Rekonstrukce budovy Ekonomické fakulty

Budova Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava v Sokolské ulici projde kompletní rekonstrukcí. Ta pravděpodobně začne ale až v roce 2015.
Nová jídelna, šatna, rozšíření knihovny a studoven nebo oprava sociálních zařízení. To budou pravděpodobně hlavní součásti projektu rekonstrukce objektu Vysoké školy báňské, kde sídlí ekonomická fakulta. Informaci o rekonstrukci budovy potvrdila mluvčí VŠB-TUO Táňa Kantorová. Doplnila, že v současné době je vysoutěžený projektant akce. „Po zpracování projektové dokumentace a po její registraci na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Předpokládáme, že rekonstrukce proběhne v letech 2015 až 2017,“ upřesnila mluvčí Kantorková.

Podle děkanky ekonomické fakulty Dany Dluhošové je rekonstrukce budovy v investičním plánu univerzity. „Uvažuje se o rekonstrukci vnější a rovněž také o rekonstrukci vnitřního uspořádání. Cílem bude zajištění většího komfortu pro studenty, to představuje opravy sociálních zařízení, vybudování odpočinkové zóny, studoven a šaten. Součástí by měla být rekonstrukce sklepních prostor, do kterých by se mohla přemístit výše zmíněná šatna či jídelna. V neposlední řadě máme v plánu rozšíření knihovny,“ upřesnila Dana Dluhošová.

ekonomicka fakulta centrum

 

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  PRAVDĚPODOBNĚ v roce 2015…..a POPRAVDĚ se začne kdy???
  A co Kampus Palace? Kdy se ten konečně nebo aspoň PRAVDĚPODOBNĚ dočká realizace??? Letos se mělo přece zjistit dle -zakázky-zajištění komplexní rekonstrukce a modernizace objektu bývalého hotelu Palace na studentské koleje Kampus Palace, včetně dodávky a montáže rozvodů a inženýrských sítí atd…..
  Co se tedy zjistilo???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  Kampus Palace PRAVDĚPODOBNĚ nikdy.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  aleš m.: Realizace projektu Kampus Palace je odsunuta o rok protože nebyla správně podána žádost o dotaci. Ale jinak se nic nemění.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Třeba by místo zabíraná času psaním tolika „?“ stačilo projet internet.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 5. Meghan :

  O rekonstrukci se mluví celé ty tři roky co tam chodím. A samozřejmě se bude rekonstruovat nejdříve poté, co odejdu. Kdysi jsem viděla vizualizace toho, jak by měl vypadat ten vstupní prostor plus bufet a spol., ale už se mi to nepodařilo znovu najít. Třeba na chodbách není skoro nic, pár lidí si sedne na lavičku (v zimě u žhnoucího topení s netěsnícím oknem za krkem) a najít zásuvku je hotové umění. Ale rekonstrukce se bude dělat HLAVNĚ pro personál, aby nemusel chodit do Radniční restaurace a měl se tam lépe. Studenti budou nadále padat ze sedátek a odkládat si v zakouřené šatně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Houbelec :

  Meghan: EkF je s odpuštěním nevýkonná a „kvantitní“ fakulta, relativně neperspektivní. Nelze čekat žádné větší peníze tímto směrem.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. aleš m. :

  martin [msstavby.cz]:
  nebuďte, prosím, tak moc alergický na 3? To byste musel být i na ostravské 3!. Ty možná radním zabírají daleko víc času, než mi moje otazníky a pak už nemají čas na podstatné věci.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. aleš m. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Michal:

  Takže o rok. Uvidíme….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Nemá někdo vizualizaci fasády? Bude to obvyklá polystyrenizace? Nebo oprýskání kachliček? Anebo se někde hecne a vrátí do původního stavu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Miv :

  Meghan: Tak pokud je stav takový jaký ho popisujete, pak je to jednoznačně vina hlavně vedení fakulty. Řešil bych to přes senát a ne přes msstavby.cz
  aggu: Tak Báňská často nechává po rekonstrukci obložení (resp. ho vymění), pokud tam obložení bylo. Nevím jak v moc hrozném stavu je na EkF.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Michal :

  Ano, vrátí se původní stav. Rohové budově se ubourají patra, přistaví se věžička a všechno ostatní půjde k zemi. Proboha!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Tomas T. :

  Michal: Tak to jsem zvedav, na fotkach jsem to uz videl, ale neveril jsem ze se nekdy dockam toho, ze to takto bude zase.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. aggu :

  Michal: Tady někomu brzy praskne cévka… Bavíme se o fasádě. Repliky jsou běžná věc. Půl Varšavy je replika a postavili ji i bez toho „proboha“. Ale moje původní věta byla tázací…. btw snad to přežije ve zdraví i Světlonoš.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. Meghan :

  Miv: Mám takový pocit, že pokud „nejsou peníze“, tak s tím ani senát moc nenadělá… :) A určitě by si vymysleli nějaké kreativní odpovědi, jakože topit a větrat se musí a volné hodiny můžeme trávit ve studovně, čítárně, knihovně, počítačové učebně a podobně, místo tiché chodby v 5. patře.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.