Rekonstrukce bytových domů Riegrova

Poměrně razantní proměnou prochází ulice Riegrova v Ostravě-Hrušově. Aktuálně je zde rekonstruováno hned několik bytových domů.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Riegrova 43, 45, 47, 49

Riegrova 17, 19

Riegrova 9

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Asi zpráva měsíce. Tohle bylo nejubožejší ghetto v Ostravě.
  Dobré, hodně dobré…

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. Rdm :

  Kde je mapa? Musel jsem použít externí :-D Nějak si nedokážu představit na koho bude zdejší bydlení zacíleno, popravdě mi to nedává smysl pro jakoukoliv společenskou třídu.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. balde :

  tohle je lokalita pro průmyslovou zónu a ne pro bydlení, tam se max nastěhují lidé, kteří ty domy dostanou zase do původního stavu, který tam je teď, vyhozené peníze, ale protože dotace evidentně byli volné, tak proč ne že, pak že vznikají ghetta, když je sami tímhle vytváříme

  Thumb up 7 Thumb down 5
 4. aggu :

  balde: Tahle ulice už rozhodně PZ není, ta je na druhé straně Bohumínské. Riegrova bylo v minulosti dobré místo k žití, bydlela tam část mé rodiny (60. léta). Pak to nabralo jiný směr…
  Dnes se situace mění. Nevím jak dnes vypadá Verdiho, jezdím občas do Koblova, a vidím jen začátek Riegrovky. Verdiho to byl taky slum, a tam asi nikdo už bydlet nebude (když by měl u okna násyp dálničního přivaděče…).
  Hrušovská halda (Stachanov) je dnes zalesněná a může oddělovat Starý Hrušov od PZ.
  Pokud se vyřeší OKK (a odhlučnění dálnice), tak se stačí podívat co je kolem Riegrovky za kus země. A je to lokalita parádní – u soutoku Ostravice a Odry, pár kroků od Landeku, s potenciálem dobudování centra Hrušova kolem kostela…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 5. balde :

  aggu: jasne chápu že ten prostor má svou historii, ale když je problém dostavět centrum města, tak nečekám, že tady se bude stavět v následujících 50 letech

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. asdf :

  jestli tam nastěhujou zpátky ty, co tam bydleli, tak to jsou vyhozené peníze.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. rom :

  nedávno jsem sebral kus odvahy a odbočil jsem z cyklostezky do té lokality – kdysi se tam běžně jezdilo, než byla postavena cyklostezka – trochu jsem nechápal, že tam nebyla ani noha a jen lešení

  těch projektů ve výstavbě je nyní celkem dost – např. Cihelní park http://www.omikrongroup.cz/?p=projekty-budouci&id=66; nebo projekt na Zárubku – komplexní rekonstrukce asi 9 baráků – to byla gheta se vším všudy

  nevím, jak to bude fungovat, jsou to nájemní projekty – musí se to oplotit a mít vlastní systém správy (akčního domovníka), stačí velmi málo a s výběrového projektu se to může velmi rychle stát problémové – ale jsou to soukromé investice, pokud nepracují s nějakou dotační pákou

  jsou to více než 100 bytů, které půjdou velmi rychle na trh

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. thvari :

  balde: možná tomu někdo rozumí víc, ale mě zaráží, že v tomhle nefunguje „volný trh“ a do lokalit, které jsou takto blízko centra a musí být levné, se nestěhuje víc lidí například do rodinných domků. ale asi tam nejsou vhodné parcely a nebo se lidi bojí být první v lokalitě se špatnou pověstí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. kletzky :

  K té Cihelní, mě tedy zarazilo, že celý dům s průjezdem Cihelní 83, má novou fasádu a opravuje se, takže lokalita asi bude ožívat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. aggu :

  Ghetta mizí ve velkém a je to fajn.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 11. Neskutečné :

  Ještě nejsou u kormidla Piráti a už se to hezky celoživotně nepracujícím opravuje..Opravy zacvaká daňový poplatník, přídavky na bydlení a pohodlný život určité skupiny obyvatelstva zacvaká daňový poplatník..Stát ze mě už dávno vytvořil rasistu, ale teď už se ze mě stane i povaleč, proč pracovat, když vše dostanu zadarmo…

  Thumb up 9 Thumb down 13
 12. thvari :

  Neskutečné: tak to běžte ve volbách vyvážit, s Pirátama bude muset být v koalici pravicové SPOLU. každopádně je lepší, když to majitel(é) opraví, já tu nechci rozpadající se čtvrti a domy, vždyť je to pak akorát ostuda.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 13. Crazym :

  Je fajn, že se to opravuje ale jsou to sosači EU dotací :-(
  https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09253424/k-3-spolecnost-sro/
  https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09225641/reality-r-sro/
  https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09189963/bd-riegrova-17-a-19-sro/
  https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09190228/bd-riegrova-9-sro/
  Není to náhoda, na ty nevěřím, někdo s možnostmi a pákami si prostě jen vyhlídl velmi levnou lokalitu, zajistil financování z dotací a „podniká“ :-)

  Thumb up 9 Thumb down 1
 14. Martin [msstavby.cz] :

  rom: To na Cihelní se již realizuje?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Rdm :

  rom: myslím, že to bude fungovat podobně jako tady https://goo.gl/maps/KUtycvkchTEZbH8V9, domy opravené a oplocené, velikost bytů spíše pro bezdětné páry a nájem (Heimstaden) na danou lokalitu poměrně vysoký, což by snad mělo odfiltrovat problémové nájemníky. Takže nějakou cílovku si najdou určitě i ty byty na Riegrově nebo Cihelní (ta Cihelní je alespoň „víc ve městě“), ale nedává mi to tam smysl na nějaké dlouhodobé žití, spíše nějaký start (sic!) do života a řekněme třeba do pěti let se odstěhovat někam jinam.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Michal :

  A obyvatelé těch domů se tedy přemístili kam? Ať vím, kde vzniká nové ghetto.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 17. rom :

  Nedávno jsem četl, že ta firma s projektem Cihelní se spojila s jiným investorem – měli by mít první etapu v tomto roce. Ale nebyl jsem tam – chystám se, že se tam projedu na kole za bílého dne )

  myslím, že ve velmi pokročilé fázi je ten projekt na Zárubku – z venku jsou domy hotové, dělají se terénní úprav, bude opět zajímavý obchodní model

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. balde :

  Rdm: tohle vypadá slušné, tu lokalitu to určitě zvedne, za mě to samé měli udělat v Mariánských horách s tou osadou červený kříž, kde ty venkovní plochy mohli sloužit jako předzahrádky jednotlivých domů a tím pádem by se o ně starali majitelé domů.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. něgdo :

  thvari: Co je na SPOLU pravicového?
  TOP09, kterou vede bývalá aktivistka s titulem Ing. za diplomovou prací „Diversity management“?
  KDU-ČSL je střed s tendencemi doleva. Nebo dnešní ODS?

  Thumb up 7 Thumb down 7
 20. rgrm :

  Michal: Dubina – Aloise Gavlase

  Thumb up 5 Thumb down 0
 21. Adam :

  něgdo: Netahejte sem deformovaná americká měřítka. Ne všechno na světě leží na jedné přímce „levá-pravá“. Jeden by myslel, že i při základní znalosti historie 20. století to budou chápat úplně všichni.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 22. něgdo :

  Adam: Tohle jsou jen tlachy…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. thvari :

  něgdo: Co je na SPOLU pravicového? – Jejich program. / Bonus: Co je konzervativního na opravě domů? O majetek se řádný hospodář stará a nenechává je chátrat.

  Mohl by někdo více znalý situace prozradit, jak je možné, že při opravách domů v této lokalitě není problém nebezpečí dalších povodní? Protože pokud tu opravují tyto domy, proč by tu do budoucna nemohl vzniknout „nový Hrušov“?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 24. rom :

  Počítejme s tím, že v bezprostřední blízkosti těch domů budou 2 logistické areály, kde bude robit opravdu dost lidí. Takže to perspektivu má, ale za cenu kompletní vyčištění lokality + hlídaní struktury nájemníků.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.