Rekonstrukce chodníku kolem ul. Ruské

Další etapa postupné rekonstrukce chodníků, tentokrát od ulice Kotkova směrem na Výškovice.

Související články


Komentáře

 1. PetrP :

  Může mi někdo vysvětlit, proč opravují chodníky především tam, kde chodí jen minimum lidí??? Třeba tady ve Vítkovicích, také jsem viděl dělat nové chodníky u Ferony, kde taky proudí davy lidí… Je tolik míst, kde je třeba opravit a je tam vysoký počet chodců, např. u Kotvy v Zábřehu, Nádražní ul. a pod. a oni opravují nesmyslné úseky, kde skoro nikdo nechodí…. Přijde to nelogické jen mně?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  Protože se musejí do určitého data vyčerpat přidělené účelové dotace, jinak je povinnost vrátit částku zpět. A tak se velmi často opravují minimálně využívané chodníky nebo např. rovné úseky cest, aby uzavírky nebyly nebo to nebylo logisticky složité. Ostatně, proč myslíte, že se Slezskoostravská radnice téměř každý druhý rok „opravuje“? Toto léto je fasáda opět zahalena lešením. Ta budova musí být v katastrofálním stavu, že potřebuje tak časté opravy, že?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia :

  PetrP: Nevím jak ostatní zmiňované chodníky, ale tenhle už to opravdu potřeboval. Dlaždice byly tak uvolněné že vždycky když jsem po něm šel tak jsem dostal mořskou nemoc a v noci by si tam nejspíš zlámal hnáty i mamut.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Ljuk :

  Souhlasím s PetremP. Tady na Jihu se immervére spravují jen chodníky někde ve dvorech domů, ale chodníky, které se používají dennodenně stovkami lidí, se nesmyslně zalátají jen vylitým asfaltem a hotovo (a to v tom lepším případě). To jsou opravy jak hrom. A už vůbec nechápu, proč obvod, město či kdoví co při budování světelných přechodů u Helbicha nekoupilo o pár dlaždic více, aby dělníci dodělali alespoň ty načnuté chodníky v celé délce. Hlavně že zastávka je pěkná. Ale dál, tam by neprojel ani tank, jak jsou ty chodníky zničené.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  PetrP: Proč ne u Kotvy, Nádražní ? Protože to jsou jiné obvody. Chodníky jsou ve správě obvodů a je na nich co s nimi udělají.
  Konečně cesta k lepšímu vzhledu jedné z hlavních ulic Vítkovic.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Ano ano…. konecne jeden spravny nazor. Az se domluvi mestska cast vitkovice, a da ty penize na opravu chodniku na jihu, tak to urcite pujde. Ale to mi prijde trosku mimo…. abych nejaky obvod vzdaval financi, ktere ziska.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Díky za odpovědi, nevěděl jsem, že chodníky spravují jednotlivé městské obvody… A taky neříkám, že mají dát Vítkovice peníze Jihu…. jen se ptám, proč opravují téměř bezvýznamné chodníky, když je třeba opravit spousty jiných, kde chodí i lidi… Myslím, že i ve Vítkovicích je spousta potřebnějších oprav chodníků, než zrovna kolem Ruské, kde téměř nikdo nechodí…
  To samé platí u Hulvák, to s Kotvou a Nádražní byl jen příklad rozbitých, nevzhledných chodníků, které dělají městu ostudu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  Mýlíte se, nezapomeňte, že ve Vítkovicích pracuje několik tisíc lidí, takže pár stovek lidí denně kolem Ruské pochoduje. Za další – podívejte z čeho je to financované (IPRM Budoucnost Vítkovic) – to je zdroj, který je zaměřen pouze na tuto lokalitu (již bylo vybudováno či opraveno několik domů, ulice, parkoviště, chystá se nám. Jiřího z Poděbrad) – ty peníze se nedají přesunout jen tak někam :-DDD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Honza :

  Tak i architekt Pleskot v jedné diskuzi připustil, že tak hrozné chodníky, jako jsou v Ostravě v životě neviděl a má pravdu :-) ale vážně, Vítkovice se zmáhají a to je jenom dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  Nimrod: no tak nevim ale od te doby co tam zrusily bránu tak je na te ulici pusto a prázdno

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Není to nejvytíženější úsek ulice Ruské, ale rozhodně tam není pusto. Když bude celé Ruská opravena. Proč by tenhle úsek opraven být neměl ?
  A zrovna v tomhle úseku mají Vítkovice školící centra, jsou zde bytové domy a kanceláře..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Nimrod :

  Balde má prostě jen asi mrzuté dny :-DDD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Balde :

  Nimrod: to ne, ale fakt si myslim ze i ve Vitkach je to potřeba jinde, ale beru ze kdyz se opravuje cesta tak se udela i chodnik

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.