat !

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. thvari :

  Igor: chtěl jsem se zeptat na zdroj, ale je to snadno dohledatelné :-( Výborná „reklama“ pro hlavní město sportu… http://www.cskb-inline.cz/clanek/447-zmena-konani-mcr-na-draze

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Rýša :

  Igor: Tak to je síla!!! Myslím, že 3! jsou málo. Ostrava si jich do loga měla dát aspoň 10.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Miv :

  Igor: Masakr. Že by špatné podloží? Či zvýšená seismická činnost?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.