Ekonomická fakulta – foto z výstavby

Aktuální fotografie výstavby budovy Ekonomické fakulty v Ostravě-Porubě.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Meister_War.py :

  Hýbe se to celkem slušně. Ekonomická fakulta ten přesun už opravdu potřebovala. Ulehčí to život studentům, pedagogům, vedení univerzity a také mnoha občanům Ostravy. Takže vlastně všem. Časem by to chtělo přesunout do kampusu i FBI ale jelikož se před nedávnem zrekonstruovala, tak to moc nadějně nevidím. Jenom škoda toho úmrtí, co se tam nedávno událo.

  Bohužel vzhledově to opravdu nevypadá pěkně. Pouze další nudná fádní kostka. Je ku podivu, že univerzita se stavební fakultou staví tuhle škatuli.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 2. Johnny :

  Meister_War.py: No právě že to staví univerzita BEZ FAKULTY ARCHITEKTURY. Studium architektury na FAST snad nikdo vážně brát nemůže…

  Thumb up 15 Thumb down 4
 3. lii :

  V čem to ulehčí život mnoha občanům Ostravy?
  Komu pomůže další prázdná budova v centru? A další architektonicky nekvalitní budova v areálu školy v Porubě?

  Thumb up 9 Thumb down 6
 4. Michal :

  Nesmírně se těším na celý blok prázdných budov po ekonomce v centru. Úplně cítím, jak mi to ulehčí život. A vlastně všem!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Meister_War.py :

  Johnny:

  Důvod?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Meister_War.py :

  lii:

  Například tím, že už nebudou mezi budovami v centru pendlovat studenti, kteří tím akorát komplikují dopravu.

  Rovněž se zlepší také situace v MHD protože už studenti EKF nebudou muset jezdit vozy MHD na hodiny tělesné výchovy či do kampusu v Porubě na některé hodiny. Všechno budou mít na jednom místě a nebudou muset zabírat místo v MHD, kdy pojedou přes celou Ostravu na dvě hodiny do auly, jen aby se pak zase vraceli přes celou Ostravu zpátky.

  Má to jen samé výhody. Studenti a pedagogové EKF budou mít vše na jednom místě. Nebudou muset pendlovat napříč celou Ostravou a tím zbytečně zahušťovat MHD a cesty. Kousek od sebe budou mít celý kampus, menzu, aulu, koleje, sportovní areály, rektorát,…

  A architektonická kvalita či nekvalita je čistě subjektivní záležitost. Budova navazuje na architektonický styl vedlejších budov (D, E, V, V) a v okolí budovy vznikne studentské náměstí, které se napojí na okolní veřejné prostory a tím vytvoří příjemné prostory pro setkávání, trávení volného času a pořádání akcí.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 7. PC :

  Meister_War.py: Z VŠB do centra za 25 minut tramvají to je fakt hrůza, hlavně když cestují mimo ranní a odpolední špičku, kdy jsou MHD i cesty poloprázdné… A co třeba lidi, kteří jezdí do centra z Poruby nebo Jihu za prací? Ti taky zabírají místo v MHD a cesty a komplikují dopravu?? Neměli by sedět doma na prdeli nebo pracovat maximálně v okruhu jednoho bloku domů v docházkové vzdálenosti?? A nebudou pak zabírat zbytečně chodníky??? :-D :-D :-D Myslíte svůj příspěvek vážně nebo ho píšete z Opavy??

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. PetrP :

  Meister_War.py: Chybí ti MHD v posledním odstavci…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.